lubica_02
15.07.08,18:01
Prosím o Váš názor :
po rozvode a bezpodielovom rozdelení majetku manželov, požiadal manžel ako vlastník bytu o rozdelenie zálohových platieb za plnenia a do FPÚ a O.
Zaujíma ma Váš názor, či je to možné na požiadanie jedného z manželov alebo príde k porušeniu niektorého zákona. ďakujem .
majkii
15.07.08,18:17
zaujímavá otázka. Záleží na tom, či je zrušenie BSM už právoplatné a či bol v tomto zmysle vykonaný aj zápis do katastra, a sú teda na LV podieloví spoluvlastníci.
Viem si predstaviť, že by zvlášť platili do FPOaÚ ako podieloví spoluvlastníci, ale vyučtovanie služieb samostatne by bol dosť problém.
lubica_02
15.07.08,18:46
To áno,ale viem, že v predošlej mestskej organizácii sa to takto výnimočne robilo.
Ďakujem, na kataster som ani nepomyslela.
Jozef I
16.07.08,04:24
Je to fakt zaujímavé čo ľudia dokážu vymyslieť. Mňa by vôbec nezaujímalo či majú rozdelený byt a BSM. Jedná sa o byt ako celok. Neviem ako chce rozdeliť platby? Jemu polovica a manželke polovica ? Ak áno tak nech si pôvodný predpis podelia dvoma a každý nech posiela polovicu. Ak vlastnia byt podielovo aj tak je na nich, aby sa o svoju nehnutelnosť postarali sami a svoje podiely si vyriešili medzi sebou. Teba zaujíma aby bolo za byt zaplatené. Nemusíš riešiť či niekto má 1/3 a druhý 2/3. To je na nich. Aj ked idú hlasovať na schôdzu musia sa dohodnúť a majú iba jeden hlas bez ohladu na výšku podielu. A vyúčtovanie by som posielal jedno, na ktorom by som uviedol všetkých vlastníkov do hlavičky. Samozrejme nie je problém ho poslať dvojmo obom, ale bude rovnaké.
lubica_02
16.07.08,11:51
Jozef mne ako správcovi je naozaj jedno kto uhradí mesačný predpis, ale ako by si riešil písomnú žiadosť jedného z manželov ?
Je mi jasné, že môžem povedať, že sa to nedá, skrátka vyhovoriť sa na hocičo.
Možno keby sme to chceli mi , tak by sa nám taká odpoveď nepáčila.
Možno nekonám správne, ale držím sa pravidla : správaj sa k druhým tak, ako chceš aby sa správali k Tebe.
Halli
16.07.08,12:20
Jozef mne ako správcovi je naozaj jedno kto uhradí mesačný predpis, ale ako by si riešil písomnú žiadosť jedného z manželov ?
Je mi jasné, že môžem povedať, že sa to nedá, skrátka vyhovoriť sa na hocičo.
Možno keby sme to chceli mi , tak by sa nám taká odpoveď nepáčila.
Možno nekonám správne, ale držím sa pravidla : správaj sa k druhým tak, ako chceš aby sa správali k Tebe.

Ľubka, byt je jeden celok a preddavky sa stanovujú na 1 bytovú jednotku. Urob to a máš oveľa viacej problémov. To im budeš aj vyúčtovanie robiť dvojmo?, posielať písomnosti dvojmo?... Som zvedavá či im stanovíš aj poplatok za správu každému osve? Alebo ju chceš rozdeliť na polovicu a robiť dvakrát za jeden poplatok? /Samozrejme nejde len o poplatok, je to len príklad, robím denne veľa vecí bez poplatku, ktorý si bytove družstvá učtujú/.../ Je pekné to tvoje pravidlo, ale tvoj počin by bol nesprávny a zavádzajúci.:o
lubica_02
16.07.08,12:31
Slávka, keď sa na to tak pozerám : nie je to až taká veľká práca, jedná sa skutočne o výnimku,veď povedz sama, čo si neurobila naviac pre spokojnoť vlastníkov a ešte namiesto trochu vďaky si dostala hubovú omáčku.
Halli
16.07.08,12:50
Slávka, keď sa na to tak pozerám : nie je to až taká veľká práca, jedná sa skutočne o výnimku,veď povedz sama, čo si neurobila naviac pre spokojnoť vlastníkov a ešte namiesto trochu vďaky si dostala hubovú omáčku.

Ľubka chcela si náš názor, ale ako vidíš viacerí sa zhodujú s názorom Jozefa I, Ja som už tak veľakrát urobila naviac pre ľudí a verím, že aj ostatní, čo sme tu, ale toto je skutočne niečo, čo si musia vyriešiť exmanželia medzi sebou. S jednou výnimkou ti možno pribudne 10 ďalších a možno ani nedomyslíš, ake to môže mať následky ak Tí dvaja sú oponenti.Je len na tebe čo urobíš, obhahuješ sa, že to chceš urobiť tak to urob. Nikto ti to nezakáže, ak ťa ich pochvala poteší urob to, bude to tvoja práca.Ja osobne si myslím, že na to zákonný priestor nie je a takúto výnimku nedoporučujem a nikdy neurobím;)
majkii
16.07.08,13:12
Ľubka chcela si náš názor, ale ako vidíš viacerí sa zhodujú s názorom Jozefa I, Ja som už tak veľakrát urobila naviac pre ľudí a verím, že aj ostatní, čo sme tu, ale toto je skutočne niečo, čo si musia vyriešiť exmanželia medzi sebou. S jednou výnimkou ti možno pribudne 10 ďalších a možno ani nedomyslíš, ake to môže mať následky ak Tí dvaja sú oponenti.Je len na tebe čo urobíš, obhahuješ sa, že to chceš urobiť tak to urob. Nikto ti to nezakáže, ak ťa ich pochvala poteší urob to, bude to tvoja práca.Ja osobne si myslím, že na to zákonný priestor nie je a takúto výnimku nedoporučujem a nikdy neurobím;)

Slavka ja s jozefom nie celkom súhlasím, Neviem si predstaviť ako to exmanželia medzi sebou vyriešia spoločnú úhradu, keď nedokázali vyriešiť spoločné nažívanie :( Ja sa skôr prikáňam k Ľubici, že to rozdeliť je lepšie, pretože napr. aj daň z nehnuteľnosti budú platiť osobitne, prípadné exekúcie budú osobitne (iba na ich podiel), zabezpečiť úver môži iba do výšky svojho podielu a pod... inými slovami práva a povinnosti už niesu ako celok, ale budú podľa ich podielu. Prečo by teda nemohli tak platiť aj zálohové platby.
lubica_02
16.07.08,13:32
Ďakujem za Vaše názory, každý z Vás má kus pravdy a stredná cesta tu nie je. Tak sa musím rozhodnúť tak, aby to bolo najčistejšie a mohla som pokojne spávať.
Slávka pochvala ohreje každé srdiečko a najviac vtedy,ak sa niečo usiluješ a snažíš urobiť a zistíš, že si niekomu veľmi pomohla,aj keď niekedy stačí len jedno pekné slovo...
Pá moja a všetci, čo Ste obetovali svoj čas.
Halli
16.07.08,13:47
Slavka ja s jozefom nie celkom súhlasím, Neviem si predstaviť ako to exmanželia medzi sebou vyriešia spoločnú úhradu, keď nedokázali vyriešiť spoločné nažívanie :( .

Majkii, napísala som Ľubke, nech to urobí, keď je o tom presvedčená. Avšak pokiaľ si tí dvaja nevedia dobrovoľne povedať- "tak ja budem platiť polovicu a ty polovicu" može očakávať len ďalšie problémy... Nepoznám pozadie, kto tam bude bývať, ale začnú zvady o tom kto menej a kto viac, kto na koho dopláca, budú si vyčítať každú korunu, vymáhať to osobitne? Myslíš, že elektrinu zaeviduju jedno odberné miesto na dvoch odberateľov a rozdelia im zálohy? A čo plyn?...Jeden prastane platiť a druhý rezignuje tiež...Ja len varujem, že ak nevedia povedať pol na pol, bude problém... nie je to len tak, ver tomu :rolleyes:
Jumil
16.07.08,18:27
Majkii, napísala som Ľubke, nech to urobí, keď je o tom presvedčená. Avšak pokiaľ si tí dvaja nevedia dobrovoľne povedať- "tak ja budem platiť polovicu a ty polovicu" može očakávať len ďalšie problémy... Nepoznám pozadie, kto tam bude bývať, ale začnú zvady o tom kto menej a kto viac, kto na koho dopláca, budú si vyčítať každú korunu, vymáhať to osobitne? Myslíš, že elektrinu zaeviduju jedno odberné miesto na dvoch odberateľov a rozdelia im zálohy? A čo plyn?...Jeden prastane platiť a druhý rezignuje tiež...Ja len varujem, že ak nevedia povedať pol na pol, bude problém... nie je to len tak, ver tomu :rolleyes:

Musím súhlasiť s týmto príspevkom a pridávam vlastnú skúsenosť. Rozvedený manželia bývajú spoločnej domácnosti. Muž platí polovicu predpisu a žena menej ako polovicu. Dokonca v poslednú platbu v roku pravidelné nezaplatí. V rokoch pokiaľ bol preplatok, takto klamala bývalého manžela, nakoľko preplatok si delili na dve polovice. Keď je nedoplatok nemá ho kto zaplatiť a tohto času je podaná žaloba na súde. Musíme pripraviť podklady kto z nich ako platil, pre spoločenstvo vznikli len ďalšie povinnosti.
lubica_02
17.07.08,07:35
Ďakujem Vám za Vaše názory -Ľubica