Karol001
15.07.08,18:20
Dobry den,

asi pred 3-4 týždnami som si kupil auto, od sukromnej osoby, neprebehlo ani 10 dni a auto nie je schopne prevádzky ciže má defektnú prevodoku, v čase predaja bolo auto v zachovalom stave, vyčistené a nalešťené ,,, pripravené na predaj... Dotyčného pána som kontaktoval a oboznámil som ho čo sa mi stalo .... pravdaže, o prípadnom podielani sa na oprave alebo vrátení auta nazad ... nechcel ani počuť ... podpisoval som kúpnu zmluvu v ktorej stala formulka: .... kupujúci sa zaväzuje, že kupuje vozidlo tak, ako stojí a leží a prehlasuje, že technický stav vozidla zodpovedá skutočne najazdeným kilometrom a veku vozidla spolu so závadami, ktoré boli v čase podpisovania tejto zmluvy známe predávajúcemu aj kupujúcemu..... len mne neboli zname žiadne závady a nič podobne ,,, auto "vyzeralo" možno len vyzeralo pri predaji v zachovalom stave, az na pár skrabancov a pod ... samozrejme nejedna sa o nove auto ale o 8 rocné vozidlo ..... dokonca vozidlo, nebolo ani prisane (čiže nebol vlastnik) dotyčný pán ale úplne iná osoba ,,, a najvačší paradox bol ten, že v kúpnej zmluve je uvedený "seriozny predajca" .....

Otázka:
> Mám šancu sa dostať naspäť k peniazom súdnou cestou, alebo zas som naletel pochybným predajcom a klamárom?
> ovplyvnuje to, ze vlastnik vozidla nebol spomenuty na kupnej zmluve?
> može byt platna dohoda medzi predajcom a vlastníkom resp. držitelom vozidla (auto bolo uradne odhlasene dopravnym inšpertoriátom)
> naco mozem najviac "apelovat" :)))

dakujem moc ,,, za skoreeee odpovede

Karol ... Banská Bystrica