maša
15.07.08,19:53
Dobrý deň,
neviete mi prosím vás poradiť, v čom môže byť problém ak mi pri načítaní zálohy od klienta hlási stále chybu a nechce ju načítať? On má zakúpený program Pohoda premium a ja Pohoda Komplet. Skúšala som aj obnovenie a údržbu databázy ale nepomohlo. Ešte som rozmýšľala, či mi nechýba Pohoda PSÚ. Dúfam že nie. Ďakujem
Pidgey
16.07.08,05:38
No , velmi by pomohlo aku chybu to presne napise (najlepsie cislo chyby)Bez toho s aneda presne urcit v com je problem.Najcastejsie chyby mozu byt ak klient ma vyssiu verziu ako vy (release Pohody), nakolko Pohoda nevie otvorit starsie verzie databaz (naopak problem nie je)Ak mate zhodne verzie update (release - aktualnu verziu zistite v menu Pomocnik - o aplikacii - cislo release), tak potom moze byt chyba v importovanej zalohe a tam uz treba vediet to cislo chyby.Pohodu PSU nepotrebujete, pokial si nacitavate celu zalohu klienta ako samostatnu firmu (novu, ale si prepisujete starvu zalohu -ale to asi nie, nakolko by ste stratili vase uctovanie). Ak mate rovnake release pohody, mozno najjednoduchsie by bolo aby si klient spravil udrzbu databazy a poslal Vam zalohu este raz.
apo
16.07.08,15:12
Raz som mal podobný problém. Prenášal som zálohované dáta z počítačovej siete na notbook na ktorom mám prídavnú licenciu.

Nepomohlo nič iba to, že som databázu nainštaloval ako novú účtovnú jednotku prevod existujúcich údajov z USB kľúčika.

Tento problém som mal iba jeden krát a neviem prečo. Skús to urobiť náhradným spôsobom. V podstate je to úplne jedno.

Pozdravujem.

apo
maša
20.07.08,10:41
Ďakujem za odpovede, hlásilo to chybu 3343. Skúsili sme úplne odinštalovať a znovu nainštalovať program a už to ide. S pozdravom Maša
maša
20.07.08,10:45
Dobrý deň, ďakujem za odpovede. Hlásilo mi to chybu 3343. Skúsili sme odinštalovať program a znovu ho nainštalovať a už to ide. S pozdravom Maša
jopo.home
31.07.08,07:25
Dobrý den, potrebovala by som poradit, prechádzame z ineho softwaru na pohodu a mame vysle fa neuhradene aj z roku 2005 a 2006 a teda maju uplne ine cislovanie ako mame pre rok 2008, ako ich nahodit aby sme ich evidovali aj v pohode ako neuhradene? Jasne ze bez zauctovania.Lebo zda sa mi nelogicke dat ich tam ako tie z roku 2008.
Stretol sa niekdo s takym niecim?
Dakujem
jopo.home
31.07.08,08:23
Možem ich tam dat natvrdo aj ked su z roku 2005 a 2006 a predkontacia bez zauctovania?
apo
31.07.08,08:32
Dobrý den, potrebovala by som poradit, prechádzame z ineho softwaru na pohodu a mame vysle fa neuhradene aj z roku 2005 a 2006 a teda maju uplne ine cislovanie ako mame pre rok 2008, ako ich nahodit aby sme ich evidovali aj v pohode ako neuhradene? Jasne ze bez zauctovania.Lebo zda sa mi nelogicke dat ich tam ako tie z roku 2008.
Stretol sa niekdo s takym niecim?
Dakujem

Pri nahadzovaní doporučejem postupovať takto.

Ad 1
Položka číslo:
Vytvorte si nový číselný rad pre prenášané faktúry z predchádzajúcich rokov.

Ad 2
Doklad:
Uveďte Vaše interné číslo, ktoré ste pridelovali faktúram v predchádzajúcom softe.
Variabilný symbol:
Zadajte variabiný symbol.

Ad 3
Zrušte číselný rad, aby sa Vám neplietol v roku 2008


Ad 4
Do počiatočných stavov Salda si nahrahte aj faktúry z minulých rokov.

Ad 5
Zaúčtovanie vo faktúrach z pred roka 2008 použite možnosť BEZxxxxxx, kde xxxxxx je číslo účtu. Názov predkontácie vytvorí Pohoda automaticky po odfajknutí možnosti Vlastná predkontácia Bez. Vytvorením týchto predkontácií si zabezpečíte, že pri likvidácii faktúr sa Automaticky dosadí správna súvzťažnosť k účtom 211 221.

apo
jopo.home
07.08.08,05:39
dakujem velmi pekne pomohlo mi to