janica.sk
15.07.08,20:40
Poradi mi prosim niekto,ako je najvyhodnejsie sa pripojit na internet neobmedzene v Nemecku s prenosnym pocitacom?Ak viete poradit aj konkretneho operatora,za cim najlepsiu cenu.Velmi pekne dakujem.
Chobot
16.07.08,06:43
Poradi mi prosim niekto,ako je najvyhodnejsie sa pripojit na internet neobmedzene v Nemecku s prenosnym pocitacom?Ak viete poradit aj konkretneho operatora,za cim najlepsiu cenu.Velmi pekne dakujem.

AK ti ide len o cenu, tak si daj do notebooku Wifi a pripájaj sa na verejnú Free WiFi sieť tam, kde je dostupná (napr. v kaviarňach, nákupných centrách označených Free WiFi Zone).

Iná možnosť je cez nášho mobilného operátora aktivovať si službu Data Roaming. Ale neviem, aká bude cena v prípade takéhoto pripájania.

Ak by si bola v DE dlhodobejšie, tak by si si mohla kúpiť aj internetové pripojenie od nejaké lokálneho operátora - to by vyšlo lacnejšie ako Data Roaming.
lino1234
16.07.08,11:27
žiadny "operátor" na zemeguli neposkytuje internet zdarma, aspoň čo ja viem. Ako povedal Chobot v predchádzajúcom príspevku, nájdi si voláky HOTSPOT v nákupnom centre a máš.
Môže sa dokonca stať, že ak bývaš v hustejšie zaľudnenej oblasti, bude sa to tam hemžiť wifinami, a určite nie každý je tak zdatný, že ju má zaheslovanú. Tak skúšaj.
jess
18.07.08,07:52
Čo mi treba na "WIFI" pripojenie do notebooku , ak sa chcem pripájať na internet napr. v kaviarniach, tam, kde WiFi je ? Prosím polopatisticky :D
Chobot
18.07.08,08:08
Čo mi treba na "WIFI" pripojenie do notebooku , ak sa chcem pripájať na internet napr. v kaviarniach, tam, kde WiFi je ? Prosím polopatisticky :D

Pozri v technických špecifikáciách tvojho NB, či má WiFI pripojenie (alebo v návode na použitie). Ak má, mal by mať niekde aj takú malú nálepku alebo logo WiFi (pozri priložený obrázok).

Ak to nemáš, potrebuješ kúpiť rozširujúcu kartu, volá sa PCMCIA WiFi karta. Táto karta sa zasúva do NB spravidla do otvoru vľavo a vyzerá takto (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=5797257).
martina2907
18.07.08,11:55
My mame E+, neobmedzeny za 30€
jess
18.07.08,12:08
Pozri v technických špecifikáciách tvojho NB, či má WiFI pripojenie (alebo v návode na použitie). Ak má, mal by mať niekde aj takú malú nálepku alebo logo WiFi (pozri priložený obrázok).

Ak to nemáš, potrebuješ kúpiť rozširujúcu kartu, volá sa PCMCIA WiFi karta. Táto karta sa zasúva do NB spravidla do otvoru vľavo a vyzerá takto (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=5797257).
Nemám teraz pri sebe notebook, ale nepredpokladám, že to má, nakoľko už má cca 5 rokov a žiadnu takú nálepku určite na sebe prilepenú nemá. Takže potom mi stačí len dokúpiť si tú kartu ? Nemusím už nikomu nič viac platiť a pripájam sa na internet hocikde, kde je takáto možnosť ?
Chobot
18.07.08,12:19
Nemám teraz pri sebe notebook, ale nepredpokladám, že to má, nakoľko už má cca 5 rokov a žiadnu takú nálepku určite na sebe prilepenú nemá. Takže potom mi stačí len dokúpiť si tú kartu ? Nemusím už nikomu nič viac platiť a pripájam sa na internet hocikde, kde je takáto možnosť ?

Áno, je to ako keby si mala napr. prenosný televízor a tam kde nájdeš voľnú anténovú zástčku, tak sa tam zapojíš a môžeš pozerať programy.

Jasné, že to nie je také jednoduché ako s tým televízorom, ale nie je to ani nič zložité prihlásiť sa do nezabezpečenej siete. Najlepšie je, vyskúšať si to tu doma v nejakom nákupnom centre, kde je HotSPot pripojenie, prípadne nech ti to prakticky ukáže nejaký známy, ktorý sa v tom vyzná. Rovnako sa potom budeš pripájať aj v Nemecku.

Dôležité je, aby si v tom notebooku mala voľný slot na tú PCMCIA kartu, kam ju zastrčíš.
jess
18.07.08,12:30
vďaka :)
lienka118
01.10.08,16:18
Prosím vás,ja som tu prvý krát.Tiež by som potrebovala poradiť s tým pripojením na internet v Nemecku.Ktorá spoločnosť je tam najlepšia a cenovo najrozumnejšia?Poprosila by som o odpoved niekoho,kto má s tým už naozaj skúsenosti.Dakujem.;)Manžel tam pracuje v lese,mimo zaľudnenia,tak o WiFi pripojení môže tak snívať.čítala som tu niečo ,že "od E+ za 30 eur".
bobino38
02.10.08,04:45
www.t-com.de
kopol
22.01.09,15:22
My mame E+, neobmedzeny za 30€
ja by som to potreboval lepsie vysvetlit akym sposobom to platis da sa aj trvalym prykazom zo slovenska
Jarusa
15.07.09,06:33
Dobrý deň, teraz je to po roku, čo ste odpovedali na pripojenie lap-topu na internet. Čo sa odvtedy zmenilo? Chcem len podotknúť, že budem žiť v Aalene, v dome, kde nie je možné wifi. Aké iné dostupné možnosti pre pripojenie existujú?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.Všetko dobré.J.
Chobot
15.07.09,06:57
Dobrý deň, teraz je to po roku, čo ste odpovedali na pripojenie lap-topu na internet. Čo sa odvtedy zmenilo? Chcem len podotknúť, že budem žiť v Aalene, v dome, kde nie je možné wifi. Aké iné dostupné možnosti pre pripojenie existujú?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.Všetko dobré.J.

Tak tu ti asi ťažko povieme, aké možnosti pripojenia existujú v Aalene. :rolleyes: To sa musíš informovať tam na mieste, čo tam majú k dispozícii. Určite bude existovať ale pokrytie mobilným operátorom, takže pripojenie na internet nejakou dátovou službou mobilného operátora tam určite bude.

Tam, kde budeš bývať možno budú mať nejakú sieť, v rámci ktorej ti možno umožnia prístup, treba sa spýtať.

Káblové pripojenie - to si tiež treba overiť namieste, či v tej budove, kde budeš existuje nejaká možnosť pripojiť sa k providerovi káblom (ak tam budeš len krátko - menej ako rok, tak ten kábel nemá zmysel, ani u nás neuzatvoríš zmluvu s napr. Orange na Fibernet na kratšie ako rok).

Iné možnosti mi teraz nenapadajú.
bettylou
15.07.09,07:05
My mame E+, neobmedzeny za 30€

hej, ale nemáš to náhodou na zmluvu na 2 roky s tým, že musíš byť n. občanom alebo mať zamestnávateľa, trvalý pobyt, číslo povolenia atď...?

Inak dá sa kúpiť modem tak ako sim karta do telefónu a len sa dobíja kupónmi podľa toho koľko dát si stiahneš. Len ten je dosť drahý ca 20eur za 1GB.:(