olybaba
15.07.08,20:45
pozdravujem,
uz dlhsiu dobu som sa chystala usit si velmi prakticku a uzitocnu vec - vrecko na pranie,
- pred dvoma rokmi som si ho doniesla z Anglicka, kde ho bezne v domacnostiach pouzivaju, u nas na Slovensku som si v ziadnom obchode nevedela kupit - ani nevedeli o com hovorim
- pouzivam ho na pranie jemnych bluzok, spodneho pradla, pancuch a pod. v automatickej pracke ( nic neperiem v ruke )
- jedno vrecko mi vsak nestaci, tak konecne dnes som si dalsie vrecko na pranie usila a este si usijem a aj pre kolegyne do prace
- na sitie som pouzila zbytok zaclony, 30 cm dlhy zips a stuzku - za 15 minut bolo vrecko hotove
- chvalim a doporucujem

prikladam foto :
- original vrecka na pranie z Anglicka
- vyvratene vrecko, takto mi sluzilo ako vzor na sitie
- dnes som usila svoje dalsie vrecko na pranie
toska
15.07.08,20:09
a predstavte si , ze mne ho kdesi kupil manzel pred 2 rokmi tu na slovensku, sikovna vecicka.
Gabi03
16.07.08,05:22
A ja som si kúpila pred niekoľkými rokmi určitú značku aviváže, kde takéto vrecúška boli ako darček. S tým rozdielom, že zapínanie nebolo na zips, ale len na šnúrku, kde sa vrecúško stiahlo. Myslím, že je to viac praktické. Pri tom zipse by som sa bála, že sa mi napr. silonky zadrhnú a roztrhnú. :rolleyes:
Chobot
16.07.08,06:32
pozdravujem,
uz dlhsiu dobu som sa chystala usit si velmi prakticku a uzitocnu vec - vrecko na pranie,
- pred dvoma rokmi som si ho doniesla z Anglicka, kde ho bezne v domacnostiach pouzivaju, u nas na Slovensku som si v ziadnom obchode nevedela kupit - ani nevedeli o com hovorim
- pouzivam ho na pranie jemnych bluzok, spodneho pradla, pancuch a pod. v automatickej pracke ( nic neperiem v ruke )
- jedno vrecko mi vsak nestaci, tak konecne dnes som si dalsie vrecko na pranie usila a este si usijem a aj pre kolegyne do prace
- na sitie som pouzila zbytok zaclony, 30 cm dlhy zips a stuzku - za 15 minut bolo vrecko hotove
- chvalim a doporucujem

prikladam foto :
- original vrecka na pranie z Anglicka
- vyvratene vrecko, takto mi sluzilo ako vzor na sitie
- dnes som usila svoje dalsie vrecko na pranie

Je to aj u nás dostať, my to doma bežne používame.
Modroocko
16.07.08,06:44
Ja mám dve. Jedno som dostala s nákupom spodného prádla grátis a druhé som si potom ešte dokúpila. Takže teraz používam jedno na pranie bieleho prádla a druhé na farebné. A tiež som toho názoru, že sťahovanie na šnúrku je praktickejšie, len treba pridať aj brzdu, ktorú je bežne dostať v textilnej galantérii. Zips a silonky sa podľa mňa nemajú veľmi radi. A aj ušitie je menej prácne, ak použiješ šnúrku s brzdou.;)
Gabi03
16.07.08,06:45
Ja mám dve. Jedno som dostala s nákupom spodného prádla grátis a druhé som si potom ešte dokúpila. Takže teraz používam jedno na pranie bieleho prádla a druhé na farebné. A tiež som toho názoru, že sťahovanie na šnúrku je praktickejšie, len treba pridať aj brzdu, ktorú je bežne dostať v textilnej galantérii. Zips a silonky sa podľa mňa nemajú veľmi radi. A aj ušitie je menej prácne, ak použiješ šnúrku s brzdou.;)

Ja na šnúrke spravím jeden uzol a vrecúško sa neotvorí. :)
Modroocko
16.07.08,06:53
Ja na šnúrke spravím jeden uzol a vrecúško sa neotvorí. :)

Práveže mne sa už stalo, že sa otvorilo a všetko z neho vypadlo. A keď som spravila dva uzly, trápila som sa potom s rozšnurovaním. Takže som pridala tú brzdu a teraz je to to najlepšie riešenie. Preto to tu píšem, aby sa aj druhí poučili ;)
AlaNR
16.07.08,09:25
Kto ste z Nitry, tak v Polygone nehľadajte, tam ich nemajú ani v jednom obchode :D

Už som to obehla ;)
dari1
16.07.08,09:35
teraz ich maju tusim v kauflande 3ks za 30 sk
olybaba
16.07.08,10:44
pozdravujem,
- dakujem za postrehy, vrecko ma zips z umelej hmoty a ked sa zatiahne, z vnutra vrecka je vsetko hladke, doteraz sa mi nestalo, zeby sa nieco poskodilo
- na zaklade vasich diskusii skusim usit vrecko aj so snurkou a brzdou - diky za inspirativny tip
- dajte tip v akych obchodoch by sa mohlo vrecko kupit, nemam stastie, ani vo velkych, ani v malych, ani v drogerii, ani v domacich potrebach ???
- podla mna je to podobna situacia ako ked sme zhanali silikonovu foliu na pecenie
cauko
Modroocko
16.07.08,12:42
teraz ich maju tusim v kauflande 3ks za 30 sk

Tak to je fantastická cena. :) Ja som si to jedno kúpila za nejakých 60,- Sk. Aj som chvíľu rozmýšľala, či to stojí za tie peniaze.:o
AlaNR
16.07.08,12:42
teraz ich maju tusim v kauflande 3ks za 30 sk

diky za tip ;)
zena77
14.08.11,17:15
mám ich ušité, ja v jednom mám ponožky, nemotajú sa mi kade tade, to je na šnúrku na stiahnutie -s brzdou, a druhé mám na podprsenky - zo zipsom, silonky neperiem v práčke DDD
a zips je jemnučky - skrytý - nemá sa čo poškodiť DDD