KIKA28
15.07.08,21:20
Chcela by som vedieť aké máte skúsenosti s ĺudmi s týmto ochorením,pretože mám známu dobrú kamarátku a tá má chlapca,ktorý si pichá inzulín. Chudáčik lenže jemu to dosť skáče,máva raz vysoké hodnoty a niekedy je to zas ok,nech robia čo robia a je dosť agresívny. Zistili mu to nedávno a je vo veku 12r. strašne to dáva za vinu mame, mláti sestru mladšiu a má strašné výstupy. Dnes som tam bola s malou dcérkou a hotovo. Je mi ho aj ľúto, ale človek mu nemá ako pomôcť. Musí to pochopiť sám. Len dovtedy .....
VladinoM
15.07.08,20:05
Veľmi dobrým a klinicky atestovaným spôsobom riešení problémov spojených s diabetes (opuch končatín, nedokrvenie, bolesť) je aplikovanie magnetoterapie či už v statickej podobe pomocou magnetoterapeutických bandáží alebo pulzne pomocou pulzných prístrojov.

Bohužiaľ zdravotné poisťovne preplácajú len 6 aplikácií čo je žalostne málo na to aby vám to pomohlo. Po tak malom počte sa zaznamenal efekt len u 10% pacientov pričom po viac ako 30-tich aplikáciach zaznamenalo zlepšenie stavu až 72% pacientov. Naopak 8-10% ludí nezaznamenalo žiaden efekt a sú odkázaný na chemické liečebné prostriedky, ktoré však majú bohužial až príliš vedľajších účinkov.
Už i na Slovensku su odborníci ktorý dokážu zásadným spôsobom skvalitniť život s týmto ochorením. Informáce, konzultácie i poradenstvo najdete na http://www.magnetoterapia.sk/.

Želám pevné zdravie!
ondrejvla
15.07.08,20:47
Som diabetička na inzulíne, vnúčik, ktorý má dnes už 15 rokov ochorel na túto chorobu pred dovŕšením svojich 2 rokov. Tie začiatky boli pre nás veľmi ťažké, ľutovali sme ho a vtedy sme zistili, že robíme chybu. Diabetika netreba ľutovať, treba sa v rodine prispôsobiť jeho chorobe. Strava pre diabetika je vhodná i pre ostatných členov rodiny, tým, že sme vylúčili mastnú stravu, jedávame len netučné výrobky, syry do 30% TVS, smotanu sme nahradili mliekom, veľký prísun zeleniny, a zapájame sa taktiež do všetkých povinností v rodine, či už je zdravý člen rodiny, alebo chorý, každý v rámci svojich možností a síl. Tým, že sme upredňostňovali jeho ako chorého, starší vnuk trpel, ale nedal to najavo, že mu to ubližuje no a náš "diabetiček" z toho ťažil vo svoj prospech, začínal sa stávať despotom. Pred 4-5 rokmi sme prišli na to, že robíme chybu, navrhli sme zmenu s tým, že každý, kto neurobí niečo zo svojich povinností, nebude mať ani žiadne privilégia a neodpúšťa sa žiadna lenivosť. A občas začali aj tresty, zákaz PC, TV, domáce väzenie, bicykel...
Keď zistil, že sme prekukli jeho finty, pár krát ešte bolo v rodine "povstanie" ale zvykol si, že nielen práva, ale aj povinnosti, zistil, že aj iní členovia našej rodiny majú svoje boliestky a neospravedlňuje ich to pri ich "čiernych" dňoch. Pomaly, krok za krokom a tým, že sme mu dokázali, že nielen on, ale aj ostatní sú "naši" a že ľúbime všetkých rovnako sme na jednej lodi.
Taktiež sme zistili, že dostatočný prísun vitamínov a minerálov upravuje jeho nálady ( zistila som to aj sama na sebe). Áno prídu občas čierne dni, veď kto ich nemá aj zo zdravých ľudí, ale už to nie sú hysterické záchvaty plaču a nálad. Ďalej odporúčam sa nakontaktovať na Zväz diabetikov u vás, ak máte takú dobrú detskú diabetologičku, ako my v Žiline, ktorá spolu s rodičmi týchto detí usporiadáva pravidelne 2 x do roka Dia tábory, v zime na lyžiach a v lete pri vode, dokonca aj pri mori. Náš vnuk sa teší na každú návštevu u svojej lekárky, je to ich priateľka a jej príkazy sú bezpodmienečne dodržiavané, bez reptania! Preto odporúčam, skúste sa poradiť s jeho diabetologičkou.
BXLmiami
16.07.08,06:52
Kamarátka by sa mala obrátiť na svoju diabetologičku a vybaviť čo najskor dieťaťu liečenie,kde sa jednak stretne so seberovnými,jednak bude o svojej chorobe všeličo počuť,prebieha tam edukácia, a jednak zistí,že nie je na tom najhoršie.Ten chlapec sa s tým musí vyrovnať a preto by bol vhodný aj psycholog.Pomôcť by mu mala aj celá rodina tým,že všetci upravia stravu a prispôsobia sa.A tiež je tu priestor na doplnky výživy,kde treba zaradiť chromové preparáty a tu je priestor pre rady alternatívcov.Nie ako náhrada liečby,ale ako doplnok liečby.Objednala by som aj rastlinku-neviem ako sa volá,je to prírodné sladidlo.
willma
16.07.08,06:59
rastlinka sa volá stévia, mám pocit že to tu už bolo niekde spomínané.
Ninna
16.07.08,09:53
Žijem s človekom chorým na diabetes, je to môj manžel má 30 rokov a 4 roky na inzulíne. No poviem Vám je to občas zážitok - talianske manželstvo - on občas s nízkou hladinou cukru a ja so zníženou funkciou štítnej žľazy. Nezmierila som sa s týmito chorobami a hľadám pomoc v alternatíve.
BXLmiami
16.07.08,11:35
Alternatívnou medicínou sa pri týchto dg dá veľmi dobre pomôcť,hlavne zharmonizovať organizmus a predísť následkom,akurát všetko treba používať ako doplnok k liečbe a nie namiesto liečby.Nech Vás pri týchto dg ani nenapadne vysadiť lieky,lebo Vás to oboch môže stáť život.:)
Ninna
16.07.08,11:51
Alternatívnou medicínou sa pri týchto dg dá veľmi dobre pomôcť,hlavne zharmonizovať organizmus a predísť následkom,akurát všetko treba používať ako doplnok k liečbe a nie namiesto liečby.Nech Vás pri týchto dg ani nenapadne vysadiť lieky,lebo Vás to oboch môže stáť život.:)
Súhlasím s Vami, že je to doplnok liečby s harmonizáciou organizmu. Manžel vie regulovať množstvo potrebného inzulínu meraním glukomerom. Ozaj sám sa čudoval že po harmonizácii a pravidelným pitím doplnkov sa potrebné množstvo inzulínu znížilo.;) Aj cukor sa zastabilizoval /nemá výkyvy nálad ako pri hypo/ a hlavne životná energia na prácu sa vrátila. /večer býval veľmi unavený/.
pasuliatko
16.07.08,15:48
Chcela by som vedieť aké máte skúsenosti s ĺudmi s týmto ochorením,pretože mám známu dobrú kamarátku a tá má chlapca,ktorý si pichá inzulín. Chudáčik lenže jemu to dosť skáče,máva raz vysoké hodnoty a niekedy je to zas ok,nech robia čo robia a je dosť agresívny. Zistili mu to nedávno a je vo veku 12r. strašne to dáva za vinu mame, mláti sestru mladšiu a má strašné výstupy. Dnes som tam bola s malou dcérkou a hotovo. Je mi ho aj ľúto, ale človek mu nemá ako pomôcť. Musí to pochopiť sám. Len dovtedy .....

Nech zájdu k pedopsychiatrovi on by im mohol pomôcť s tým správanín. To je ešte dieťa a nijak mu to nevysvetlia rodičia, jeho mama za to nemôže,že on ma cukrovku. Ak mu to skáče nech idu lekarovi a nech mu daju INZULINOVU PUMPU. má v bruchu zapichnutú kanilku nebolí to a nadávkuje si sam inzulínu kolko potrebuje. Nemusí sa pichať každý deň. Držím palce
Ninna
16.07.08,16:00
Nech zájdu k pedopsychiatrovi on by im mohol pomôcť s tým správanín. To je ešte dieťa a nijak mu to nevysvetlia rodičia, jeho mama za to nemôže,že on ma cukrovku. Ak mu to skáče nech idu lekarovi a nech mu daju INZULINOVU PUMPU. má v bruchu zapichnutú kanilku nebolí to a nadávkuje si sam inzulínu kolko potrebuje. Nemusí sa pichať každý deň. Držím palce
Inzulínová pumpa nedávkuje sama inzulín podľa aktuálnej potreby. Nedokáže sama vyhodnotiť podľa nameranej hodnoty glukózy koľko treba pichnúť inzulínu! To musí človek. :mee:
pasuliatko
16.07.08,16:58
Inzulínová pumpa nedávkuje sama inzulín podľa aktuálnej potreby. Nedokáže sama vyhodnotiť podľa nameranej hodnoty glukózy koľko treba pichnúť inzulínu! To musí človek. :mee:

hej?kamoška to mala nadavkovala si to ked išla jesť a inak to davkovalo neivem ako často samo...čiže to viem nie?aj kamaratkyna mama to ma a presne thak isto.:)
Ninna
16.07.08,17:32
Inzulínová pumpa je naprogramovaná dopredu podľa predchádzjúceho glykemického profilu pacienta, ktorý dopredu odsleduje lekár a stanoví naprogramované množstvá na deň. Dá sa ovládať aj manuálne. Ale stále musím zdôrazniť, že množstvo inzulínu je každodenne závislé napr. akú fyzickú prácu človek vykonáva, čo je, či sa nerozčúlil, či je leto alebo zima atď.
Ninna
16.07.08,18:11
.....A tiež je tu priestor na doplnky výživy,kde treba zaradiť chromové preparáty a tu je priestor pre rady alternatívcov.Nie ako náhrada liečby,ale ako doplnok liečby..
Ja pridám moje odporúčanie:;)
http://www.jpt.cz/Momordica%20charantia.html
Ninna
16.07.08,18:27
a aj Gymnema sylvestre – Udržuje normálnu hladinu cukru v krvi

Rastlina Gymnema sylvestre, ktorá rastie v dažďových pralesoch strednej a južnej Indie. V tradičnej indickej medicíne sa listy tejto rastliny používajú k udržaniu normálnej hladiny cukru v krvi.
ondrejvla
16.07.08,19:14
Inzulínová pumpa nedávkuje sama inzulín podľa aktuálnej potreby. Nedokáže sama vyhodnotiť podľa nameranej hodnoty glukózy koľko treba pichnúť inzulínu! To musí človek. :mee:

Ninna máš pravdu, inzulínová pumpa je taký malý zázrak - počítač, ktorý na základe nameraných hodnôt nastaví lekár na určitý bazál prísunu inzulínu. Nebolí, len tlačí, zavadzia pri určitých pohyboch, musí sa každé 3 dni meniť miesto vpichu a kanyla, vnuk mával často hnisavé miesta vpichov, museli sme na chirurgiu na čistenie. Teraz sú už kvalitnejšie kanyly, nestáva sa tak často, aby ranky zahnisali. Túto pumpu má už 6-7 rokov, teda, táto už je tretia, lebo jedna je na dva roky, k nej dostaneš druhú na ďalší rok. Má ju aj počas plávania, ak nie je v bazéne dlhšie ako 20 minút, inak si ju musí dať preč a zaistiť si kanylu proti tomu, aby sa do nej nedostala voda. Prísun inzulínu je počas nastaveného bazálu celý deň, ale vždy pre jedlom si musí pridať určitý počet jednotiek na pumpičke.
Ako cukríky sušievame ovocie v sušičke, najmä drobné bobuľovité, pijeme z nich aj výborný čajík. Čajíky varievame aj z listov čučoriedky, je výborný pre diabetes, taktiež z usušených ale aj čerstvých prázdnych strukov fazuľky, no a najlepšie sa nám osvedčil macerát zo sušeného imela, 2 PL pomletého sušeného imela ( ale nesmú tam byť biele guličky, najlepší je oberaný koncom novembra) dám do 7 dl pohára a zalejem vodou, nechám stáť do druhého dňa a cez deň vypijem túto dávku. Chutí to tak ako pivo, aj keď sa mi doma smejú, že som asi pivo nepila...
Cukrovka je nepríjemná choroba, ale dá sa s ňou žiť ak si k nej nájdeš ten správny vzťah a vieš, ako bojovať proti jej "náladám".
Ninna
16.07.08,19:42
S cukrovkou sa treba naučiť žiť.
Na cukrovku sa neumiera, ale na jej následky na ostatné orgány. A preto treba k nej pristupovať s rozumom ako popisuje pani Vlastička skúšať a skúšať....A neuspokojiť sa len s inzulínom, naše telo je beťár a pokiaľ dostáva dávku inzulínu postupom času pankreas prestane produkovať úplne svoj inzulín- zlenivie , preto mu treba pomáhať doplnkami.
ondrejvla
20.01.09,20:47
Po dlhšej pauze sa opäť vraciam k tejto téme. Prosím vás, je tu na Porade niekto, kto je nastavený na inzulínovú pumpu, ale myslím tým nie diabetika v mladom veku, ani v strednom, ale v tom "krásnom" starobnom veku. Ak ju máte a keď vám oznámili, že ju dostanete, ako ste to znášali psychicky? Nemali ste obavy, že už je to zbytočné v týchto rokoch? Naučili ste sa s tým spávať? Nie, nebojím sa žiadnej bolesti, len mám obavy o psychiku, že si lekári "vymysleli" zasa niečo na mňa, hoci viem, že ide o moje dobro.
Budem rada, ak mi niekto z "dospelákov" odpovie, kto má tieto problémy, a má inzulínovú pumpu. Vnúčik má radosť, že budeme doma dvaja, odháňa odomňa "mindráky", ale ja som si nie celkom istá, či...
Vopred ďakujem "pumpákom" za odpoveď.
pasuliatko
20.01.09,21:01
Inzulínová pumpa nedávkuje sama inzulín podľa aktuálnej potreby. Nedokáže sama vyhodnotiť podľa nameranej hodnoty glukózy koľko treba pichnúť inzulínu! To musí človek. :mee:

viem ale je to pohodlnejšie,si nadávkuje kolko potrebuje,thak to robila aspoň jedna kamoška.a nemusela si pichať inzulin stale.je to pohodlnejšie
lenkak
20.01.09,21:04
Vlastička, určite to zvládneš, zvládla si aj ťahšie situácie.
Budeme držať palce na rýchle zvyknutie a manipuláciu.
Určite Ti pumpa pomôže a za pomoci nej si budeš regulovať cukor ako Marek.
ondrejvla
20.01.09,21:18
Vlastička, určite to zvládneš, zvládla si aj ťahšie situácie.
Budeme držať palce na rýchle zvyknutie a manipuláciu.
Určite Ti pumpa pomôže a za pomoci nej si budeš regulovať cukor ako Marek.

Lenka ja viem, že to zvládnem, ale chcela som si vymeniť skúsenosti a problémy s diabetikom, ktorý je približne v mojom veku a jeho nápor na prvé obavy...
lenkak
20.01.09,23:01
len som Ťa chcela podporiť,
Lenka


Po dlhšej pauze sa opäť vraciam k tejto téme. Prosím vás, je tu na Porade niekto, kto je nastavený na inzulínovú pumpu, ale myslím tým nie diabetika v mladom veku, ani v strednom, ale v tom "krásnom" starobnom veku. Ak ju máte a keď vám oznámili, že ju dostanete, ako ste to znášali psychicky? Nemali ste obavy, že už je to zbytočné v týchto rokoch? Naučili ste sa s tým spávať? Nie, nebojím sa žiadnej bolesti, len mám obavy o psychiku, že si lekári "vymysleli" zasa niečo na mňa, hoci viem, že ide o moje dobro.
Budem rada, ak mi niekto z "dospelákov" odpovie, kto má tieto problémy, a má inzulínovú pumpu. Vnúčik má radosť, že budeme doma dvaja, odháňa odomňa "mindráky", ale ja som si nie celkom istá, či...
Vopred ďakujem "pumpákom" za odpoveď.

posúvam.
ondrejvla
21.01.09,20:16
Po dlhšej pauze sa opäť vraciam k tejto téme. Prosím vás, je tu na Porade niekto, kto je nastavený na inzulínovú pumpu, ale myslím tým nie diabetika v mladom veku, ani v strednom, ale v tom "krásnom" starobnom veku. Ak ju máte a keď vám oznámili, že ju dostanete, ako ste to znášali psychicky? Nemali ste obavy, že už je to zbytočné v týchto rokoch? Naučili ste sa s tým spávať? Nie, nebojím sa žiadnej bolesti, len mám obavy o psychiku, že si lekári "vymysleli" zasa niečo na mňa, hoci viem, že ide o moje dobro.
Budem rada, ak mi niekto z "dospelákov" odpovie, kto má tieto problémy, a má inzulínovú pumpu. Vnúčik má radosť, že budeme doma dvaja, odháňa odomňa "mindráky", ale ja som si nie celkom istá, či...
Vopred ďakujem "pumpákom" za odpoveď.

Posúvam...