toska
15.07.08,23:12
mate ho niekto, olati sa ho kupit?
Modroocko
16.07.08,16:07
Ja ho síce nemám, ale pravdupovediac, ani mi nechýba. Má ho jedna moja známa, párkrát som bola pri tom, ako drvila škrupinky od vajíčok alebo šupky zo zemiakov, ale za seba musím povedať, že ten hluk, čo to narobilo, mňa osobne rozčuľoval. Keď sme domov vyberali novú chladničku a umývačku, presadila som si tie najtichšie a najšetrnejšie spotrebiče. A vôbec si neviem predstaviť, že by som túto hrôzu mala doma počúvať. Mám kuchyňu prepojenú s obývačkou, asi by to rozčuľovalo aj ostatných členov rodiny. Neviem síce, aký má typ, ale viem, že za tie zhruba tri roky, čo to majú, sa im to minimálne dvakrát pokazilo. Raz som pri tom bola, s hrôzou som sa pozerala:eek: ako rukou vyberala nerozdrvené zvyšky jedla z drviča, hádzala to vedra, aby to nakoniec vyliala do pracovného umývadla a zapchala ho :mad:. Strašný pohľad. V duchu som sa modlila, aby sa ten drvič náhodou nejakým zázrakom neopravil, kým tam ona bude mať ruku. Musím povedať, že po takomto zážitku po tomto spotrebiči ani netúžim. Možno boli moje obavy zbytočné, neviem, ale ja by som tam v živote ruku nestrčila. Myslím, že to nie je spotrebič do mojej domácnosti. Ja vynášam smeti denne, vždy po ceste do práce, takže tých pár zbytkov jedla, čo mi ostane, mi kôš neplní ani nesmrdí.
Myslím, že drvič odpadu je skôr pre tie ekologicky založené domácnosti. Pre tých, čo prírodu chcú vrátiť do prírody.
toska
16.07.08,19:53
uf , tak toto mi rozhodne nestoji za to! asi by som do toho ruku nestrcila a co sa tyka hluku moje decka ho narobia dost , dalsi rachot navyse mi tiez nechyba, tak drvic ma u mna minus.:eek:
velvet
27.09.10,16:06
:-) kúpili ste si ho medzitým niekto? Možno už sú tichšie a nekazivé ;-)

Ale vážne - vypadá to ako fajn vec...ešte stále to nie je na lepšej úrovni?
habib
27.09.10,20:18
.....skusenost len z práce(reštaurácia),tam sa bez toho človek nezaobíde,aj ked samozrejme je aj možnost oddelovat zvyšky do špecialnej nádoby ale tiež musím potvrdit večne rozbité a hlučné,aj ked v domácnosti sa tomu kladú iné nároky.......pri poruche ale to čistenie je asi rovnako pracné a nepríjemné.
mlisa
28.09.10,06:25
drvic som si nekupila, ale mam priatela ktory ho ma v kuchyni a kedze ju prilezitostne okupujem, tak mam aku-taku skusenost, aj ked vzhladom k tomu ze ho tam ma uz par rokov, urcite to nie je nejaky novy "nekazivy a tichsi typ" :-)
Ja vsak v hluku urcite ziadny problem nevidim - hlucnostou sa vyrovna mixeru, nezapinam ho predsa kazdych 5 minut aby mi trochu hluku vadilo, zapnem ho raz - dva razy pocas varenia, ked si nazbieram odpad (supky zo zemiakov a zeleniny a pod.), nie po kazdej supke extra :-) a za polminutky je to spracovane (podotykam ze tiez ma kuchynu spojenu s obyvackou a zatial sa nikto z obyvacky nestazoval :-))
Kazivost - to uz je podla mna otazka spravneho pouzivania, ked tam napcham hluposti a este k tomu vela, jasne ze sa to upcha (to na margo znamej modroocka vyssie, uz z popisu na mna neposobila prave sikovne, to co mi upcha drvic predsa nedam do umyvadla aby mi upchalo aj to), odpad by mal byt mensi (velke kusy rozkrojim), do drvica ho posuvam postupne, obcas prilejem saponat nech sa tam lepsie klze. Takze pri spravnom pouzivani podla mna kazivost minimalna.
Na druhej strane, este nikdy som sa nezucastnila cistenia, takze k tomu sa vyjadrit nemozem :-) Ale ruku som tam uz strcila (ked mi tam spadlo to co nemalo :-)) a zatial mam obe cele :-)
Podal mna je drvic fajn pomocnik (aj ked kedze ho nemam doma, aj u priatela ho obcas zabudnem pouzit), urcite znizuje mnozstvo odpadu (nejde o to ze ho nema kto vyhodit, ale o to ze ho je menej a to je trochu ohladuplnejsie k zivotnemu prostrediu:-)) a ked sa pouziva spravne, podla mna skor pomoze ako uskodi.
PS: pouzivam ho len na odpad, zvysky jedla som do neho nikdy nedavala nakolko tie sa snazim nevytvarat resp. spracovat inak, vyhodit jedlo by mi trhalo srdce
marleau
28.09.10,11:37
Nemyslím si,že je po použití drviča menej odpadu,je asi len "skladnejší".Ale popravde,keď načistím zemiaky,tak nikdy nie je tých šupiek a aj odpadu z ostatných jedál toľko,aby sa mi nepomestil do koša.A určite takýto odpad nenechám v kuchyni do rána.Aspoň raz denne ho vynesiem,aby odpad nepáchol.
mlisa
29.09.10,06:58
Nemyslím si,že je po použití drviča menej odpadu,je asi len "skladnejší".Ale popravde,keď načistím zemiaky,tak nikdy nie je tých šupiek a aj odpadu z ostatných jedál toľko,aby sa mi nepomestil do koša.A určite takýto odpad nenechám v kuchyni do rána.Aspoň raz denne ho vynesiem,aby odpad nepáchol.
nikdy som nepovedala ze sa bez drvica neda existovat, tak ako ty to robi 95% domacnosti (vratane mojej). Len som poukazala na to ze mat drvic nie je zle (nemas biologicky odpad ktory musis aspon raz denne vyniest).
Btw, nie je "skladnejsi", to nie je o tom ze podrvis a zaberie menej miesta, drvic je napojeny priamo na odpad, takze odpadu ktory musis vynasat je fyzicky menej.
Poradak Michal
10.10.10,18:57
Drvic je urcite dobra vec. clovek sa zbavy odpadu ktory by mu bezne v odpadkovom kosi smrdel..
buchač
10.10.10,19:13
Drvic je urcite dobra vec. clovek sa zbavy odpadu ktory by mu bezne v odpadkovom kosi smrdel..

Hm , príde na to ...komu ako .

Ak ho nemáš v obývačke , tak by nemal ten kôš vadiť .
Nehovoriac o tom , že kantajner je hen , len na ulici postavený , stačí sa len k nemu prejsť a kôš vysypať , odpadu sa zbaviť...či ....?
pepsikova
10.10.10,19:17
...nejako nie som v obraze..ten rozdrvený odpad- on sa potom nejako sám stratí?..alebo spláchne?..lebo ak sáčok so smeťami vynesiem každý deň, nič mi nesmrdí...
Lubaba
10.10.10,19:33
nad drvičom uvažujem tiež a už dlhšie, mám na to prispôsobený aj dres, takže hádam tento rok to zrealizujem, myslím že to je ďaľší dobrý pomocník do domácnosti...v rodinnom dome určite
Poradak Michal
11.10.10,19:59
pepsikova

Drvic je napojeny na odpad pod drezom vacsinou.. v podstate to je mixer ktory rozseka odpad na mensie kusky aby mohol byt cez drezovy odpad splachnuty kedze odpadova trubka byva 40-tka prip. 50-tka co je zalostne malo na vacsi odpad.
Flinstone
11.10.10,20:08
v rod. domoch s vlastnou čističkou odpadových vôd je to nepoužiteľné... len tak na okraj...