plp
16.07.08,05:05
Zdravím Vás.Viete mi niekto poradiť, ako odstránim "závadu" pri písaní textu?
Keď chcem v slove napísať "y", tak väčšinou ho nenapíšem, ale stlačením
klávesy s "y" prekopírujem text, ktorý som dovtedy napísala. Následne ten text
vymazávam a "y" dopisujem tak, že klávesu stlačím silnejšie. Neviem, ako som sa dopracovala k tejto "pomôcke" pri písaní textu, ale radšej by som sa bez nej zaobišla. Za radu ďakujem.
ivka70
16.07.08,04:53
v akom SW ti to robi?
ivka70
16.07.08,05:45
ak je to Word tak chod na Nastroje, Prisposobit, tam kde su Panely s nastrojmi a tam je dolu klavesnica

tam si najdi upravy (vlavo), UpravyKopirovat (vpravo) a tam by mala byt ta klavesa Y priradena /vidis dolu/, odtial ju zmaz, popotvrdzuj a malo by to fungovat
plp
16.07.08,05:47
to je jedno, vo Worde, aj keď píšem mail v Outlooku.Je to u mňa novinka, tento problém som nemala. Neviem, či som náhodou nestlačila nejaké klávesy a omylom urobila takéto "nastavenie y"
Keď pracujem v programe Pohoda, tam mi "y" vyvolá tabuľku
nastavenia stĺpcov. Nie vždy. Niekedy y napíšem, niekedy reaguje ,ako som napísala.
plp
16.07.08,06:01
ak je to Word tak chod na Nastroje, Prisposobit, tam kde su Panely s nastrojmi a tam je dolu klavesnica

tam si najdi upravy (vlavo), UpravyKopirovat (vpravo) a tam by mala byt ta klavesa Y priradena /vidis dolu/, odtial ju zmaz, popotvrdzuj a malo by to fungovat
Pozrela som to, ako píšeš. Y tam ale nie je. Mám napísané Aktuálne klávesy: CTRL+C
CTRL+Insert.
Vedľa je okienko "Stlačte novú kláves.skratku "prázdne.
Chobot
16.07.08,06:14
Zdravím Vás.Viete mi niekto poradiť, ako odstránim "závadu" pri písaní textu?
Keď chcem v slove napísať "y", tak väčšinou ho nenapíšem, ale stlačením
klávesy s "y" prekopírujem text, ktorý som dovtedy napísala. Následne ten text
vymazávam a "y" dopisujem tak, že klávesu stlačím silnejšie. Neviem, ako som sa dopracovala k tejto "pomôcke" pri písaní textu, ale radšej by som sa bez nej zaobišla. Za radu ďakujem.

Pôvod tejto chyby asi nebude ľahké nájsť. Môže to byť aj softvérová chyba, ale aj hárdvérová. Teda môže to byť aj chybná klávesnica.

Robí ti to od začiatku, alebo od nejakej určitej doby? Nevylialo sa ti na klávesnicu niečo tekuté (káva, malinovka)? Mohlo dôjsť ku skratu kontaktov pod klávesami a stlačením "y" klávesnica reaguje ako by si stlačila Ctrl+Y. Táto skratka znamená "Úpravy znova" alebo "Opakovať" a funguje aj pri stlačení F4 či Alt+Enter.

Skús vymeniť klávesnicu, ak máš nejakú inú po ruke. Ak to iná nerobí, tak si kúp novú klávesnicu, nie sú drahé.;)

Ak to robí len vo Worde, hľadaj nie kopírovať, ale príkaz Opakovať alebo Úpravy znova. AK to robí v každej aplikácii, tak to tipujem na tú vadnú klávesnicu.
ivka70
16.07.08,06:34
Pozrela som to, ako píšeš. Y tam ale nie je. Mám napísané Aktuálne klávesy: CTRL+C
CTRL+Insert.
Vedľa je okienko "Stlačte novú kláves.skratku "prázdne.
JE MOZNE, ZE TO NIE JE UPRAVYKOPIROVAT, ALE NEJAKE INE, PODOBNE NASTAVENIE
ja by som presla postupne vsetky, ci tam to Y nie je.
plp
16.07.08,11:12
Ďakujem Vám všetkým krásne. Vykúšam vymeniť tú klávesnicu a uvidím.
Nič som nevyliala,klávesnica je bezdrôtová a mám ju asi 2-3 roky.
Tento problém som doteraz nemala. Dám vedieť, či výmena pomohla.
Chobot
16.07.08,11:56
Ďakujem Vám všetkým krásne. Vykúšam vymeniť tú klávesnicu a uvidím.
Nič som nevyliala,klávesnica je bezdrôtová a mám ju asi 2-3 roky.
Tento problém som doteraz nemala. Dám vedieť, či výmena pomohla.

Keďže je bezdrôtová, skús skontrolovať baterky, či nie sú náhodou slabé. Vtedy môže klávesnica vysielať zmätočné signály do prijímača.
plp
20.07.08,13:36
Takže zdá sa, že vďaka vám je neriešiteľný problém vyriešený. Zatiaľ som vymenila klávesnicu (baterky doma nemám a nemám čas ich kúpiť ,takže k výmene som sa nedostala.) a "y" sa správa normálne.
Ešte raz vám ďakujem pekne za rady.
kamowski
23.07.08,17:42
raz som mal niečo podobné a nakoniec som zistil, že jedna klávesa bola zaseknutá a robila mi chaos, tak si prejdi celú klávesnicu
???