rommy
16.07.08,07:49
ahoj poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu. Neviete mi poradiť kde by som našla, ktoré papiere mám archivovať a ako dlho? Dali sme si vypracovať reg.plán ale nám ho neschválili, že nemáme dobré lehoty uloženia. Teraz sme napr. rušili prevádzku hotela a všetky dokumety sa stiahli do firmy a ja ich teraz preberám. Veci čo sú zdvojené tak vyhadzujem, ale zaujímalo by ma čo všetko musím archivovať, napr. či musím archivovať prevodky medzi skladmi napr. z hlavného skladu do kuchyne a tak a ešte tu mám kopec jedálnych lístkov aj s rozpočtami (podkladmi) to je treba archivovať? Bola by som vám veľmi vďačná za pomoc a radu.
rommy
16.07.08,09:16
Prosím aspoň o radu či archivujete jedálne lístky a medzistrediskové prevodky...
anaman
16.07.08,10:46
Ak máte dobre vypracovaný reg. plán, ktorý Vám síce archív neschválil (aj to sa stávalo) postupovala by som podľa neho. Ak nemáte dobre vypracovaný reg. plán na Vašom mieste by som vypracovala resp. nechala vypracovať nový, tento dala schváliť vedeniu organizácie až potom by som si dovolila vyhadzovať nejaké doklady. Medzistrediskové prevodky by som v každom prípade uchovávala minimálne 2 roky (dohodnúť s ekonómom resp. účtovníkom), jedálne lístky rovnako. Likvidovať prevodky i jedálne lístky môžete aj tak až po riadnom vyraďovacom konaní.