M-Tinka
16.07.08,08:21
Ahojte poraďáci,
Chcela by som sa optýať či dohodára , ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce musí nahlasovať každý zamestnávateľ na SP alebo stačí ak je nahlásený iba u jedného.
Odvody sa tak automaticky priradia podľa rodného čísla?
Vopred Ďakuejm
Tweety
16.07.08,06:25
Ahojte poraďáci,
Chcela by som sa optýať či dohodára , ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce musí nahlasovať každý zamestnávateľ na SP alebo stačí ak je nahlásený iba u jedného.
Odvody sa tak automaticky priradia podľa rodného čísla?
Vopred Ďakuejm
Áno, každý, kto Dohodára zamestnáva. Povinnosťou dohodára prihlásiť do SP je pred začiatkom vykonávania prác na dohodu.
Modroocko
16.07.08,06:28
Samozrejme, že každý. Neviem si predstaviť ten cirkus, keby si zamestnávateľ najprv overoval, či ten dotyčný už je niekde nahlásený. A nakoniec - prečo aj - veď každý jeden zamestnávateľ musí za svojich zamestnancov platiť odvody. Aj keď ide len o úrazové poistenie.
M-Tinka
16.07.08,06:36
ďakujem pekne
JanoL
16.07.08,10:44
Samozrejme, že každý. Neviem si predstaviť ten cirkus, keby si zamestnávateľ najprv overoval, či ten dotyčný už je niekde nahlásený. A nakoniec - prečo aj - veď každý jeden zamestnávateľ musí za svojich zamestnancov platiť odvody. Aj keď ide len o úrazové poistenie.


Modroočko zabudlo;) na Garančné poistenie.

Jano
Modroocko
16.07.08,12:47
Modroočko zabudlo;) na Garančné poistenie.

Jano


O.K. tak mám sklerózu. Zájdem si do sekcie Zdravie.;)
Tweety
16.07.08,12:50
O.K. tak mám sklerózu. Zájdem si do sekcie Zdravie.;)
Nemusíš, aj majster tesár sa utne.:) A na oplátku na Janal: nepoužil správny rod.
Modroocko
16.07.08,12:57
Nemusíš, aj majster tesár sa utne.:) A na oplátku na Janal: nepoužil správny rod.


:):):)
JanoL
16.07.08,13:37
mimotemy raz za čas hádam môžem aj takto.....


O.K. tak mám sklerózu. Zájdem si do sekcie Zdravie.;)
:---
Nikam nechoď. So sklerózou už vôbec nie, lebo by si sa nemusela vedieť vrátiť. ( Mne sa to stáva......:mee:)


Nemusíš, aj majster tesár sa utne.:) A na oplátku na Janal: nepoužil správny rod.

Je už ten rod pre Modroočko dobrý?

Prajem všetkým, hlavne ktorí radia a radia a radia, pekný deň.

Jano