xxxVilma
16.07.08,08:33
Byvame v 6 bj sme majitelia bytov, chceme vypovedat zmluvu o vykone spravy s doterajsim spravcom. Ako sa ma pocitat pocet vlastnikov bytov, je nas pat manzelskych parov t.j. spoluvlastnici a jeden byt ma 7 spoluvlastnikov t.j. matka a 6 deti ciastka
po nebohovom otcovi. Kolko je nas potrebnych byt na schodzi 17 osob alebo staci za
kazdy byt jedna osoba t.j. vlastnik bytu. dakujem
Chobot
16.07.08,07:37
Byvame v 6 bj sme majitelia bytov, chceme vypovedat zmluvu o vykone spravy s doterajsim spravcom. Ako sa ma pocitat pocet vlastnikov bytov, je nas pat manzelskych parov t.j. spoluvlastnici a jeden byt ma 7 spoluvlastnikov t.j. matka a 6 deti ciastka
po nebohovom otcovi. Kolko je nas potrebnych byt na schodzi 17 osob alebo staci za
kazdy byt jedna osoba t.j. vlastnik bytu. dakujem

Za každý byt je jeden hlas, aj keby mal byt viacerých spoluvlastníkov. Takže na schôdzi musia byť prítomní zástupcovia aspoň 2/3 bytov, teda 4 ľudia, ktorí budú hlasovať "za".
majkii
16.07.08,08:16
Vilma, na schôdzi sa rozhoduje hlasovaním podľa zákona čo byt to hlas. t.j. máte 6 hlasov rozhodujúcich. Na rozhodnutie o zmene správcu Vám stačia 2/3 hlasov t.j. 4 hlasy

Manželia ako vlastníci s 1 hlasom za svoj byt majú hlasovať spoločne a nerozdielne, pretože nejde o bežné veci, pri ktorých môžu manželia konať samostatne. Prax je ale taká, že postačuje na hlasovaní jeden z manželov, pokiať ten druhý s tým súhlasí. Ten súhlas nemusí byť písomnnou formou, zväčša je vyjadrený konkludentne.

Čo sa týka podielového spoluvlastníctva k bytu, tam je vec zložitejšia. V tom prípade rozhoduje o tom 1 hlase majorita. V prípade, ktorý popisuješ stačí aby prišla na schôdzu matka, pretože je pravdepodobne výraznou majoritnou vlastníckou bytu (8/14 bytu). Ostatné deti majú po 1/14 a ak sú neplnoleté matka je navyše ich zákonným zástupcom.
Igy
23.07.08,14:11
Podotykam ze na zmenu spravcu staci nadpolovicna vacsina vsetkych vlastnikov. 2/3 treba len ked s ameni forma spravy. Takze ak menite len spravcu osetruje to tento paragraf:

§ 8a
(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.12e) Zmluva o výkone správy obsahuje najmä
evula0
12.09.08,03:54
Pre podielového vlastníka(matka) je potrebných všetkých 6 splnomocnení, inak sa hlas za byt nezapočíta.Doporučujem jej si to zariadiť, aby v budúcnosti pri dôležitom hlasovaní(len 6 bytov) tento hlas nechýbal. Pri registrácii alebo zmene v registri SVB obvodný úrad takýto hlas pre hlasovanie a kontrolu uznášaniaschopnosti zhromaždenia neuzná!