veronix
20.04.05,10:51
Ahojte! Viem mi prosím Vás niekto poradit, co všetko musím nastavit v olympe a predkontovat, aby som mohla mzdy správne naimportovat do OMEGY? Kde a ako?
Kimáková
20.04.05,09:20
Ahojte! Viem mi prosím Vás niekto poradit, co všetko musím nastavit v olympe a predkontovat, aby som mohla mzdy správne naimportovat do OMEGY? Kde a ako?
To, ako máte nastavené predkontácie (syntetika je nastavená v programe) si skontrolujete na dokumente Rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo. Ak Vám to takto vyhovuje, kliknete v Olympe na Mzdy - Export predkontácií. Vytvorí sa Vám súbor, ktorý následne budete importovať v Omege. V programe Omega pôjdete na Evidenciu účtovných dokladov a cez Funkcie - ďalšie funkcie si spustíte Import údajov z Olympu.

Ak potrebujete do Olympu doplniť aj analytiku, je potrebné to robiť cez Organizácia - Bankové účty. Nájdete si účty ZP popr. SP a cez Oprav na spodku okna nájdete políčka Má dať - Dal. Stačí ak vyplníte iba anlaytiku. Pri následnom generovaní miezd sa Vám použije pri rozúčtovaní aj analytika.
veronix
20.04.05,10:13
Zdravotné, sociálne aj čisté mzdy tam mám, len neviem, skočila mi tam Nenákladová polozka 24628,-335/331 a neviem čo to je.. Či to má vymazať ale čo???A ešte čistaka na mzdy je 63.533,- 521/331 a na spodu mám ešte osobný účet 62.275 Sk 331/221. Malo by to sediet, nie? KeĎ som to naimportovala, celková suma ID v Omege je 201 347,00Sk a celkové mzdy v prevodnom príkaze v Olympe mám 115.305 Sk + 3085 daňový bonus. Je to správne alebo tam sú niekde chyby. prosim poradte mi!
Kimáková
20.04.05,10:35
Zdravotné, sociálne aj čisté mzdy tam mám, len neviem, skočila mi tam Nenákladová polozka 24628,-335/331 a neviem čo to je.. Či to má vymazať ale čo???A ešte čistaka na mzdy je 63.533,- 521/331 a na spodu mám ešte osobný účet 62.275 Sk 331/221. Malo by to sediet, nie? KeĎ som to naimportovala, celková suma ID v Omege je 201 347,00Sk a celkové mzdy v prevodnom príkaze v Olympe mám 115.305 Sk + 3085 daňový bonus. Je to správne alebo tam sú niekde chyby. prosim poradte mi!Mzdová nenákladová položka je napr. 290 - ostatné prémie a odmeny, 460 - cestovné a stravné nad zákon, alebo všetky zložky začínajúce na K - to sú cestovné a stravné náhrady. Ak chcete vedieť aký zamestnanec má takúto zložku mzdy vo výplate, tak stačí ak pôjdete cez Dokumenty - Rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo a zakliknite si možnosť "členiť na pracovníkov". Ukáže Vám osobné čísla pracovníkov u ktorých je použitá vo výplate mzdová nenákladová položka.
Čo sa týka toho, že Vám nesedia sumy, skúste si vytlačiť rekapituláciu výplatných pások a podľa toho porovnať sumy.
dada111
22.04.11,06:40
Prosím prosím, vie mi niekto poradiť. Robím mydz v olympe, v personalitke som si zadala, že mzda má ísť na účet a pri exporte do omegy mi dáva v internom doklade aj sumu rovnajúcu sa mzdám na účet a to mám predkontované na 211/331, o túto sumu mi nejde účet 331. Neviem už kde to mám opraviť, prebrala som mzdy po niekom a tá 331 mi nejde o tieto sumy na výplaty. Som už nešťastná, neviem ako dalej. Ked natvrdo opravím o tú čiastku interný doklad tak mi to ide. Viem mi niekto poradiť. prosííííííím.
dada111
25.04.11,09:57
Prosím prosím, vie mi niekto poradiť. Robím mydz v olympe, v personalitke som si zadala, že mzda má ísť na účet a pri exporte do omegy mi dáva v internom doklade aj sumu rovnajúcu sa mzdám na účet a to mám predkontované na 211/331, o túto sumu mi nejde účet 331. Neviem už kde to mám opraviť, prebrala som mzdy po niekom a tá 331 mi nejde o tieto sumy na výplaty. Som už nešťastná, neviem ako dalej. Ked natvrdo opravím o tú čiastku interný doklad tak mi to ide. Viem mi niekto poradiť. prosííííííím.
Prosím nenájde sa nikto z poradákov?
veronikasad
25.04.11,10:00
Prosím prosím, vie mi niekto poradiť. Robím mydz v olympe, v personalitke som si zadala, že mzda má ísť na účet a pri exporte do omegy mi dáva v internom doklade aj sumu rovnajúcu sa mzdám na účet a to mám predkontované na 211/331, o túto sumu mi nejde účet 331. Neviem už kde to mám opraviť, prebrala som mzdy po niekom a tá 331 mi nejde o tieto sumy na výplaty. Som už nešťastná, neviem ako dalej. Ked natvrdo opravím o tú čiastku interný doklad tak mi to ide. Viem mi niekto poradiť. prosííííííím.
Účet 211 ti po takejto predkontácii sedí ?
dada111
25.04.11,16:16
NESEDí