Ežor
16.07.08,10:54
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Naša firma zakúpila sedaciu súpravu + kreslo, taburetku a vankúš.
sed. súprava 30 109,- Sk
kreslo 8 319,- Sk
taburetka 5 798,- Sk
vankúš 621, Sk
doprava 500,- Sk
Všetko je to z jednej značky. Ja neviem či to dať do odpisov ako celok, alebo do odpisov dať iba sedačku, ktorá presahuje sumu 30 000,- bez DPH. Ako mám zaúčtovať dopravu? Ďakujem za odpovede.
Tweety
16.07.08,09:54
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Naša firma zakúpila sedaciu súpravu + kreslo, taburetku a vankúš.
sed. súprava 30 109,- Sk
kreslo 8 319,- Sk
taburetka 5 798,- Sk
vankúš 621, Sk
doprava 500,- Sk
Všetko je to z jednej značky. Ja neviem či to dať do odpisov ako celok, alebo do odpisov dať iba sedačku, ktorá presahuje sumu 30 000,- bez DPH. Ako mám zaúčtovať dopravu? Ďakujem za odpovede.
Dopravu je potrebné rozpočítať do ceny vecí, ktoré sa nakúpili. Kedže už samotná sedacia súprava má vyššiu hodnotu ako 30000.-, je potrebné ju zaradiť do HM a odpisovať. Takže je na vás, či dáte do majetku len sedačku, alebo sedačku plus kreslo,.....
__________________
Ežor
16.07.08,11:08
Ako mám rozpočítať tú dopravu? Môžem dať do odpisov celú dopravu, ak ostatné veci, ktoré sú pod 30 000, nebudem odpisovať?
Tweety
16.07.08,11:10
Ako mám rozpočítať tú dopravu? Môžem dať do odpisov celú dopravu, ak ostatné veci, ktoré sú pod 30 000, nebudem odpisovať?
Kedže si nakúpila 4 vecí, tak cena dopravy 500 : 4= túto sumu pripočítaš ku každej. Ak tie ostatné veci nepatria k sedačke, tak ich daj rovno do 501.
ZDENIELA
16.07.08,11:36
Neviem, ale mne to skôr pripadá, že i to kreslo, taburetka,... patria k tej sedačke...
Myslím, že je to súprava nábytku, určite nie je každý ten kus iný.

Akoby sme mali kuchynskú linku rozúčtovanú na jednotlivé skrinky, no dokopy by to bolo nad 30.000,-- tiež by sme skrinky neúčtovali osobitne do DHIM.
U mňa to skôr vyzerá na súpravu ako celok + náklady spojené s obstaraním do HIM a odpisovať (samozrejme, len Ty tie kusy nábytku vidíš, a vieš či patria k sebe alebo nie)
Petra29
16.07.08,11:54
Neviem, ale mne to skôr pripadá, že i to kreslo, taburetka,... patria k tej sedačke...
Myslím, že je to súprava nábytku, určite nie je každý ten kus iný.

Akoby sme mali kuchynskú linku rozúčtovanú na jednotlivé skrinky, no dokopy by to bolo nad 30.000,-- tiež by sme skrinky neúčtovali osobitne do DHIM.
U mňa to skôr vyzerá na súpravu ako celok + náklady spojené s obstaraním do HIM a odpisovať (samozrejme, len Ty tie kusy nábytku vidíš, a vieš či patria k sebe alebo nie)
Môžem sa rozhodnúť, že sedačku použijem v kancelárii 1, taburetku budú využívať zamestnanci v kancelárii č.2 atď.
Podľa mňa to nie je celok. Kuchynská linka, osadená alebo zabudovaná, áno.