fachman
16.07.08,11:23
Zdravím vás,vie mi prosím niekto poradiť? Kúpil som leg.Windows,cez Spybot som našiel vírus,dal som ho odstrániť a zrútil sa windows,nanovo sa nainštaloval,a ten vírus je tam zasa,používam int.prehliadač Firefox a mám platený Nod 32,akoby vírus hneď po nainštalovaní windowsu,pustil explorer.Neviem,ak vírus odstránim,nespadne aj windows?Názov vírusu:
Microsoft.Windows.Security.InternetExplorer. Zmena v registri. SBI $A3433CBF Nastavenia HKEY-USERS/S-1-5-21-.......... Ako ďalej? Ďakujem.
misoft
16.07.08,13:24
Mám dojem, že vírus ti sedí v bootsektore. Odstránenie: format C:, (ale nie rýchly), potom všetko (WIN a ostatné inštalovať). Jedine takto dostaneš vírus z bootsektoru.
Aspoň si tak myslím :rolleyes:, možno ti poradí ešte niekto skúsenejší.
peanut
16.07.08,19:27
Zdravím vás,vie mi prosím niekto poradiť? Kúpil som leg.Windows,cez Spybot som našiel vírus,dal som ho odstrániť a zrútil sa windows,nanovo sa nainštaloval,a ten vírus je tam zasa,používam int.prehliadač Firefox a mám platený Nod 32,akoby vírus hneď po nainštalovaní windowsu,pustil explorer.Neviem,ak vírus odstránim,nespadne aj windows?Názov vírusu:
Microsoft.Windows.Security.InternetExplorer. Zmena v registri. SBI $A3433CBF Nastavenia HKEY-USERS/S-1-5-21-.......... Ako ďalej? Ďakujem.

anglicka wikipedia: Spybot - Search & Destroy (often Spybot-S&D) is a popular malware, spyware and adware removal program

si si isty, ze to je virus a nie malware (Spybot nie je antivirovy program)?

nazov virusu -> to co ma znamenat?? je v IE nejaky malware?

moje rady:
1.) zoskenuj si KOMPLETNE cely PC updatnutym nodom - ak nic nenajde on, tak mas virus tazko (nod je jeden z nalepsich AV)
2.) ako obranu pred malware odporucam neistalovat hovadiny a nie Spybot ;)
3.) neviem, ci ti znovu spadne windows, ak ho das cez spybota odstranit...
premiko
16.07.08,20:36
- je to vobec virus?

citujem :

- no ten localmachine lockdown.. pozeral som 2 systemy, a taka polozka v registri existuje, ale tu u nas v praci neobsahuje ziadnu hodnotu :>
jedna sa podla vsetkeho o blokovanie pop-up okien, takze pozri sa na nastavenie tychto veci v options IExplorera, ale ked to opravis spybotom a je to tam ochvilu zas, je mozne ze to robi aj nejaky program co mas, ze povoluje vyskakovacie okna aj ked to zakazes... a mozno len mas tak nastaveny IE, Spybotu sa to nepaci, ale IE si vracia svoje nastavenia spat... v Spybote je aj funkcia TeaTimer: sleduje zmeny v systeme, keby si to zapol, mozes vidiet kedy sa tato polozka bude chciet zmenit, a mozes dat zapamatat si "deny"

............ toto som nasiel na nete
skonline
17.07.08,06:03
na www.secit.sk su borci, co ti poradia s takymito virusmi, zaregistruj sa vo fore,pripadne si este predtym precitaj navod co robit pred zaslanim poziadavky na analyzu virusu. Tiez mi poradili, mal som nejaky root virus, nod ho len identifikoval ale nevedel ho odstranit,s ich pomocou som to liecil roznymi root killermi, najprv nic nezaberalo, ale neprestali sa mi venovat, az kym nenasli nieco co ho odtranilo(bez formatovania disku).
Ak ten odkaz niekto bude povazovat za reklamu, alebo porusenie etiky porady, zmazem ho, ale myslim ze ten ich projekt je neziskovy,nemaju tam ani ziadnu reklamu.
fachman
17.07.08,06:39
Keď som dal preveriť C cez Nod 32,ten to nenašiel.Ďakujem.
Pidgey
17.07.08,08:15
ja som mal nieco podobne, v Xpckachm, stale mi vyskakovala podobna hlaska, v ovladacich paneloch, v menu centrum zabezpecenia som zmenil (v lavej casti) "zmenit sposob akym ma centrum zabezpecenia upozornuje, a tam som zrusil psolednu polozku Ocharana pred virusmi. Po restarte sa dana sluzba nespustala (uz si nepamatam presny nazov exe suboru).Po restarte si skus dat skontrolovat PC vsetkym moznym co mas - nodom, spybotom a pod. vsetko zle co ti najde odstran, a potom to skus prip znova aktivovat .osobne si myslim ze to ani netreba mat zapnute, pokial si strazis aktualizaciu antiviroveho programu (na danom PC som to nechal vypnute a je pokoj, a zatial ziadne problemy - resp o nich neviem :), resp nic vazneho)
Stevo5
17.07.08,11:48
ja som mal nieco podobne, v Xpckachm, stale mi vyskakovala podobna hlaska, v ovladacich paneloch, v menu centrum zabezpecenia som zmenil (v lavej casti) "zmenit sposob akym ma centrum zabezpecenia upozornuje, a tam som zrusil psolednu polozku Ocharana pred virusmi. Po restarte sa dana sluzba nespustala (uz si nepamatam presny nazov exe suboru).Po restarte si skus dat skontrolovat PC vsetkym moznym co mas - nodom, spybotom a pod. vsetko zle co ti najde odstran, a potom to skus prip znova aktivovat .osobne si myslim ze to ani netreba mat zapnute, pokial si strazis aktualizaciu antiviroveho programu (na danom PC som to nechal vypnute a je pokoj, a zatial ziadne problemy - resp o nich neviem :), resp nic vazneho)

Vypnutie upozornení na nefunkčný alebo neaktualizovaný antivírus by som nedoporučoval. To si ho môžeš rovno odinštalovať a systém ťa neupozorní že nemáš v poriadku antivírovú kontrolu. Tými upozorneniami ti systém dáva na vedomie že niečo nie je v poriadku - nenainštalovaný alebo neaktualizovaný antivírus, vypnutá kontrola a pod. Upozornenie nevypínať, ale odstrániť závadu.
To sa týka aj firewalu a aktualizácií.
Pidgey
17.07.08,13:27
Vypnutie upozornení na nefunkčný alebo neaktualizovaný antivírus by som nedoporučoval. To si ho môžeš rovno odinštalovať a systém ťa neupozorní že nemáš v poriadku antivírovú kontrolu. Tými upozorneniami ti systém dáva na vedomie že niečo nie je v poriadku - nenainštalovaný alebo neaktualizovaný antivírus, vypnutá kontrola a pod. Upozornenie nevypínať, ale odstrániť závadu.
To sa týka aj firewalu a aktualizácií.

ja som pisal ze pokial si strazis aktualizaciu sam....okrem toho na aktualizaciu antiviroveho SW ta upozornuje samotny SW, takze windows je skor taky kontrolny...., resp je akurat dobry ze ta upozorni ze nemas ziaden antivirak.Ja som to pisal v spojeni s tym (asi) virom, co sa stale zobrazuje hlaska "Microsoft windows security" a po kliknuti na nu sa nacita nejaka stupidna stranka s malware. Ta hlaska (virus?) sa spusta pri tomto nastaveni ak su zapnute hlasky na antivirak.preto som pisal ze nech si ju deaktivuje vtedy s adana hlaska prestane zobrazovat, a skusi precistit pc (standartne sa neda zrusit v spravcovi uloh).Tak isto som pisal docasne vypnut cize po kontrole nech si to znova aktivuje.Normalne by to malo pomoct. Ja osobne sa nespolieham az tak na hlasky windowsu, ale si to kontrolujem sam cas od casu.(to neznamena ze to nemam aktivovane).
Myslim ze problem robi proces wscntfy.exe, nech si skusi pozret cez spravcu uloh, ci je tam proces s takym nazvom, ak ano, tak bud nech si sa vyhladat cez google presnejsie riesenie.ja som to robil davnejsie, takze si uplne presne postup nepamatam.
prip este tento link : http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/wscntfy/

Ale vravim ,stale neviem ci hovorime o tom istom probleme....