Lubyx
16.07.08,13:41
dobry den, mam jednu otazku, matka sa vydala pred rokom a teraz xce predat rodinny dom ktoreho je ona vlastnikom a peniaze si xce uzit so svojim novym manzelom a mna svojho syna xce vysachovat z kola ven.. mam pravo ako jej syn zo zakona na cast z nadobudnutej sumy predaneho rodinneho domu
za odpoved dakujem:)
Tweety
16.07.08,11:56
dobry den, mam jednu otazku, matka sa vydala pred rokom a teraz xce predat rodinny dom ktoreho je ona vlastnikom a peniaze si xce uzit so svojim novym manzelom a mna svojho syna xce vysachovat z kola ven.. mam pravo ako jej syn zo zakona na cast z nadobudnutej sumy predaneho rodinneho domu
za odpoved dakujem:)
Matka môže nakladať so svojím majetkom podľa ľubovôle. Z toho vyplýva, že nemáš nijaký zákonný nárok na jej majetok.
Chobot
16.07.08,12:03
dobry den, mam jednu otazku, matka sa vydala pred rokom a teraz xce predat rodinny dom ktoreho je ona vlastnikom a peniaze si xce uzit so svojim novym manzelom a mna svojho syna xce vysachovat z kola ven.. mam pravo ako jej syn zo zakona na cast z nadobudnutej sumy predaneho rodinneho domu
za odpoved dakujem:)

Pokiaľ nie si majiteľom (alebo teda spolumajiteľom domu) tak nemáš zákonný nárok na peniaze z predaja domu. Ak je tvoja mama svojprávna osoba, má plné právo nakladať so svojím majetkom podľa vlastného uváženia a slobodného rozhodnutia. Kľudne si môže užiť peniaze s kým chce a nič ti nemusí dať.

Tak to je.
Oberon
22.07.08,07:12
suhlasim v zasade...ale tiez netreba zabudat na to ze predat niekomu strechu nad hlavou a vyhodit ho na ulicu, najma ak nema nahradne byvanie tiez nie celkom hladko pojde. zvlast ak je to este k tomu syn. a co ak je to este nezaopatrene dieta? nevieme ani kolko ma dotycny rokov (aspon teda ja nie) - co ak ma 15?
ustanovenia zakona o rodine mi sice pridu bezzube ale tiez sa tam co-to pise o povinnostiach rodicov voci detom a naopak ;)
Chobot
22.07.08,10:16
suhlasim v zasade...ale tiez netreba zabudat na to ze predat niekomu strechu nad hlavou a vyhodit ho na ulicu, najma ak nema nahradne byvanie tiez nie celkom hladko pojde. zvlast ak je to este k tomu syn. a co ak je to este nezaopatrene dieta? nevieme ani kolko ma dotycny rokov (aspon teda ja nie) - co ak ma 15?
ustanovenia zakona o rodine mi sice pridu bezzube ale tiez sa tam co-to pise o povinnostiach rodicov voci detom a naopak ;)

Zo zadania sa mi nezdá, že by to bol maloletý syn a že by býval s matkou. On sa obáva nie z toho, že ho vyšachuje z domu, ale "z kola von". Syn si robí nárok len na časť peňazí z predaja rodinného domu. Nikde nepíše, že by tým stratil strechu nad hlavou.
Oberon
22.07.08,12:29
aj ked nie je uplne jasne co znamena "vysachovat z kola ven" :) prilis malo informacii (napr. je matka vylucnou vlastnickou domu?)
ale inak suhlasim s tym co tu uz bolo napisane.