silvia.hazuchova
16.07.08,15:42
Jeden môj kolega sa ma pýtal, že keby si kúpil slona, že či by si ho mohol odpisovať. Pozerala som to v zákone, ale nikde sa nepíše, že je vylúčený z odpisovanie, ale zase nikde sa ani nepíše, do akej odpisovej skupiny by sa slon mohol zaradiť. Tak by ma zaujímal váš názor na to, že či by sa to dalo alebo nie...
Za odpoveď vopred ďakujem
Stanislav 1975
16.07.08,13:45
No zaujimavá otázka, asi viacmenej zo srandy- pokial by toho slona využíval na podnikanie, napr. by mal cirkus- tak by si ho mohol odpisovať...
Ale inak dobrá otázka na odľahčenie...:)
silvia.hazuchova
16.07.08,14:01
Ale ja som sa to nepýtala zo srandy a ani on sa ma to nepýtal zo srandy, ale ďakujem za odpoveď. A potom mi položil otázku, že keď by si teda nemohol slona odpisovať, že či by si aspoň potravu pre neho mohol dávať do nákladov. Ja sa to naozaj pýtam vážne
karpis
16.07.08,17:10
a toho slona bude využívať pri podnikaní, alebo na čo mu bude.
ak mu slon bude slúžiť na podnikanie v tom prípade všetly náklady vrátane stravy idú do nákladov. To bude asi cirkus mám pravdu?
silvia.hazuchova
17.07.08,13:22
nie, nebude ho využívať na podnikanie, on chce mať len tak pre zábavu slona...
betka
17.07.08,13:50
Pre zábavu, nemôže ani odpisovať, ani dávať potravu do nákladov, iba ak by mal v premete podnikateľskej činnosti ako predmet, že sa zabáva
Meggie32
17.07.08,13:52
toto je super.... zabávať sa!!! Pouvažujem, či si tiež nepridám do predmetu podnikania "zabávanie sa" :-)
silvia.hazuchova
17.07.08,14:02
Ďakujem za odpoveď...
silvia.hazuchova
17.07.08,14:49
Tak ja som mu dala jednoznačnú odpoveď, keďže som to nenašla v zákone, ale on si to proste nedal vysvetliť... ale už som ho o tom presvedčila.