Holanka26
16.07.08,17:47
Prosím Vás o radu, v upovedomení o začatí exekúcie mám kolonku predbežné trovy exekúcien a sumu 3451,- co to znamena? ked v kolonke pohladavka + prislusenstvo uz trovy zaratane su a to sudne, pravneho zastupenia a trovy exekucie. Ta suma je rovnaka ako suma pohladavky + prislusenstva takze kvoli tomu mam zaplatit 2x tolko? da sa proti tomu dako postavit a odvolat sa? som ochotna ihned vyplatit pohladavku ale zda sa mi nahlavu padnute platit 2 nasobok dlznej sumy, v ktorej uz je raz zaratane uroky trovy a pod.
Celsus
16.07.08,16:10
Spravidla bývajú vo vymáhanej sume zahrnuté položky: istina + úroky z omeškania + trovy súdneho konania (najmä súdne poplatky) + trovy právneho zastúpenia v súdnom konaní + súdny poplatok za návrh na vydanie poverenia exekútorovi + náklady na overovanie exekučného titulu + trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní.

K celkovej vyššie uvedenej sume si navyše exekútor pripočíta svoje náklady na vymáhanie pohľadávky (trovy exekútora) a svoju odmenu.

Odpovedať jednoducho na otázku, či ste povinná zaplatiť všetky položky uvedené v upovedomení o začatí exekúcie, neviem, keďže Vašej otázke celkom nerozumiem (zdá sa mi, že v otázke sa čiastočne pletú trovy súdneho konania s trovami exekučného konania).

Pokiaľ by Vám horeuvedené vysvetlenie nestačilo, môžete rozpísať presne jednotlivé položky z upovedomenia a keď budem mať čas, by som sa na to pozrel.
hanelie
17.07.08,05:37
voči predbežným trovám exekúcie sa možno odvolať do troch dní odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie
exekučný poriadok §201 ods. 2