rudo XP
16.07.08,07:35
Ahojte,

všetci hovoríte, že človek môže mať aj 2 a viac pracovných pomerov naraz. No ja som sa ZP dočítal, že druhý PP môže mať zamestnanec len s písomným súhlasom prvého zamestnávateľa. Tak neviem či je to v súlade so zákonom. Poraďte.

ďakujem
Zita4
16.07.08,05:38
Kde konkrétne si to čítal?
rudo XP
16.07.08,05:45
Dočítal som sa to v zákonníku práce.
rudo XP
16.07.08,05:49
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.
Tweety
16.07.08,05:50
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.
Áno, to je pravda, ale toto ustanovenie sa týka samostatnej zárobkovej činnosti- SZČO. ČIže, je zamestnancom a pritom podniká v rovnakej činnosti ako zamestnávateľ. Na túto činnosti musí mať súhlas od zamestnávateľa.
rudo XP
16.07.08,05:51
ale to sa tam nepíše....?
rudo XP
16.07.08,05:53
takze ak nepodnikam, mam normalny hlavny PP, možem alebo nemôžem mať tiež inde hlavný PP...???
Modroocko
16.07.08,06:05
Áno, to je pravda, ale toto ustanovenie sa týka samostatnej zárobkovej činnosti- SZČO. ČIže, je zamestnancom a pritom podniká v rovnakej činnosti ako zamestnávateľ. Na túto činnosti musí mať súhlas od zamestnávateľa.

Ja si nemyslím, že sa toto ustanovenie týka len výkonu SZČ. Podľa mňa ide o akýkoľvek výkon práce (teda aj u iného zamestnávateľa), ak je tu problém, že by si vzhľadom na podobnosť, druh, typ či charakter práce tieto dve zamestnania konkurovali, a teda by zamestnanec nemohol byť jednoznačne solidárny voči niektorému svojmu zamestnávateľovi a podávať tomu adekvátne výkony.
rudo XP
16.07.08,06:10
ja si tiez myslim ze ide o akukolvek pracu, ale vsetci poradaci ma presviedcali ze mozem mat aj 10 PP naraz. tak neviem
rudo XP
16.07.08,06:21
kde ste poradaci?
bendži
16.07.08,06:21
Pracovných pomerov môžeš mať viac.. Tebou citovaný paragraf dáva obmedzenie v prípade, ak ide o niekoľko prác v jednej oblasti, ako to tu už bolo predo mnou spomínané. Najmä v niektorých "citlivých" oblastiach by si totiž mohol chcieť zároveň pracovať pre konkurenciu a takto je vlastne zamestnávateľ istým spôsobom chránený. Ale ak chceš pracovať v rôznych oblastiach, môžeš aj bez takéhoto súhlasu
Modroocko
16.07.08,06:30
Pracovných pomerov môžeš mať viac.. Tebou citovaný paragraf dáva obmedzenie v prípade, ak ide o niekoľko prác v jednej oblasti, ako to tu už bolo predo mnou spomínané. Najmä v niektorých "citlivých" oblastiach by si totiž mohol chcieť zároveň pracovať pre konkurenciu a takto je vlastne zamestnávateľ istým spôsobom chránený. Ale ak chceš pracovať v rôznych oblastiach, môžeš aj bez takéhoto súhlasu

Presne tak.

Ak budeš v jednom zamestnaní vykonávať prácu pri bežiacom páse, kde budeš zavárať jahody a v druhom budeš robiť murára, nemusíš sa nikoho na nič pýtať. Akurát si to budeš musieť časovo zladiť.
mimotemy Aj ja mám 2 oficiálne zamestnania.
Modroocko
16.07.08,06:32
ja si tiez myslim ze ide o akukolvek pracu, ale vsetci poradaci ma presviedcali ze mozem mat aj 10 PP naraz. tak neviem

10?
No .... teoreticky je to možné, ale kedy by si to stihol?
Čo si ty .... poslanec ..... ??? :D:D:D
pesiak
24.07.08,11:12
Ahojte,

všetci hovoríte, že človek môže mať aj 2 a viac pracovných pomerov naraz. No ja som sa ZP dočítal, že druhý PP môže mať zamestnanec len s písomným súhlasom prvého zamestnávateľa. Tak neviem či je to v súlade so zákonom. Poraďte.

ďakujem
ZP je jednoznacny v tom, ze ak chces PP v tom istom odbore, ako pracujes, potrebujes suhlas zamestnavatela (par.83). Ale inak ich mozes mat kolko chces. Hovori sa tam o zarobkovej cinnosti ako takej, nie o SZCO.
brm
25.07.08,05:02
ak máš viac pracovných pomerov a jeden z nich je "hlavný" na plný úväzok a máš tam aj odpočitateľné položky a bonusy na deti, ostatné musia byť so zníženým úväzkom bez odpočtov a bez bonusov...
Nadena
25.07.08,05:06
Ja mám 2 pracovné pomery.
nelly1810
25.07.08,12:16
ja som počula že HPP može byť len jeden,.a ostatné VPP žeby kvoli odvodom?alebo započtu rokov?...neviem veď dá sa že bude platit jeden zamestnávateľ všetko-mysím tie odvody,a ostatné je na tebe .
nelly1810
25.07.08,12:20
pretože ja som mala 3 zamestnania ale len jedno na HPP ale pri zdaňovaní som doložila všetky doklady aj z VPP
UBIKA25
21.10.10,15:40
Mňa by zaujímalo, ako je to s nemocenskými dávkami pri 2 prac.pomeroch u iných zamestnávateľov.
Vyplácajú sa dve dávky - každý pracovný pomer zvlášť ??
mzdarka renca
21.10.10,16:10
Mňa by zaujímalo, ako je to s nemocenskými dávkami pri 2 prac.pomeroch u iných zamestnávateľov.
Vyplácajú sa dve dávky - každý pracovný pomer zvlášť ??
áno Lubka, ale len do max. DVZ
veronikasad
21.10.10,17:34
Mňa by zaujímalo, ako je to s nemocenskými dávkami pri 2 prac.pomeroch u iných zamestnávateľov.
Vyplácajú sa dve dávky - každý pracovný pomer zvlášť ??
náhradu príjmu vypláca každý zamestnávatl samostatne. Nemocenské je vyplatené jednou sumou - ako súčet VZ obidvoch zamestnávatelov (s prihliadnutím na mx. VZ). Treba si dať vystaviť 2 PN-ky a s každou odovzdať do SP potvrdenie o príjme.
UBIKA25
23.10.10,07:05
Dakujem Vám...