kjtg
16.07.08,19:47
Chcela by som poprosiť o radu, ako postupovať, keď som si objednala firmu na rekonštrukciu interiéru rodinného domu a po skončení prác, som zistila, že je práca nekvalitná ? Objednávala som si opravu stien - vyrovnanie a oprava prasklín, osadenie nových okien a dlažbu. Všetko je krivo osadené a dlažba má rozdiely aj 1 cm v navýšení. Vopred ďakujem za radu.
220870
16.07.08,18:45
Klasická písomná reklamácia.Vzory sú aj na porade. Ak to do mesiaca neodstránia alebo sa písomne nevyjadria tak sa obrátiť na slovenskú inšpekciu, alebo na súd.
Stanley.P
16.07.08,19:13
Chcela by som poprosiť o radu, ako postupovať, keď som si objednala firmu na rekonštrukciu interiéru rodinného domu a po skončení prác, som zistila, že je práca nekvalitná ? Objednávala som si opravu stien - vyrovnanie a oprava prasklín, osadenie nových okien a dlažbu. Všetko je krivo osadené a dlažba má rozdiely aj 1 cm v navýšení. Vopred ďakujem za radu.
Pokial mas od toho fakturu za vykonanu pracu, tak si myslim, ze reklamacia by sa mala riesit. Ak bude firma odmietat ries to cez statnu obchodnu inspekciu.
Inak je to neprijemna zalezitost...aj mne uz niektori akoze majstri lezu na nervy, lebo castokrat urobia viac skody ako osohu.
220870
16.07.08,19:17
1cm odskok pri dlažbe to nebol majster ,ale idiot čo sa za neho vydával.
Aj keď, naše slávne normy ešte z roku pána1962,dávajú za pravdu tým vašim majstrom.I. trieda dlažieb má povolenú odchýlku 3%.Čo pri najpoužívanejšej dlažbe 330mm x 330mm predstavuje 9,9mm.Niečo podobné je aj pri omietkach.
AndrejG
16.07.08,21:56
Majstrov treba priebezne kontrolovat a davat im najavo co si clovek ako predstavuje, aby sa pripadne chyby odstranili uz v zarodku.
duves
17.07.08,09:33
Všetko je krivo osadené a dlažba má rozdiely aj 1 cm v navýšení. Vopred ďakujem za radu.
Uf, amaterčina. Ako hobbik si doma spravim lepsiu dlažbu.
Profici robia tak, že ak po dlažbe kotulneš mincu, tak na prepojeniach nesmie nadskočiť.
kjtg
17.07.08,12:43
Ďakujem za rady. Asi to najprv skúsim cez reklamáciu, ale určite nechcem, aby mi to opravovala tá istá firma - myslím, že by to dofušovali ešte viac a ja by som za tie ďalšie tri týždne prišla o nervy už úplne.
Ak to nepôjde cez reklamáciu, skúsim pohroziť inšpekciou a ak ani to nepomôže, tak to na tú inšpekciu naozaj dám. Peniaze, ktoré som firme zaplatila ako zálohu, už určite nikdy neuvidím, tak či tak. :(
Ešte raz ďakujem.
220870
17.07.08,18:13
Ak ste podpísali odovzdávací protokol ,bez pripomienok nič nenasúdite.
AndrejG
17.07.08,18:27
Ked ste dali iba zalohu a nie vysoku, tak potom nevidim problem. Ked chcu zvysne peniaze, nech to urobia tak aby to bolo kvalitne.
duves
18.07.08,03:55
... ale určite nechcem, aby mi to opravovala tá istá firma... - .
A ako si predstavuješ opravu? Osobne by som to nerobil. Dolu "stara" a všetko nanovo.
kjtg
18.07.08,07:15
Ešte nedorobili vypínače, tie budú budúci týždeň, takže vtedy sa bude odovzdávať dielo a ja im dám pripomienky. Nechcem, aby to opravovala tá istá firma práve preto, že ono sa to opraviť nedá - to treba všetko vysekať a nanovo zrekonštruovať. A už si dám poriadne záležať na tom kto to bude robiť. Zálohu pýtali polovicu a druhú polovicu im nedám - za čo ? To skôr oni by mali zaplatiť za tú fušerinu mne.
duves
18.07.08,11:58
Takže si prisla o zalohu. Este skusit mimosudne vyrovnanie, alebo sudne.
Ale, ak to nevyhraš, maš skusenosti na nezaplatenie.:D
Peter Briatka
19.07.08,14:52
1cm odskok pri dlažbe to nebol majster ,ale idiot čo sa za neho vydával.
Aj keď, naše slávne normy ešte z roku pána1962,dávajú za pravdu tým vašim majstrom.I. trieda dlažieb má povolenú odchýlku 3%.Čo pri najpoužívanejšej dlažbe 330mm x 330mm predstavuje 9,9mm.Niečo podobné je aj pri omietkach.

Zavadzajuca informacia...
Napr. keramicka dlazba sa posudzuje podla harmonizovanej EN 14411. Pred jej umiestnenim na trh clenskej krajiny EU musi jej vyrobca resp. importer preuakazat zhodu s touto normou (a v nej uvedenymi poziadavkami)... Pre buducnost si treba precitat aktualnu normu (aj ked prebera mnoho hodnôt z predoslej) a nastudovat si aj tabulky a prilohy...
220870
20.07.08,16:58
Tabuľky ti nepomôžu. Skús sa ísť pozrieť do predajní obkladov a dlažieb.Poliaci ti dajú toľko papierov, koľko si len dokážeš vymyslieť a ešte aj za kontajner navyše.Nič v zlom.To som si nevymyslel ale prečítal na krabiciach od dlažieb.+-3% =1-ka trieda.A môžeš sa súdiť koľko chceš.Reklamácia sa de facto deje na náklady zákazníka.Musí dlažbu doniesť späť do predajne,zaplatiť furmanku + čas.
Uvediem jeden príklad z praxe .Kládli sme dlažbu taurus, v jednej predajni hala celkom asi 600 m2. Začali sme z jednou paletou a chceli pokračovať druhou. Problém bol v tom že dlažba rovnakej šarže výrobcu a dňa výroby bola pri rozmere 300 x 300mm o 4 mm väčšia väčšia ako na prvej palete.Odpoveď na reklamáciu . Mali ste sa pozrieť . Rozmer dlažby zodpovedá normám.