Janula1
17.07.08,07:39
Ahojte, potrebujem od Vás poradiť.
Mali sme jedného zamestnanca, s ktorým bol rozviazaný pracovný pomer. V posledom mesiaci mu bola do výplate dané pokuta za prečerpanú dovolenku. Okrem tej pokuty mu nebolo vyplatené nič, lebo nepracoval, bol PN a vtedy mu aj končila doba určitá. Ja som mu z tej pokuty nestiahla žiadne zrážky. Je to tak správne alebo som mu mala niečo strhnúť.
Je to súrne, ďakujem
Zoltán Kovács
17.07.08,05:48
Ahojte, potrebujem od Vás poradiť.
Mali sme jedného zamestnanca, s ktorým bol rozviazaný pracovný pomer. V posledom mesiaci mu bola do výplate dané pokuta za prečerpanú dovolenku. Okrem tej pokuty mu nebolo vyplatené nič, lebo nepracoval, bol PN a vtedy mu aj končila doba určitá. Ja som mu z tej pokuty nestiahla žiadne zrážky. Je to tak správne alebo som mu mala niečo strhnúť.
Je to súrne, ďakujem

Aká pokuta? :eek: To máte niekde v interných smerniciach uvedené? Maximálne môžte od neho požadovať vrátenie neoprávnene vyplatených náhrad za prečerpanú dovolenku.

Pokuta je niečo čo požadujem ja od zamestnanca, a nie to čo ja mu dávam, potom prečo zrážky (dúfam, že máš na mysli odvody)?
Braňo
17.07.08,05:58
chcel by som vidieť ten podklad na zrazenie tejto pokuty. Myslím, okrem hnevu nadriadených.:D
VERONIKA6
17.07.08,06:02
Ahojte, potrebujem od Vás poradiť.
Mali sme jedného zamestnanca, s ktorým bol rozviazaný pracovný pomer. V posledom mesiaci mu bola do výplate dané pokuta za prečerpanú dovolenku. Okrem tej pokuty mu nebolo vyplatené nič, lebo nepracoval, bol PN a vtedy mu aj končila doba určitá. Ja som mu z tej pokuty nestiahla žiadne zrážky. Je to tak správne alebo som mu mala niečo strhnúť.
Je to súrne, ďakujem
To som ani nepočula, pokutu za prečerpanú dovolenku.
liviar
17.07.08,10:37
o pokute za prečerpanú dovolenku som ešte nepočula a ako vám to zaplatí keď skončil pracovný pomer ?:confused:
Kazu
17.07.08,11:17
o pokute za prečerpanú dovolenku som ešte nepočula a ako vám to zaplatí keď skončil pracovný pomer ?:confused:
Vychádza mi to tak, že platili oni jemu, lebo sa pýta na nejaké zrážky z pokuty ktoré mu mala asi urobiť :)
Janula1
30.09.08,07:06
Vy ste chceli vediet podklad, ja som nemohla odpovedat skôr, bol taky problem, ze sme museli zam-ncovi strhnut neopravnene prečerpanie dovolenky 3000,- Sk. Bol s nim 4.5 ukonceny prac. pomer. Do 4.5 bol PN, takže v majovej vyplate mal iba minusovu položku -3000,- Sk za to prečerpanie. Keďže v tom čase bol PN, za neho sme neplatili odvody, takže ja som neho vyžiadame celých 3000,- Však?