denisocka
17.07.08,08:23
Pekný deň prajem Vám všetkým!

Chcela by som Vás požiadať o radu :

Sme platcom DPH. Robíme pre firmu A v ČR omietky. My pre českú firmu fakturujeme bez DPH. Museli sme však postúpiť časť prác druhej Slov.firme- formou subdodávky . Teraz sa nevieme dohodnúť či táto slov. firma nám má faktúrovať práce s DPH alebo bez DPH

Prosím ,prosím poraďte mi !
Už som s toho nešťastné :(:(:(
Vladimír Ozimý
17.07.08,07:40
Predmet dane v ČR - takže Slovenská spoločnosť A bude faktúrovať Slovenskej spoločnosti B bez slovenskej DPH avšak podľa mňa vznikne povinnosť registrácie sa v ČR keĎže daná slovenská spoločnosť nemá na koho preniesť daňovú povinnosť a tým pádom by mala faktúrovať slovenskej spoločnosti B s českou DPH

je tu toho veľa popísané ja som bol na školení kde mi tvrdili že subdodávka je súčasť celej dodávky a posudzujeme to ako celok (to znamená že povinnosť registrácie by v ČR nevznikla). Bohužial po skúsenostiach v praxi a názorov iných odborníkov som zistil že pani školiteľka podľa všetkého nesprávne posúdila tento stav a každý obchodný vzťah posudzujeme samostatne. Najlepšie si je však zavolať na finančný úrad Praha 1 a tam vám povedia či sa má daná sk spoločnosť registrovať alebo nie (môj názor je že ano, začala vykonávať podnikatľskú činnosť v ČR ktorá je predmetom dane a nie je na koho preniesť daňovú povinnosť)
denisocka
17.07.08,14:34
Ďakujem za odpoveď . Skúsim teda zajtra zovalať na finančný úrad v Prahe.