felama
17.07.08,10:27
Ahojte, prosím o radu, zabudla som zaúčtovať v roku 2007 tvorbu sociálneho fondu. Je to veľká chyba? A môže mi niekto napísať ako sa to v podvojnom účtuje na aké účty?

Ďakujem
Andyke
17.07.08,08:29
527/472.
Máte veľa zamestnancov? Mohla si to mať v nákladoch vlani.
felama
18.07.08,06:56
Máme len 4 zamestnancov
ANNAP
19.11.08,12:06
môžem tvoriť SF vo výške 1% , keď sa sročka stala zamestnávateľom od 1.1.2008, za rok 2007 dosiahla zisk a všetky daňové povinnosti má splnené? ??????;)

pripájam citáciu:

§ 3 Tvorba fondu
(1) Fond sa tvorí ako úhrn
a) povinného prídelu vo výške 0,6% až 1% zo základu uvedeného v § 4 ods. 1,
b) prídelu vo výške ďalšieho prídelu vo výške
1. dohodnutej v kolektívnej zmluve alebo vo vnútornom predpise, ak u zamestnávateľa nemôže pôsobiť odborový orgán podľa osobitného predpisu2), najviac vo výške 0, 5% zo základu ustanoveného v § 4 ods. 1, alebo
2. sumy potrebnej na poskytnutie príspevkov na úhradu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancom, ktorí spĺňajú podmienky uvedené v § 7 ods. 3 písm. a) § 7 ods. 5, najviac však vo výške 0, 5% zo základu ustanoveného v § 4 ods. 1,
c) ďalších zdrojov fondu podľa § 4 ods. 2 a 3.

(2) Povinný prídel fondu vo výške 0, 6% tvoria zamestnávatelia podľa § 5 ods. 1 tohto zákona od 1. septembra 1994. Zamestnávatelia, ktorí za predchádzajúci rok dosiahli zisk a splnili všetky daňové a odvodové povinnosti voči štátnemu rozpočtu, zdravotným poisťovniam, Sociálnej poisťovni a Fondu zamestnanosti Slovenskej republiky, zvýšia povinný prídel v rozsahu dohodnutom v kolektívnej zmluve najviac do výšky 1%. Zamestnávateľ podľa § 5 ods. 1, ktorý za predchádzajúci kalendárny rok dosiahol zisk a splnil všetky daňové povinnosti k štátu, obci a vyššiemu územnému celku a odvodové povinnosti k zdravotným poisťovniam a Sociálnej poisťovni, môže tvoriť povinný prídel podľa odseku 1 písm. a) do výšky 1 %. Zamestnávateľ, ktorý nesplnil niektorú z podmienok uvedených v prvej vete, tvorí povinný prídel do fondu vo výške 0, 6 %.

(3) Zamestnávatelia podľa § 5 ods. 2 tvoria sociálny fond podľa odseku 1 od 1. januára 1995 v rámci možnosti svojho rozpočtu.
ANNAP
20.11.08,05:31
NIK.......NIČ.....
aliiica
17.02.11,09:46
Ahojte, menilo sa nieco v uctovani tvorby SF? V novom roku v uctovnej osnove mi chyba ucet 472. Na aky ucet mam teraz uctovat tvorbu SF 527/???.
Dakujem
Tweety
17.02.11,10:49
Ahojte, menilo sa nieco v uctovani tvorby SF? V novom roku v uctovnej osnove mi chyba ucet 472. Na aky ucet mam teraz uctovat tvorbu SF 527/???.
Dakujem
Nie, nemenilo.
freya14
17.02.11,15:05
chcem sa spytat ohladom socialneho fondu, je nutne mat vytvoreny ucet v banke (mimo bezneho uctu) na ktorom sa budu drzat prostriedky zo socialneho fondu, alebo to nie je podmienka a mozem o sf iba uctovat a penazne prostriedky drzat na beznom ucte?
Tweety
17.02.11,15:06
chcem sa spytat ohladom socialneho fondu, je nutne mat vytvoreny ucet v banke (mimo bezneho uctu) na ktorom sa budu drzat prostriedky zo socialneho fondu, alebo to nie je podmienka a mozem o sf iba uctovat a penazne prostriedky drzat na beznom ucte?
Nie, samostatný účet v banke nie je potrebný. SF vedieš v účtovníctve na účte 472AE a finito.