dada 1
20.04.05,14:02
KTO MI PORADI DOSTALI SME DOBIERKU Z ČIECH NA FA JE CELKOM K UHRADE SUMA BEZ DPH.UCTUJEM V JU SME PLATCAMI DPH MAM ODVIEZT Z TEJTO SUMY DPH.
Zita5
20.04.05,12:03
Prevedieš samozdanenie .
dada 1
21.04.05,06:08
Prevedieš samozdanenie .Prosim ako este som to neučtovala:balné,dopravné:640,-
nožík: 6450,-
spolu k úhrade: 7090,-Kč
s ktorého dňa prepočítam na Sk
JanaF
21.04.05,06:23
Prepocitas to kurzom toho dna, ked ti dosla dobierka. A pri DPH. Malo by sa ti objavit na vstupe a na vystupe ta ista ciastka, takze dohromady by ti to malo dat 0. Napr: vstup 100 CZK a vystup 100 CZK, kde vystup by si mala mat v Knihe evidencie DPH.
JanaF
21.04.05,06:29
Prosim ako este som to neučtovala:balné,dopravné:640,-
nožík: 6450,-
spolu k úhrade: 7090,-Kč
s ktorého dňa prepočítam na SkPrepocitas to kurzom kedy ti to doslo. Predpokladam, ze ti to doslo postou, tam sa neuplatnuje DPH pri balnom a prepravnom, ak to doslo prepravnou spolocnostou, tak si vsimni, ci tam mas DPH alebo nie. Ak to doslo postou, tak
Napr.: 6450 Kč x 1,258 (vymysleny kurz)
Z prepocitanej ceny si vyratas 19%, cize vstup a tu istu sumu DPH musis dostat aj na vystup.
Richard
21.04.05,13:00
nepatrí to náhodou do DPH a nie do oznamov? patrí!!!! takže som to sem presunul....
dada 1
22.04.05,06:22
diky pisala som prvý krát tak to aj tak dopadlo
dada909
22.04.05,07:05
Mam podobny pripad a potrebovala by som este poradit aj riadky v danovom priznani kam mam dat tu DPHcku, ktoru som si vypocitala. My sme zase doviezli material na vyrobu klucov /nerobievame to pravidelne, takze s tym nemam skusenosti/. Sumu na fakture som prepocitala kurzom NBS k datumu vystavenia fa, vypocitala z toho 19% DPHcku, ale kam s nou teraz ? vdaka za kazdu radu
dada 1
22.04.05,11:23
jankaf mi poradila ze aj na vystup aj na vstup mam dostat dph neviem preco aj na vystup ja rozmyslam nad tym od vcera ale nerozumiem a tiez neviem co s tym.
Zita5
22.04.05,11:29
jankaf mi poradila ze aj na vystup aj na vstup mam dostat dph neviem preco aj na vystup ja rozmyslam nad tym od vcera ale nerozumiem a tiez neviem co s tym.Ešte keď bol v platnosti podľa staréhý zákon o DPH , ak si priviezla niečo z čiech , tak si musela ísť na colnicu a uhradiť tam DPH /resp. cez prevodný príkaz /. Potom na základe úhrady si si uplatnila aj patričný odpočet DPH - sumu ktorú si zaplatila .

Teraz podľa nového zákona / sme v EÚ / sa prevedie samozdanenie a to je vlastne to , že na jednej strane sumu DPH uvedieš na vstupe a zároveň tú istú sumu aj na výstupe . Konečný efekt = daňová povinnosť voči štátu = O
To je to samozdanenie , čo myslela jankaf.
dada 1
22.04.05,11:57
Ešte keď bol v platnosti podľa staréhý zákon o DPH , ak si priviezla niečo z čiech , tak si musela ísť na colnicu a uhradiť tam DPH /resp. cez prevodný príkaz /. Potom na základe úhrady si si uplatnila aj patričný odpočet DPH - sumu ktorú si zaplatila .

Teraz podľa nového zákona / sme v EÚ / sa prevedie samozdanenie a to je vlastne to , že na jednej strane sumu DPH uvedieš na vstupe a zároveň tú istú sumu aj na výstupe . Konečný efekt = daňová povinnosť voči štátu = O
To je to samozdanenie , čo myslela jankaf.
uz rozumiem zitka diky
Vladimír Ozimý
22.04.05,12:05
no prepocet sa predsa robi k datumu vystavenia faktury a nie kedy prisla no a cena sa rata z celkovej uhradenej ceny nie predsa...
Zita5
22.04.05,12:08
no prepocet sa predsa robi k datumu vystavenia faktury a nie kedy prisla no a cena sa rata z celkovej uhradenej ceny nie predsa...
Já som sa nezaoberala cenou , ale nevedela asi čo to je samozdanenie .
dada909
23.04.05,06:39
Já som sa nezaoberala cenou , ale nevedela asi čo to je samozdanenie .
Teda este raz rekapitulujem :
1. Prepocitam doslu fakturu kurzom NBS k datumu vystavenia fa
2. Z tejto sumy vypocitam DPH 19%
3. Zaklad takto prepocitanej dane dam do r. 04
4. DPH pripocitam k dani na vystupe, t.j. do r.02
5. DPH zaroven odpocitam, tj uvediem aj do r. 16
Takto som to urobila a dufam, ze dobre a ze toto je to samozdanenie, z ktoreho je teda nulovy efekt, len robota.
dada 1
12.05.05,09:48
Prepocitas to kurzom toho dna, ked ti dosla dobierka. A pri DPH. Malo by sa ti objavit na vstupe a na vystupe ta ista ciastka, takze dohromady by ti to malo dat 0. Napr: vstup 100 CZK a vystup 100 CZK, kde vystup by si mala mat v Knihe evidencie DPH.
Janka poraď mi prosim akým spôsobom to mám dať na výstup ako nepeňažnú operáciu?učtujem v mrp
lenkak
12.05.05,10:12
Napíš či je to JU, alebo PU.
lenkak
12.05.05,10:14
dada 1
13.05.05,06:31
LENKA ÚČTUJEM V JU
lenkak
13.05.05,09:34
V tej predchádzajúcej linke v mojom príspevku si pozri odpoveď číslo 26, tuším to bola posledná odpoveď kľudne sa ňou riaď, platí pre obe účta ale vo verzii Win.