kajab
17.07.08,12:52
Prosím o radu ohľadom fakturácie reklamných služieb. Naša firma ako objednávateľ uzatvorila zmluvu na reklamné služby na jednom podujatí, ktoré sa malo uskutočniť dňa 08.06.2008. Jedná sa o prezentáciu našej firmy a teda aj loga ako hlavného reklamného partnera podujatia v reklamných spotoch, v letákoch, na plagátoch, na dvoch banneroch umiestnených v priestore konania podujatia. Má dodať aj hodnotiacu správu na CD. Dodávateľ nám vyfakturoval služby dňa 05.06.2008 (aj dátum dodania je 05.06.2008). Nemal by byť dátum dodania po dátume 08.06.2008? Ďakujem
kajab
17.07.08,12:38
Prosím Vás. Nikto mi neviete pomôcť? Ďakujem
betka
17.07.08,13:54
19/(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
kajab
17.07.08,14:10
Jedná sa o tuzemského dodávateľa. Nejedná sa o zahraničného dodávateľa ani dodávateľa podľa § 69. Tak si myslím, že by to mal byť dátum, kedy to bolo skutočne vykonané.
atka4
17.07.08,14:50
Reklamná agentúra tie reklamné produkty (letáky, banery a pod.) vyrobila pred uskutočnením Vašej akcie, t.j. pravdepodobne Vám ich aj odovzdala-umiestnením v priestoroch na to určených a pod. podľa dohody..., preto ich pravdepodobne aj skôr fakturovala, čo je v poriadku (oni ich nevyrobili v deň vašej akcie)
Neviem, čo si mám vysvetliť pod pojmom hodnotiaca správa, ale ak mali napr. zachytiť priebeh danej akcie napr. kamerou a pod., prípadne aj písomná správa o priebehu...a toto odovzdať, túto časť by mali pravdepodobne odovzdať až po ukončení akcie, a teda pravdepodobne až v termíne odovzdania CD nosiča (nosičov) podľa požiadaviek. V tomto prípade by dokonca takéto plnenie mohlo nastať v termíne po vašej akcii, t.j. opäť by sa zdaň. plnenie nezhodovalo s dátumom vašej akcie.
kajab
18.07.08,05:02
Mňa tiež zmiatla tá hodnotiaca správa. Ďakujem
invest
18.07.08,05:31
Za dátum zdaniteľného plnenia zodpovedá ten kto vystavuje faktúru, neviem prečo sa nad tým trápiš?