juskoj
17.07.08,13:45
Naša rodina zbožňuje ovčí syr. Kupujeme ho v obchode, v kolibkách popri ceste, ale akosi si nevieme pochutiť. Spomíname si z mladosti na výbornú chuť syra, ktorý občas priniesol známy z ciest po Slovensku. Nám dostupný ovčí syr sa mu len ťažko vyrovná. Chceli by sme si znovu pochutiť na výbornom ovčom syre. Prosím, poraďte nám , kde takýto dobrý syr kúpiť.
Braňo
17.07.08,12:05
Neviem odkiaľ si, ale výborný je zo Zázrivej. Predávajú ho na rôznych miestach (Strečno, Carrefour Žilina).
kathy_smal
17.07.08,12:15
Ja som z Liptova a tu je ovci syr na kazdom kroku, najlepsi je priamo zo salasa.
juskoj
17.07.08,12:18
Som z Bratislavy. Môžeš upresniť, kde v Zázrivej? Poznám syr zo Strečna, ale to nie je ono. Mám namysli, aký sa robieval priamo na salašoch.
juskoj
17.07.08,12:24
Prosím ťa , tak skús nejaký konkrétny salaš.
hanelie
17.07.08,12:27
salaš za donovalmi /od BA/ - pred liptovskou osadou - vynikajúci ovčí syr:)
Excise Duty
17.07.08,12:32
Naschmarkt, Viedeň
juskoj
17.07.08,12:33
Dovolenkujeme v Mýte pod Ďumbierom tak najlepšie v blízkom okolí,ak by mal niekto tip. Ale môže byť aj Liptovská Osada,ale je to pri ceste? Kde?
Zita5
17.07.08,12:35
Ak dovolenkujete , tak sa treba spýtať domácich , určite poradia , tam sú milí ľudia . :)
juskoj
17.07.08,12:47
Máš pravdu. Domáci sú dobrý typ. Bol to momentálny nápad inšpirovaný našimi chúťkami.
juskoj
20.07.08,19:47
Domáci veľmi nepomohli, ale kto hľadá, zvyčajne nájde. Skúsili sme žinčicu a syr zo Zázrivej a Liptovskej Osady, ktorý vyrábajú v Liptovskej Lužnej . Obidva sa dali. Najnovší poznatok – Liptov, Orava a stredné Slovensko je plné ovčieho syra. Rôzneho.
Excise Duty
29.07.08,20:19
Som z Bratislavy. Môžeš upresniť, kde v Zázrivej? Poznám syr zo Strečna, ale to nie je ono. Mám namysli, aký sa robieval priamo na salašoch.
No tak ak si z Bratislavy, navštív tento salaš, je to v podstate biofarma (mapka je v prílohe). Prevádzkujú to horniaci a na Záhorí dokázali vykúzliť kus Liptova aj so svojim typickým dialektom. Výborné tradičné jedlá (300 gr. porcie), k tomu žinčica, šikovná a ochotná obsluha, predaj všetkých možných salašníckych výrobkov, teda i ovčieho syra, ktorý vyrábajú priamo na farme. Majú tam náučný chodník, pieskovisko, hojdačky a pod. pre deti. Voľne sa tam popásajú ovečky a zjavne sú naučené na návštevníkov, pretože natŕčajú hlavy a vyžadujú škrabkanie za ušami, majú tam aj kozy a koníky, tie sú však v ohradách.
cutorka
04.05.09,05:57
Výborný ovčí syr a žinčica - salaš v Udiči - Maríkovská dolina - medzi Púchovom a Považskou Bystricou, syr priamo na salaši.
elpka
04.05.09,06:17
Výborný ovčí syr, kúpiš na salaši v dedinke Lietavská Svinná, je to smer zo Žiliny-Rajecké Teplice. Salaš je v dedine na ľavo kúsok nad skanzenom.
manus
04.05.09,07:47
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,:---mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok :). Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov
babijanka
04.05.09,11:40
No,ale ste mi narobili chúťky, taký fajný čerstvý, že až vŕzka pod zubami, posolený, opaprikovaný a s nakrájanou mladou cibuľkou
ALDA
04.05.09,11:46
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,:---mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok :). Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov

Reštaurácia je zaujmavá aj tým, že cez sklo je vidieť maštaľ s ovečkami. A skutočne dávam súhlas k perfektnej kuchyni.
Krásne prostredie, čistota pri predaji výrobkov, jednoducho suuuuper.
Dúfam, že píšeme o rovnakom salaši.:D
Dubak2000
04.05.09,16:31
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,:---mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok :). Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov

suhlas, Krajinka je super. Ja sice moc syra nejem, ale nakupujem tam pre kolegov z Prahy. A uz niekedy kupujem slusne mnozstvo, takze asi chuti :)
Link : http://www.salas.badas.sk/
gogina
05.05.09,09:27
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,:---mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok :). Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov
Je to fakt výborný syr, jeden z najlepších v okolí ale aj najrahší.Je špicovíííí
manus
05.05.09,12:21
No,ale ste mi narobili chúťky, taký fajný čerstvý, že až vŕzka pod zubami, posolený, opaprikovaný a s nakrájanou mladou cibuľkou

Pre mňa prosím aj troška mletého korenia :--- :--- :---
babijanka
06.05.09,05:57
Pre mňa prosím aj troška mletého korenia :--- :--- :---
Neodolala som a kúpila som si aspoň malý kúsok, údajne bol dovezený z Veľkého Krtíša, no priznám sa že nebol až tak fajný, pretože ak je syr čerstvý, mal by až vŕzgať pod zubami, no tento nebol až tak fajn. Ale aj napriek tomu som si pochutnala.:---
gogina
06.05.09,07:00
Pre mňa prosím aj troška mletého korenia :--- :--- :---
Ja prosím vypražiť mňam
Marianna01
06.05.09,07:05
Pre mňa prosím aj troška mletého korenia :--- :--- :---

mne by stačil ten osolený syrček a fajnové čapované pivko :D:D:D a týždeň relaxu niekde v prírode hlavne bez mobilu :D:D:D
hanelie
06.05.09,07:19
salaš krajinka má adresu: www.salas-liptov.sk

vrelo odporúčam, kus krásnej scenérie - aj so zvieratkami / ovečky, somárik, teliatko, samozrejme pastierski hafani :)
vynikajúca kuchyňa, chutné syrové výrobky
ALDA
06.05.09,08:09
salaš krajinka má adresu: www.salas-liptov.sk (http://www.salas-liptov.sk)

vrelo odporúčam, kus krásnej scenérie - aj so zvieratkami / ovečky, somárik, teliatko, samozrejme pastierski hafani :)
vynikajúca kuchyňa, chutné syrové výrobky

Už tu bol odporúčaný.:D prísp. č.18
Antea
06.05.09,08:23
Kto ste z okolia Nitry , každý utorok pred malým Tescom v centre predávajú zo Zázrivej presne taký vŕzgavý syr,korbáčiky,tvaroh,maslo,žinčicu,bryndzu a niektoré aj v údenom stave.
manus
06.05.09,08:53
mne by stačil ten osolený syrček a fajnové čapované pivko :D:D:D a týždeň relaxu niekde v prírode hlavne bez mobilu :D:D:D

Bože baby, takto cez obedný čas nie!!!......veď kto mi poutiera oslintaný monitor??? :D:D:D
ormika
06.05.09,09:07
Možno budem mimo tému, ale dostala som kravský tvaroh domáci a zapácha ako acetón. Ani jesť ho nebudem, len ma zaujíma, ak by niekto vedel, z čoho to môže byť a či je to v pohode. Manžel chce aby som z neho upiekla nejaký koláč, no mne sa to hnusí. Ďakujem:)
wagner
06.05.09,10:21
Možno bol uložený niekde pri farbách a napáchol nimi. Skús ochutnať, ak má dobrú chuť, možno ten zápach z neho vyprchá. Daj ho na vzduch a uvidíš.
babijanka
06.05.09,11:17
Možno budem mimo tému, ale dostala som kravský tvaroh domáci a zapácha ako acetón. Ani jesť ho nebudem, len ma zaujíma, ak by niekto vedel, z čoho to môže byť a či je to v pohode. Manžel chce aby som z neho upiekla nejaký koláč, no mne sa to hnusí. Ďakujem:)
Alebo že by tá krava fetovala ? :---
manus
06.05.09,12:32
Alebo že by tá krava fetovala ? :---

:D:D:D tak ale toto by ma nenapadlo! Máš u mňa pomyselný bodík;)
gogina
07.05.09,05:23
:D:D:D tak ale toto by ma nenapadlo! Máš u mňa pomyselný bodík;)
Bodík aj u mňa, /chudina krava/
Eleonora Pyšná
18.05.09,18:37
Ak si z Bratislavy tak na starej radnici pri manderle nalavo predáva pani domáci syr, myslím zo Zázrivej , tak isto aj mlieko a smotanu , myslím, že to podniká jej syn a majú malú výrobu syra ,msla a pod.Skús navštívit a uvidíš .
miroslavsanda
25.05.10,10:55
Zdarvím Vás.
Ako inak, aby najlepší a pravý ovčí syr nebol spod Kriváňa, z Východnej !!!
Bryndziareň Východná je ideálne spojenie tradičného salaša a moderného poňatia syrárskej výroby. Pravý ovčí syr bez chémie a pasterizácie. Bryndza a najlepšia žinčica v Liptove a okolí.

Pozývam Vás na "koštovku"

Miroslav Šanda

Facebook skupina - Východná - Ovčí syr spod Tatier
Tel.: +421 904 29 29 31
Web: dobrysyr.sk
Danielle369
25.05.10,17:01
Ked si z Blavy tak 15 minút po dialnici je Lozorno (smer Malacky)
a tam sa nachádza salaš. Velmi chutné výrobky..treba vidieť a ochutnať.
bikam
26.05.10,05:53
Vynikajúci ovčí syr sa vyrába aj na východe - Poľnohospodárske družstvo ODORÍN, okres Spišská Nová Ves. Predáva sa každý piatok od 7,30 na vrátnici PD, kg za 6 €. Odporúčam.;)
Maťko a Kubko
05.06.10,16:38
Najlepší ovčí syr nájdete na Spiši v Spišskej Novej Vsi priamo v centre mesta v predajni tradičných slovenských výrobkov VALACH.Vrelo odporúčam.Majú tam príjemnú obsluhu a veľmi kvalitné syrové výrobky a taktiež medy pečivo sušené ovocie a majú tam aj miestnosť s krásnymi tradičnými suvenírmi...SUPER!!!
petra85
09.06.10,10:25
Dobrý deň, keď ste často v Mýte pod Ďumbierom, tak sa zastavte po ovčí syr na Euro Salaši v Michalovej pri Brezne. Syr je skvelý, chutný a príroda v okolí Brezna je nádherná.
Dajte vedieť, či chutilo. :)))
chovan.j
02.07.10,13:05
výborný ovčí syr majú na salaši v Benikoch
pivko
02.07.10,15:18
Pre Košičanov, super originál ovčí syr kúpite na salaši v Hodkovciach.
bikam
03.07.10,04:16
Pre Košičanov, super originál ovčí syr kúpite na salaši v Hodkovciach.
mimotemyPráve dnes tam je aj ródeo - pre milovníkov koní a westernu - môžete spojiť ochutnávku syra s dobrou akciou.;)
IKravárik
20.07.10,17:20
Už roky kupujem kvalitný ovčí sýr a žinčicu priamo na salaši BENIKY pri Liptovskom Mikuláši a som aj ja aj moji známi veľmi spokojní s kvalitou i hygienou. Bohužial nie na všetkých salašoch možno hovoriť o hygiene.
melbak
20.07.10,19:06
pravy salas po ceste z turcianskych teplic do cremosneho, , vyborny, hygienu mozno prehliadnut, lebo na originalnom salasi to je tak
trisestri
13.10.10,09:21
Výborny syr a bryndzu majú aj v predajni Liptačik v Ružomberku,neviem či ešte niekde predavajú rovnaký sortiment /tvaroh,domace maslo,nepasterizovaná bryndza,žinčica,nite,syridlo/?
day
13.10.10,13:00
PD Voderady - Slovenska Nova Ves
a za Kremnicou smerom na Krem. Bane, asi po 5tich km odbocit do lesa, su tam tabule, uplne hore na vrchu, ale stoji to za to :)

... Rakovo pri Martine

vsetko original, ziadna tvrda chemia
majkah1
15.12.10,07:07
Vyskušajte novu predajnu syrových výrobkov na železničnej stanici vo Vrútkach, tam majú výborné výrobky
trisestri
27.10.11,11:38
kde predavaju komplet sortiment ovcich produktov-syr, zincica, tvaroh, bryndza, cmar?
Takmerstarec
19.11.11,10:42
Tato tema je uz sice asi neaktualna, uz je po sezone, ale napisem nieco lebo tento problem vyroby kvalitnych ovcich syrov tazi Slovensko uz dlhsie. Kedze som velky labuznik, samozrejme ovci syr je dost casto v nasom jedalnicku. Posledny rok az dva vsak nemam dobre skusenosti. So zakonnym schvalenim predajov priamo z dvora, moja oblubena syraren v Krivanoch (blizko Lipan v okrese Sabinov) stratila zdroje surovin, dostatok ovcieho mlieka a pozastavila z tohto dovodu vyrobu. Pritom jej vyrobky boli velmi kvalitne, hygienicky ste nemuseli mat ziadne pochybnosti, jej vyrobky preberala aj obchodna siet. Syry boli pasterizovane co im vobec neuberalo na vybornej chuti, balenie vakuove. Bryndza a zincica z tejto syrarne boli tiez balene velmi hygienicky. Vedla sice zostala vyroba z dvora, no po zopar navstevach a nakupoch sme kvoli pozorovanej hygiene stratili guraz tam nakupovat a aj chut syra nebola ta prava ako je to u ovcieho syra.

Udajne sa ovcie mlieko miesa s kravskym, vraj je to miesanie povolene aj zakonom. Potom sa vyraba syr pod oznacenim ovci. Vie niekto o tychto pravidlach nieco napisat?

Kupoval som aj syry po drevenych stankoch od vychodu po hranicu v Cechach. Bol som sokovany zistenim, ze aj pri Levoci sa predavaju syry z Oravy. Nuz a kvalita rozna, velmi vynimocne mi syr chutil.
trisestri
19.11.11,10:51
Tato tema je uz sice asi neaktualna, uz je po sezone, ale napisem nieco lebo tento problem vyroby kvalitnych ovcich syrov tazi Slovensko uz dlhsie. Kedze som velky labuznik, samozrejme ovci syr je dost casto v nasom jedalnicku. Posledny rok az dva vsak nemam dobre skusenosti. So zakonnym schvalenim predajov priamo z dvora, moja oblubena syraren v Krivanoch (blizko Lipan v okrese Sabinov) stratila zdroje surovin, dostatok ovcieho mlieka a pozastavila z tohto dovodu vyrobu. Pritom jej vyrobky boli velmi kvalitne, hygienicky ste nemuseli mat ziadne pochybnosti, jej vyrobky preberala aj obchodna siet. Syry boli pasterizovane co im vobec neuberalo na vybornej chuti, balenie vakuove. Bryndza a zincica z tejto syrarne boli tiez balene velmi hygienicky. Vedla sice zostala vyroba z dvora, no po zopar navstevach a nakupoch sme kvoli pozorovanej hygiene stratili guraz tam nakupovat a aj chut syra nebola ta prava ako je to u ovcieho syra.

Udajne sa ovcie mlieko miesa s kravskym, vraj je to miesanie povolene aj zakonom. Potom sa vyraba syr pod oznacenim ovci. Vie niekto o tychto pravidlach nieco napisat?

Kupoval som aj syry po drevenych stankoch od vychodu po hranicu v Cechach. Bol som sokovany zistenim, ze aj pri Levoci sa predavaju syry z Oravy. Nuz a kvalita rozna, velmi vynimocne mi syr chutil.

ano casto miesaju kravske mlieko,co som ostal nemilo prekvapeny aj tradicny vyrobcovia a aj do zincice,najlepsie nite, ovci syr,jogurty, bryndzu som mal kupenu z tejto predajne,dobre referencie ma aj salas Krajinka,ale inak je problem sa vobec dostat k uplne tradicnym ovcim produktom.
http://www.valachshop.sk/tradicne-syry