Ejo
17.07.08,15:35
Dobrý deň,
začínam s DPH v JÚ. Pri platcu DPH spočítam DPH z faktúr vyšlých, mesačných uzávierok a odpočítam DPH z došlých faktúr a pokladničných blokov a tak mi vyjde daňová povinnosť?

A ako je to pri nákupe materiálu alebo tovaru z MR a na pokladničnom bloku je maďarská daň? Tuto ako postupovať?

Ďakujem
Zoltán Kovács
17.07.08,13:50
Dobrý deň,
začínam s DPH v JÚ. Pri platcu DPH spočítam DPH z faktúr vyšlých, mesačných uzávierok a odpočítam DPH z došlých faktúr a pokladničných blokov a tak mi vyjde daňová povinnosť? Základný princíp funguje tak, ako píšeš.

A ako je to pri nákupe materiálu alebo tovaru z MR a na pokladničnom bloku je maďarská daň? Tuto ako postupovať? S maďarskou DPH nič neurobíš. Ak si ty na Slovensku platiteľom, a dodávateľ z Maďarska tiež, tak ti mal predať tovar bez ich DPH.

Ďakujem


Ale ako prvé ti odporúčam preštudovať zákon o DPH, nakoľko z tvojho zadania mám dojem, že si to predstavuješ veľmi jednoducho. Totiž sú napríklad prípady, keď z dodávateľských faktúr sa môže uplatniť dph iba čiastkovo, alebo vôbec.

Link na zákon:
http://www.porada.sk/f91-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty.html
Ejo
09.04.11,04:55
Dobrý deň. Podnikateľ prijíma tržby aj formou stravných lístkov. Tieto /vo vačšom množstve/ vracia spoločnosti, ktorej patria. Oni vystavia faktúru na odmenu, ktorú odpočítajú z hodnoty všetkých stravných lístkov, ktoré odovzdá. Je vyčíslená aj DPH. Má platiteĺ nárok na odpočet z tejto faktúry?
Ďakujem
Paula
09.04.11,05:08
Áno, má nárok na odpočet.
Ejo
09.04.11,05:42
Áno, má nárok na odpočet.
ĎAkujem pekne.
Lucinka23
15.04.11,07:18
Prosím Vás, SZČO v rámci tržieb nahodil omylom veľkú tržbu, čo samozrejme nevystornoval. Tvrdí že sa to nedá. Keďže som teraz dorobila DPH vďaka mylne nahodenej tržbe mu vychádza vysoká daňová povinnosť DPH.

Momentálne sa so mnou háda, že je možné to odrátať a poznačiť tam, že šlo o mylnú tržbu.
Nestretla som sa ešte s tým ale zdá sa mi to blbosť. Myslím, že jedine to mal vystornovať, čo podľa mňa musí ísť pri každom type ERP.

Ďakujem
linko1
15.04.11,07:39
Prosím Vás, SZČO v rámci tržieb nahodil omylom veľkú tržbu, čo samozrejme nevystornoval. Tvrdí že sa to nedá. Keďže som teraz dorobila DPH vďaka mylne nahodenej tržbe mu vychádza vysoká daňová povinnosť DPH.

Momentálne sa so mnou háda, že je možné to odrátať a poznačiť tam, že šlo o mylnú tržbu.
Nestretla som sa ešte s tým ale zdá sa mi to blbosť. Myslím, že jedine to mal vystornovať, čo podľa mňa musí ísť pri každom type ERP.

Ďakujemˇ

stornovať sa dá na každej pokladni , ale ešte pred dennou uzávierkou, potom to už nejde...
Lucinka23
15.04.11,08:17
ďakujem za reakciu, hovorila som mu presne to isté, no takže bude musieť platiť

ešte raz ďakujem
srska
15.04.11,08:28
ďakujem za reakciu, hovorila som mu presne to isté, no takže bude musieť platiť

ešte raz ďakujem
tovar od zákazníka sa dá aj vrátiť nie?