Zuza
20.04.05,15:50
Prosím o radu, kde zaúčtovať nespotrebované poistné za povinné poistenie vozidla? 26.12.2004 sme ukončili povinné poistenie z dôvodu nezaplatenia poistného. A teraz nám prišlo vyjadrenie, že poistná zmluva je zrušená a vracajú nám nespotrebované poistné. Ako to účtovať? Niekam do výnosov?

Ďakujem
tibor
20.04.05,14:05
jasné - do výnosov na 688 to dávam ja...

ak by si mala byť ale puntičkárka - mala by si časovo rozpúšťať mesačne poistné a za december dať do kasy len poistné za tie dni...a na vrátenú čiastku myť pohľadávku voči poisťovni. pripísaním na účet by sa podľadávka vyrovnala...

ale to sa má vraj robiť len pri väčšom množstve, resp. tam, kde sú to vyššie položky
Zuza
20.04.05,14:07
Ďakujem krásne, ale ide o 1200 skk, tak nechcem byť puntičkárka:)

Budem lenivá a len to hodím na 688. Ešte raz vďaka

ešte ma napadla jedna vec, bude to zrejme ovplyvňujúce daň však??
ondrejvla
20.04.05,15:35
Ďakujem krásne, ale ide o 1200 skk, tak nechcem byť puntičkárka:)

Budem lenivá a len to hodím na 688. Ešte raz vďaka

ešte ma napadla jedna vec, bude to zrejme ovplyvňujúce daň však??
Keď si mala výdaj ovplyvňujúci daň, tak určite aj príjem!
účtovník 007
21.04.05,14:10
Chcela by som upozorniť na Opatrenie MF SR č.10069/2004 platného od 1.1.2005 k postupom účtovania. Neviem aká veľká spoločnosť ste, ale na účet 688 sa účtujú opravy minulých účt.období ak ide o významné položky. Podľa tohto usmernenia v postupoch účtovania v § 5 ods. 1 sa píše: opravy nevýznamných nákladov a výnosov minulých účtovných období sa účtujú ako účtovné prípady bežného účt. obdobia na príslušných účtoch nákladov alebo výnosov z hosp. činnosti účt. jednotky. Môj názor: nevýznamná položka -648.
Zbytočne budeš počítať daň z mimoriadnej činnosti.