melbak
17.07.08,21:20
mam aktualizovany avast, je mozne pridat aj dalsi antivirovy program
dakujem za rady
Stefan2005
17.07.08,19:31
mam aktualizovany avast, je mozne pridat aj dalsi antivirovy program dakujem za rady

Veľakrát až prekvapuje, ako ľudia nepoznajú to, čo používajú.
Avast ako i všetky ostatné firmy vyrábajúce antivírové programy, svojim registrovaným užívateľom poskytujú technickú podporu - aj tí ostatní si môžu základné informácie prečítať na ich stránkach.

Konkrétne na danú otázku je odpoveď takáto:
Q: (http://www.avast.com/cze/faq-uninstall-other-antivirus.html) Používám Norton Antivirus (McAfee, AVG, Kaspersky Antivirus...) - měl bych tento program před instalací avastu nejprve odinstalovat?
A: Rozhodně ano. Nedoporučujeme používat dva či více antivirových programů najednou. Může to způsobit nestabilitu operačního systému a rovněž výsledky skenování mohou být ovlivněny.
zdroj: http://www.avast.com/cze/faq-installation-problems.html


Samotné antivírové programy však možno kombinovať (t.j. zlepšiť ich účinnosť) napr. firewallom, ale i ďalšími "utilitami" ako Spybot, Ad-aware a pod.
melbak
17.07.08,20:00
Stefan,
prajem ti pekny neskory vecer, i ked som ti ho asi mojou otazkou pokazila, aj tak ti dakujem za odpoved, musis este vela zazit a prezit aby si sa neprekvapoval
Fero11
18.07.08,03:03
example
Vycistil som v obyvacke koberec, mozem na neho polozit dalsi koberec ....
No mozes preco by si nemohla, ale zober si ponaucenie z tohto prikladu
Antivirus je spusteny ako sluzba (vo vacsine pripadov) a zatazuje system a ked si das druhy antivir, tak aj on ti bude zatazovat system a naco zatazovat system, ked jeden aj druhy robi tu istu robotu (teda aspon by mal robit :) )
duves
18.07.08,04:00
mam aktualizovany avast, je mozne pridat aj dalsi antivirovy program
dakujem za rady
Stačí jeden, a poriadny. K tomu firewall, a niečo na spyware. Všetko ostatne je hyzdenie softwarovej vybavy kompu.
jajko50
18.07.08,04:03
Používal som dosť dlhú dobu Avast a k nemu Spybot a Ad-Aware, tak ako píše Stefan 2005 a bolo to v poriadku. Samotný Avast-myslím Free verzia by nepostačovala. Kombináciu odporúčam.
kudzo
20.07.08,09:20
jasne ze staci jeden.. a original kupeny z licenciou
RoccoOne
20.07.08,17:58
poďla mňa stačí 1 antivírus s firewallom možeš to aj viskušať stiahni si pc security test 2007
Surehand
21.07.08,05:13
Avast nemusí byť zlé riešenie, aj keď ja s ním mám u mojich klientov väčšinou zlé skúsenosti. osobne doporučujem komplexné riešenia, skús trebárs Eset Smart Security. Antivírus NOD od Esetu sa dlhodobo radí medzi najlepšie antivíry a mám s ním najlepšie skúsenosti. Od doby, keď Eset vydal spomínané riešenie Smart Security, som ho nejakú dobu testoval a doporučujem ho aj svojim klientom. Doteraz s ním neboli problémy.
Fero11
21.07.08,06:15
NOD32 (starucka ver 2.50.41, ale update virovej databazy aj niekolko krat denne) a KPF(tiez starsia ver 4.2.3. ale uz Sunbelt) , tuto kombinaciu pouzivam uz niekolko rokov a bez problemu
Surehand
21.07.08,07:06
Úplne súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, používam toto isté riešenie. Problém je len s tým, že niektorí užívatelia môžu mať problémy s konfiguráciou KPF, nedávno mi jeden priniesol PC, vraj mu nejde net, nakoniec som zistil, že v KPF "sa" mu nejakým spôsobom zaplo blokovanie obsahu webových stránok. Treba rátať s tým, že veľa ľudí je "len" používateľmi počítačov, je to ich pracovný nástroj a nikto od nich nemôže chcieť, aby si nastavovali, alebo inštalovali nejaké programy. Podobne ako si väčšina vodičov nerobí doma geometriu, či nemení brzdovú kvapalinu. :o)