medvedov
18.07.08,07:58
cavte
chcel by som sa spytat co potrebujem ked chcem podnikat v autodoprave ale mala by to byt len nejaka avia a pod... tak ci tam treba splnat take iste podmienky ako pri kamionoch alebo to tam je nejako to nosnostou rozdelene ???

dakujem
kubodinho
18.07.08,06:21
myslim ze ano , ale este by som chcel povedat ze autodopravcov je na slovensku uz vela , takze konkurencia je vysoka
Keity
18.07.08,06:33
Pri autách nad 3,5 t platí zákon o cestnej doprave, tým padom treba splnať všetky ostatné podmienky ako kamiony (myslim, ze avia je nad 3,5t, nie? :confused:)
magduska10
18.07.08,08:38
Pri autách nad 3,5 t platí zákon o cestnej doprave, tým padom treba splnať všetky ostatné podmienky ako kamiony (myslim, ze avia je nad 3,5t, nie? :confused:)

avia je do 3.5t
Keity
18.07.08,08:53
aj s nákladom? tak potom zakon o cestnej doprave sa dotycneho netyka.
Topal
22.08.08,13:30
Žiadna avia nieje do 3,5t.
V tomto je konkurencia vysoká ale ak máte nejakú robotu tak to ide. Treba mať zákazníka ktorý platí na čas a aspoň 5000 km mesačne. Váš prípad je ten lepší. Ak to nepôjde zabalíte to a aviu ľahko predáte.
fizzy
12.09.08,06:52
Prosim Vas, viete mi poradit ci mozu jazdit v pondelok (15.9.2008-sviatok) nakladne automobily nad 3,5t po slovenskych cestach?
mandula
12.09.08,07:25
Prosim Vas, viete mi poradit ci mozu jazdit v pondelok (15.9.2008-sviatok) nakladne automobily nad 3,5t po slovenskych cestach?

Zákaz jazdy platí pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 7,5 ton.
fizzy
12.09.08,08:27
Dakujem, a nevies mi poradit v ktorom paragrafe to najdem? uz to dlhsie hladam ale som uz rezignoval :(

EDIT:
nasiel som jedine nieco taketo:
http://www.idoprava.sk/idop/rsrc/zakazy_eu.htm#slovakia
a tam sa pise ze je zakaz len pocas statnych sviatkov, a 15.9. nie je statny sviatok.
mandula
12.09.08,19:40
Dakujem, a nevies mi poradit v ktorom paragrafe to najdem? uz to dlhsie hladam ale som uz rezignoval :(
EDIT:
nasiel som jedine nieco taketo:
http://www.idoprava.sk/idop/rsrc/zakazy_eu.htm#slovakia
a tam sa pise ze je zakaz len pocas statnych sviatkov, a 15.9. nie je statny sviatok.

Ad 1:
Zákon č. 315/1996 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách:
§ 36
Obmedzenie jazdy niektorých druhov vozidiel

(1) Na diaľnici, na ceste pre motorové vozidlá, na ceste I. triedy a na ceste pre medzinárodnú premávku je zakázaná jazda motorovým vozidlám s celkovou hmotnosťou prevyšujúcou 7 500 kg a nákladným automobilom s prípojným vozidlom
a) v dňoch pracovného pokoja /9/ v čase od 0.00 do 22.00 hodiny,
b) v sobotu od 1. júla do 31. augusta v čase od 7.00 do 20.00 hodiny.

Ad 2:
Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 241/1993 Z. z. o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch v znení neskorších predpisov:

§ 1
Štátne sviatky

Štátnymi sviatkami sú:
a) 1. január - Deň vzniku Slovenskej republiky,
b) 5. júl - sviatok svätého Cyrila a svätého Metoda,
c) 29. august - výročie Slovenského národného povstania,
d) 1. september - Deň Ústavy Slovenskej republiky,
e) 17. november Deň boja za slobodu a demokraciu.

§ 2
Dni pracovného pokoja

(1) Štátne sviatky sú dni pracovného pokoja 1).
(2) Ďalšie dni pracovného pokoja okrem nedieľ sú tieto sviatky:
a) 6. január - Zjavenie Pána (Traja králi a vianočný sviatok pravoslávnych kresťanov),
b) Veľký piatok,
c) Veľkonočný pondelok,
d) 1. máj - Sviatok práce,
e) 15. september- Sedembolestná Panna Mária,
f) 1. november - sviatok Všetkých svätých,
g) 24. december - Štedrý deň,
h) 25. december - prvý sviatok vianočný,
i) 26. december - druhý sviatok vianočný,
j) 8. máj - Deň víťazstva nad fašizmom.
mirhu
10.11.09,13:39
aj s nákladom? tak potom zakon o cestnej doprave sa dotycneho netyka.

AK tomu dobre rozumiem, tak sa berie do 3,5 t, aj s nákladom... ? či sa berie len hmotnosť samotného vozidla...?
lebo ak je vozidlo do 3,5 t (napr.2) a náklad je 2, spolu = 4 tony a tým pádom sa
už dotyčného týka..správne?
mandula
10.11.09,15:26
AK tomu dobre rozumiem, tak sa berie do 3,5 t, aj s nákladom... ? či sa berie len hmotnosť samotného vozidla...?
lebo ak je vozidlo do 3,5 t (napr.2) a náklad je 2, spolu = 4 tony a tým pádom sa
už dotyčného týka..správne?

Zákon č. 168/1996 Z.z.
§ 1
(1) Tento zákon upravuje podmienky podnikania v cestnej doprave a pôsobnosť orgánov štátnej správy v cestnej doprave, samosprávnych krajov a obcí (ďalej len "správny orgán").
(2) Tento zákon sa s výnimkou § 20, 21a a § 21b ods. 2 nevzťahuje na
a) cestnú nemotorovú dopravu,
b) cestnú dopravu, ktorá nie je podnikaním,
c) cestnú dopravu, ktorú právnické osoby a fyzické osoby vykonávajú v súvislosti s podnikaním výlučne pre vlastnú potrebu,
d) nákladnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3, 5 t,
e) osobnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje deväť osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel taxislužby.

Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti vozidla.
Užitočná hmotnosť vozidiel vyjadruje ich maximálnu nosnú kapacitu v tonách, pre ktorú boli konštruované