ka3nka
18.07.08,09:40
Dobry den,
na inom fore mi bola doporucena tato stranka, kedze potrebujem poradit. Skopirujem sem moj problem:

Pracujem pre malu firmu, je nas len par zamestnancov. Sef vlastni viacero sro-ciek. Kolegyna dnes volala do zdravotnej poistovne, lebo stratila preukaz. Tam si pani s nou overovala nejake udaje a pytala sa jej, ci pracuje vo firme XY. Kolegyna jej hovori, ze nie, ja pracujem vo firme YZ. Nakoniec z tohto ich natahovania vysvitlo, ze bola odhlasena z jedne firmy a prihlasena do inej. Hned som si aj ja volala do socialnej a zdravotnej poistovne a potvrdilo sa, ze sme vsetci boli prehlaseni do inej firmy, ktora ani nesidli v mieste, kde teraz pracujeme. Stalo sa tak bez nasho vedomia.
Mali by sme dostat o tom nejake pisomne oznamenie alebo nove pracovne zmluvy?
Kolegyna planovala dat vypoved a teraz hovori, ze zajtra ani nepride, lebo tu uz vlastne nepracuje... Co vy na to?

Este len doplnim, ze kolegyna naozaj dnes neprisla do prace :(
Gabi03
18.07.08,07:42
Smerodatný dokument je pracovná zmluva a jeho dodatky podpísané oboma stranami. Ak ste nepodpisovali zmenu zamestnávateľa, ZĽ nemal dôvod vás prihlásiť pod inými ZĽom. Vysvetlenie žiadajte od zamestnávateľa.
Zita5
18.07.08,07:47
Dobry den,
na inom fore mi bola doporucena tato stranka, kedze potrebujem poradit. Skopirujem sem moj problem:

Pracujem pre malu firmu, je nas len par zamestnancov. Sef vlastni viacero sro-ciek. Kolegyna dnes volala do zdravotnej poistovne, lebo stratila preukaz. Tam si pani s nou overovala nejake udaje a pytala sa jej, ci pracuje vo firme XY. Kolegyna jej hovori, ze nie, ja pracujem vo firme YZ. Nakoniec z tohto ich natahovania vysvitlo, ze bola odhlasena z jedne firmy a prihlasena do inej. Hned som si aj ja volala do socialnej a zdravotnej poistovne a potvrdilo sa, ze sme vsetci boli prehlaseni do inej firmy, ktora ani nesidli v mieste, kde teraz pracujeme. Stalo sa tak bez nasho vedomia.
Mali by sme dostat o tom nejake pisomne oznamenie alebo nove pracovne zmluvy?
Kolegyna planovala dat vypoved a teraz hovori, ze zajtra ani nepride, lebo tu uz vlastne nepracuje... Co vy na to?

Este len doplnim, ze kolegyna naozaj dnes neprisla do prace :(

Myslím , že ak by ste tento prípad nahlásili na Inšpektorát práce , tak by to mohlo dopadnúť zaujímavo , pokiaľ máte pracovné zmluvy s inou firmou , v akej teraz pracujete .
Je to neseriózne chovanie zamestnávateľa voči zamestnancom - podviedol Vás .
Chobot
18.07.08,07:48
Dobry den,
na inom fore mi bola doporucena tato stranka, kedze potrebujem poradit. Skopirujem sem moj problem:

Pracujem pre malu firmu, je nas len par zamestnancov. Sef vlastni viacero sro-ciek. Kolegyna dnes volala do zdravotnej poistovne, lebo stratila preukaz. Tam si pani s nou overovala nejake udaje a pytala sa jej, ci pracuje vo firme XY. Kolegyna jej hovori, ze nie, ja pracujem vo firme YZ. Nakoniec z tohto ich natahovania vysvitlo, ze bola odhlasena z jedne firmy a prihlasena do inej. Hned som si aj ja volala do socialnej a zdravotnej poistovne a potvrdilo sa, ze sme vsetci boli prehlaseni do inej firmy, ktora ani nesidli v mieste, kde teraz pracujeme. Stalo sa tak bez nasho vedomia.
Mali by sme dostat o tom nejake pisomne oznamenie alebo nove pracovne zmluvy?
Kolegyna planovala dat vypoved a teraz hovori, ze zajtra ani nepride, lebo tu uz vlastne nepracuje... Co vy na to?

Este len doplnim, ze kolegyna naozaj dnes neprisla do prace :(

Táto stránka ti bola doporučená správne.;):D

Postup majiteľa firmy jednoznačne nebol správny, keď si vás jednoducho presunul z jednej firmy do druhej. Ale ani postup tvojej kolegyne nebo správny, keď jednoducho neprišla do práce.

Totižto presunutie zamestnanca do inej firmy je za určitých okolností možné. Stáva sa to vtedy, keď pôvodná firma zaniká a všetky záväzky prechádzajú na jej právneho nástupcu (inú firmu), alebo keď sa firma zlučuje s inou firmou (tá druhá ju pohltí) - vtedy tiež všetky záväzky, aj voči zamestnancom, prechádzajú na novú firmu.

Možno majiteľ týchto viacerých firiem niektoré pozlučoval, takže ste sta stali zamestnancami tej novej firmy. Mal vám to zo slušnosti oznámiť a vyhotoviť nové pracovné zmluvy, alebo aspoň dodatky.

Treba si dohodnúť stretnutie s majiteľom firmy a požiadať ho, nech vám dá k tomu vysvetlenie. :cool:

Kolegyni odkáž, že to čo urobila, je afektové a tvrdohlavé konanie a môže mať z toho len nepríjemnosti. tým nič nedosiahne, môže len stratiť.:confused: