Pavol44
18.07.08,11:43
Obývačku mám zastrešenú teraccovou dlažbou uloženou do zavlhlej betónovej zmesy pod ktorou je klasická izolácia 2x lepenka, 3x asvaltový náter. Dlažba má 20 rokov a stále sa z nej zo špár vyplavuje niečo ako cementové mlieko a mám strach, že sa dlažba začne nadvihovať a podmákať. Chcem to riešiť zároveň zo zateplením položením ďalších vrstiev takto:
lepidlo, styrodur hr. 3cm,lepidlo so sieťkou, mrazuvzdorné dlaždice.
Má niekto skúsenosti s podobným riešením? Za každú radu a názor vopred ďakujem.
chandler
18.07.08,09:55
ak sa zatial nenadvihuje tak nic nerob...
ale moc tomu nerozumiem.. kde je ta dlazba? nad obyvackou? alebo ako to je?
Pavol44
18.07.08,10:53
Obývačka je vysunutá z domu a je zastrešená terasou
chandler
18.07.08,11:09
to sa neda na terasu nalepit to co chces, treba dat dole to co tam je a spravit to nanovo takto nejako

http://building.dow.com/styrofoam/europe/sk/insulate/strech/terasa.htm

inac ti tam bude stat voda a zamrzat

ale ak sa za 20 rokov nic nestalo tak by som to radsej nechal tak
Pavol44
18.07.08,14:34
Ale ja tu terasu chcem aj tak zatepliť tým styrodurom, lebo dom som dookola už zateplil, aj vymenil okná za plastové, len cez tú terasu sú úniky tepla
lakon
18.07.08,17:10
Obývačku mám zastrešenú teraccovou dlažbou uloženou do zavlhlej betónovej zmesy pod ktorou je klasická izolácia 2x lepenka, 3x asvaltový náter. Dlažba má 20 rokov a stále sa z nej zo špár vyplavuje niečo ako cementové mlieko a mám strach, že sa dlažba začne nadvihovať a podmákať. Chcem to riešiť zároveň zo zateplením položením ďalších vrstiev takto:
lepidlo, styrodur hr. 3cm,lepidlo so sieťkou, mrazuvzdorné dlaždice.
Má niekto skúsenosti s podobným riešením? Za každú radu a názor vopred ďakujem.


Ale ja tu terasu chcem aj tak zatepliť tým styrodurom, lebo dom som dookola už zateplil, aj vymenil okná za plastové, len cez tú terasu sú úniky tepla

myslis ze tie 3 cm zabrania unikom tepla? V streche je urcite aj nejaka tepelna izolacia. ak ta nestaci, tak to treba cele prerobit, a ak to uz nechces davat dolu tak aspon navrch daj poriadnu tepelnu izolaciu, lebo tie 3cm ti v zime velmi nepomozu, najma ak pod tym nechas tu skladbu ktoru tam mas teraz, a ktora nestaci.
Pavol44
19.07.08,05:52
myslis ze tie 3 cm zabrania unikom tepla? V streche je urcite aj nejaka tepelna izolacia. ak ta nestaci, tak to treba cele prerobit, a ak to uz nechces davat dolu tak aspon navrch daj poriadnu tepelnu izolaciu, lebo tie 3cm ti v zime velmi nepomozu, najma ak pod tym nechas tu skladbu ktoru tam mas teraz, a ktora nestaci.
hrúbku styroduru musím prispôsobiť dverám na terasu, ale myslím že aj tie 3 cm pomôžu. Ja mám skôr obavy o to či tá skladba je v poriadku, či sa styrodur po čase neodlepí od pôvodnej dlažby, alebo nová dlažba od styroduru.
220870
19.07.08,07:49
Starú teracovú dlažbu aj zo starými izoláciami musíš pred pokládkou novej izolácie vybúrať. Inak zaťažíš strop ešte väčšou váhou. To môže mať za následok že sa strop prehne a začne praskať.Pri tom môže povoliť aj stará ( zrejme veľmi kvalitne prevedená) hydroizolácia.
Ako murár dlaždič mám už čosi preskákané, ale terasy jednoducho neberiem. je to obrovský problém a asi najreklamovanejšia položka čo sa týka dlažieb a obkladov. stavebníctve.Ak môžem poradiť , tak ak sa vám to zmestí do skadby stropu ,dajte tam zámkovú dlažbu.
Pavol44
19.07.08,14:22
Starú teracovú dlažbu aj zo starými izoláciami musíš pred pokládkou novej izolácie vybúrať. Inak zaťažíš strop ešte väčšou váhou. To môže mať za následok že sa strop prehne a začne praskať.Pri tom môže povoliť aj stará ( zrejme veľmi kvalitne prevedená) hydroizolácia.
Ako murár dlaždič mám už čosi preskákané, ale terasy jednoducho neberiem. je to obrovský problém a asi najreklamovanejšia položka čo sa týka dlažieb a obkladov. stavebníctve.Ak môžem poradiť , tak ak sa vám to zmestí do skadby stropu ,dajte tam zámkovú dlažbu.
Z vybúraním pôvodnej dlažby neuvažujem, bolo by to veľmi pracné a myslým, že aj zbytočné. Predpokladám, že strop unesie bez problémov ďalšie vrstvy s ktorými uvažujem. Ide mi hlavne o to či sa tie ďalšie vrstvy budú držať pokope.
misomiso
19.07.08,14:27
Z vybúraním pôvodnej dlažby neuvažujem, bolo by to veľmi pracné

Tak chces to mat spravene dobre alebo bezpracne? :)
lakon
19.07.08,17:40
Z vybúraním pôvodnej dlažby neuvažujem, bolo by to veľmi pracné a myslým, že aj zbytočné. Predpokladám, že strop unesie bez problémov ďalšie vrstvy s ktorými uvažujem. Ide mi hlavne o to či sa tie ďalšie vrstvy budú držať pokope.

Tak tam na vrch nedavaj nic. Je to "zbytocne", len to nanovo vysparuj, a zateplenie ries odspodu. Ale to by tiez chcelo dostat sa co najblizsie k tej povodnej tepelnej izolacii. 3cm nic neriesia. A na terase ti moze odprasknut cokolvek aj pri velmi kvalidne vykonanej praci, sebemensia spara do ktorej sa ti dostane voda, ci uz z vrchu, alebo ako kondenzat, urobi v zime svoje.
Pavol44
20.07.08,06:01
ďakujem za všetky rady a pripomienky, rozhodnutie je na mne, asi to risknem a urobím tak ako to zamýšľam, akurát asi dám na zasieťkovaný styrodur preventívne ešte jednu vrstvu hydroizolácie, čiže konečná skladba bude: lepidlo na pôvodnú dlažbu, styrodur, lepidlo, sieťka, hydroizolácia, dlažba.
misomiso
20.07.08,08:02
ďakujem za všetky rady a pripomienky, rozhodnutie je na mne, asi to risknem a urobím tak ako to zamýšľam, akurát asi dám na zasieťkovaný styrodur preventívne ešte jednu vrstvu hydroizolácie, čiže konečná skladba bude: lepidlo na pôvodnú dlažbu, styrodur, lepidlo, sieťka, hydroizolácia, dlažba.

A cim chces na hydroizolaciu prosim ta lepit dlazbu??
chandler
20.07.08,09:46
ďakujem za všetky rady a pripomienky, rozhodnutie je na mne, asi to risknem a urobím tak ako to zamýšľam, akurát asi dám na zasieťkovaný styrodur preventívne ešte jednu vrstvu hydroizolácie, čiže konečná skladba bude: lepidlo na pôvodnú dlažbu, styrodur, lepidlo, sieťka, hydroizolácia, dlažba.

urcite to nerob, usetric rocne 253sk na kurenie a narobis si take problemy ze budes plakat, uplne vazne...
terasy su ti najkomplikovanejsie a to tvoje riesenie je uplne zle...
ak s tym chces nieco robit tak vyburat a spravit nanovo... ale ak jedine co dosiahnes je 3cm izolacie tak je to uplna hlupost
Pavol44
20.07.08,16:35
A cim chces na hydroizolaciu prosim ta lepit dlazbu??
hydroizoláciu chcem urobiť tou novou technológiou - dvijzložková záležitosť - emulzia + prášok a keď to zatvrdne dám lepidlo a do toho položím mrazuvzdorné dlaždice