Anežob
18.07.08,13:27
Chcela by som vedieť aké účtovníctvo majú na okresnom súde. Ak niekto viete aké postupy účtovania používajú súdy budem rada, keď mi poradíte. Asi to bude niečo ako majú rozpočtovky a príspevkové organizácie, ale potrebola by som to vedieť presne.
Díky a pekný víkend.
Anežob
23.07.08,14:26
Nikto nevie ?
Viem, že vedú podvojné účtovníctvo, ale stále som nezistila aké používajú postupy.
Asi som túto tému mohla zaradiť do skupiny rozpočtových a príspevkových organizácii, tam by som sa dozvedela asi viac.

Neviem či je to možné, ale chcela by som požiadať administrátora stránky aby túto tému presunul do spomínanej skupiny.
Anežob
27.08.08,06:53
Zistila som,že súd je rozpočtovou organizáciou a teda by mal používať účtovné postupy a súvzťažnosti pre verejnú správu. No mám z toho trochu zmätok, pretože súdy patria pod štátnu správu a preto som si nie istá či môžu mať tie isté postupy ako organizácie verejnej správy. Aký je Vás názor na tento môj problém. Budem rada keď sa do debaty zapoja aj takí poraďáci, ktorí nerobia konkrétne na súde.
Ďakujem a všetkým prajem pekný deň.
Stefan2005
27.08.08,07:03
...Budem rada keď sa do debaty zapoja aj takí poraďáci, ktorí nerobia konkrétne na súde....

Z dôb, keď som robil ešte v rozpočtovej sfére sa pamätám, že zriaďovateľ nám určil aj formu vedenia účtovníctva... Možno je to dnes inak, ale zriaďovateľ (ministerstvo) by na to malo dať záväznú odpoveď.