adulique
18.07.08,13:28
Chcela by som sa spytat ohladom stareho nakladneho automobilu. Kupna cena bola 42000 + DPH. Zaujimalo by ma kolko rokov minimalne ho mozem odpisovat (4 roky urcite nevydrzi). A dalej by ma zaujimala DPH. Mozem ju odpisat na jeden krat,alebo sa to robi rocne a primerane odpisu DM? Dakujem.
Milan Benka
18.07.08,11:30
Chcela by som sa spytat ohladom stareho nakladneho automobilu. Kupna cena bola 42000 + DPH. Zaujimalo by ma kolko rokov minimalne ho mozem odpisovat (4 roky urcite nevydrzi). A dalej by ma zaujimala DPH. Mozem ju odpisat na jeden krat,alebo sa to robi rocne a primerane odpisu DM? Dakujem.

Ste platiteľom DPH ?
adulique
18.07.08,11:33
Ano, som platca DPH a uctujem v Jednoduchom uctovnictve.
sway
18.07.08,11:35
Chcela by som sa spytat ohladom stareho nakladneho automobilu. Kupna cena bola 42000 + DPH. Zaujimalo by ma kolko rokov minimalne ho mozem odpisovat (4 roky urcite nevydrzi). A dalej by ma zaujimala DPH. Mozem ju odpisat na jeden krat,alebo sa to robi rocne a primerane odpisu DM? Dakujem.

MV treba zaradiť do majetku a odpisovať 4 roky, pričom odpočet DPH si uplatníš podľa nadobúdacieho dokladu v plnej výške.
Zoltán Kovács
18.07.08,11:36
Ano, som platca DPH a uctujem v Jednoduchom uctovnictve.

DPH si uplatníš jednorázovo v plnej výške.

Auto daňovo budeš odpisovať podľa zákona o dani z príjmov 4 roky. Ale účtovne to môžeš aj skôr.
adulique
18.07.08,11:48
Dakujem velmi pekne :)