miko731
18.07.08,14:25
Zdravím všetkých "na porade".Som zúfalý, neviem ako ďalej a chcem vás poprosiť o radu čo robiť... Presne pred mesiacom súd rozviedol naše manželstvo, s tým, že zveril dcérku do výchovy matky(...hoci som sa znažil 9mes.,súdu dokázať, že ona nie je vhodnou pre získanie dieťaťa do svojej osobnej starostlivosti,..kvôli svojej neschopnosti...) a mňa zaviazal platiť výživné. Z rozsudkom som sa zmieril a pomaly sa aj ja začínam vyrovnávať s osudom. Tu je problém: Do dnešného dňa súd nebol schopný nám doručiť Rozsudok o rozvode a nehovoriac o tom, že až po ďalších 15dňoch sa stane právoplatným, ak sa stane... Podľa rozsudku by mala dcérka(4) stráviť mesiac prázdnin u mňa, ale moja exmanželka sa snaží o to, aby Rozsudok nenadobudol právoplatnosť a to odvolaním sa voči výške výživného a úprave styku s dieťaťom, t.z.,že mesiac, ktorý by mala dcérka byť so mnou, so mnou nebude, kvôli právoplatnosti Rozsudku. Neviem ako to zvládnem, na koho sa obrátiť o pomoc. S dcérkou mi neumožňuje sa stretnúť už od 25.1.2008!!!, aj keď ju o tom stále prosím. Počas školského roku, som ju pravidelne chodil navštíviť do MŠ, ale teraz opäť už vyše mesiaca som ju nevidel. Nakoľko samotný rozvod manželstva trval 9mes., 25.1.2008 súd vydal predbežné opatrenie o tom, že dieťa bude po dobu do rozvodu u matky, na čo som sa odvolal a Krajský súd mi vyhovel a zamietol PO a to ešte 4.3.2008, t.z.,že dieťa nie je v súčastnosti zverené nikomu do opatery, a hoci platim výživné, aj tak svoju dcérku nemôžem ani len vidieť. Chcem sa ešte opätovne obrátiť na ÚPSVaR a sťažovať sa, aby niečo konali a opätovne upozornili exmanželku na jej správanie, ale ona si z toho nič nerobí, lebo vie, že nikto jej nič nemôže... (aspoň pokiaľ viem v Rodinnom práve, nie sú žiadne postihy). A moje dieťa trpí a ja s ňou... (nuž...slovenská legislatíva,súdy a úrady, bez koment.) Ďakujem za každý názor...
Oberon
21.07.08,13:11
kedy bol vyhlaseny rozsudok? prinajmensom by som sa snazil urgovat sud aby konecne racil vyhotovit pisomne znenie a dorucit rozsudok.
miko731
21.07.08,16:05
Rozsudok bol vynesený 19.6.2008, dnes je 21.7.2008, dodnes ho nemám, informoval som sa, že v čom je problém, ...že nemá ho kto napísať, lebo je dovolenkové obdobie...
miko731
21.07.08,16:24
Rozsudok bol vynesený 19.6.2008, dnes je 21.7.2008, dodnes ho nemám, informoval som sa, že v čom je problém, ...že nemá ho kto napísať, lebo je dovolenkové obdobie...
Oberon
22.07.08,08:08
to je zial obraz nasich sudov.

neskor by som vyuzil tuto moznost v zakone o rodine:


§25
(4) Ak jeden z rodičov opakovane bezdôvodne a zámerne neumožňuje druhému rodičovi styk s maloletým dieťaťom upravený podľa odseku 1 alebo 2, súd môže aj bez návrhu zmeniť rozhodnutie o osobnej starostlivosti.skusil by som sa pozriet aj na stranku oddelenia socialnopravnej ochrany deti na UPSVaR

celkovo sa zda ze budete musiet pockat na pravoplatnost rozsudku. co ale exmanzelka moze zdrzovat odvolanim ako ste spominali.
Oberon
22.07.08,09:23
este jedna vec mi vrta v hlave - ako moze dieta fakticky "visiet vo vzduchu" - spominali ste ze predbeznym opatrenim (netradicne ale moze byt) bola dcerka zverena do starostlivosti matky ale Krajsky sud toto PO zrusil. ako vlastne rozhodol krajsky sud? zrusil a vratil alebo jednoducho zamietol navrh na PO?

nahlas premyslam co v takom pripade - ak predbezne opatrenie bolo zamietnute a teda vlastne dieta nebolo zverene do starostlivosti matky po dobu trvania konania o rozvode, nie je rezim styku s dietatom nahodou taky ako je pocas trvania manzelstva? tj. kym nenadobudne pravoplatnost rozsudok o rozvode a uprave prav k dietatu za tejto situacie by ste mali potom uplne taky isty narok na svoje dieta ako ste mali za trvania manzelstva...to je otazka do diskusie :confused:
miko731
22.07.08,09:24
Ďakujem za radu a usmernenie, ak nič mi iné nezostáva len bojovať a vydržať...
Oberon
22.07.08,09:40
drzim palce a verim ze po pravoplatnosti rozsudku bude vsetko tak ako ma byt, i ked situacia v slovenskom prave, sudnictve atd. umoznuje zial aj taketo a ine podobne obstrukcie.
nadrziavanie matkam je uplnou samozrejmostou a stavaju sa aj pripady kedy sa exmanzelky exmanzelom len smeju do oci. verim ze to vas pripad nebude. hoci idealne by bolo s exmanzelkou sa nejak dohodnut.