zanika01
18.07.08,17:02
Ahojte, mám problém!
Účtujem v JÚ a neviem si poradiť.
1. Mám Dodávateľskú faktúru vystavenú platiteľom DPH registrovaným pre DPH v Maďarsku. Na faktúre však nie je vyznačená žiadna DPH. Je tam napísané že "vývoz bez dane". Úhrada faktúry bola v ten istý deň ako bola vystavená faktúra a ja som bola pre tovar priamo v Maďarku. Nerozumiem tomu a neviem ako to mám zaúčtovať. POMÓÓÓÓC!!!!

2. Mám dodávateľskú faktúru vystavenú platiteľom DPH registrovaným pre DPH v Poľsku. Na faktúre však nie je vyznačená žiadna DPH a dokonca faktúra je vystavená v SK.POMÓÓÓÓC!!!!
Milan Benka
18.07.08,19:29
Ahojte, mám problém!
Účtujem v JÚ a neviem si poradiť.
1. Mám Dodávateľskú faktúru vystavenú platiteľom DPH registrovaným pre DPH v Maďarsku. Na faktúre však nie je vyznačená žiadna DPH. Je tam napísané že "vývoz bez dane". Úhrada faktúry bola v ten istý deň ako bola vystavená faktúra a ja som bola pre tovar priamo v Maďarku. Nerozumiem tomu a neviem ako to mám zaúčtovať. POMÓÓÓÓC!!!!

2. Mám dodávateľskú faktúru vystavenú platiteľom DPH registrovaným pre DPH v Poľsku. Na faktúre však nie je vyznačená žiadna DPH a dokonca faktúra je vystavená v SK.POMÓÓÓÓC!!!!

Ak ste platiteľom DPH, práve ste uskutočnili nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu EU ( viď § 11 zák. 222/2004 Zz ).
Urobte jednoduché samozdanenie.
Getiška
19.07.08,07:02
Dobrý deň,
mam teraz taký prípad, že sa nejedná o tovar, ktorý ide na ďalší predaj, ale jednoducho okná, ktoré sa použili do skladu, alebo jednoducho veci , ktoré sa účtovali na 501.
Robí sa aj pri tomto samozdanenie, alebo ako, keď sa nejedná o tovar?
DPH sa blíži, prosím pomoc.

Ďakujem.:o
Zoltán Kovács
19.07.08,07:17
Dobrý deň,
mam teraz taký prípad, že sa nejedná o tovar, ktorý ide na ďalší predaj, ale jednoducho okná, ktoré sa použili do skladu, alebo jednoducho veci , ktoré sa účtovali na 501.
Robí sa aj pri tomto samozdanenie, alebo ako, keď sa nejedná o tovar?
DPH sa blíži, prosím pomoc.

Ďakujem.:o

Áno robí sa samozdanie.
Milan Benka
19.07.08,07:19
Dobrý deň,
mam teraz taký prípad, že sa nejedná o tovar, ktorý ide na ďalší predaj, ale jednoducho okná, ktoré sa použili do skladu, alebo jednoducho veci , ktoré sa účtovali na 501.
Robí sa aj pri tomto samozdanenie, alebo ako, keď sa nejedná o tovar?
DPH sa blíži, prosím pomoc.

Ďakujem.:o

Robí sa.

Čo sa rozumie pod pojmom dodanie tovaru v zmysle zákona o DPH máte napísané v §8 ods 1. Pozorne si ho prečítajte.
Getiška
19.07.08,10:40
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Ešte jedna otázočka. V jednej predajni nechceli akceptovať, že sme platcami DPH a faktúrku vystavili aj s DPH. V tomto prípade DPH sa účtuje na číslo účtu 548 - Ostatné náklady na hospodársku činnosť?:rolleyes:
Milan Benka
19.07.08,13:57
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Ešte jedna otázočka. V jednej predajni nechceli akceptovať, že sme platcami DPH a faktúrku vystavili aj s DPH. V tomto prípade DPH sa účtuje na číslo účtu 548 - Ostatné náklady na hospodársku činnosť?:rolleyes:

V prvom rade treba trvať na tom, aby Vám vystavili fa s oslobodením od DPH.
Ak nepochodíte, tak potom účtovať na 548.
zanika01
20.07.08,08:33
Mám k tejto téme ešte otázku.
Som platiteľ DPH a nakupujem v Maďarsku od neplatiteľa DPH. Musím vykonať samozdanenie?
Ďakujem za rýchlu odpoveď
Jana Acsová
20.07.08,10:17
Som platiteľ DPH a nakupujem v Maďarsku od neplatiteľa DPH. Musím vykonať samozdanenie?Nejedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie. Takto nákupený tovar nie je predmetom dane v tuzemsku.



Ďakujem za rýchlu odpoveďVám netreba odpoveď správnu? Stačí rýchla?
zanika01
20.07.08,18:25
Ideálna je rýchla aj správna.
Ďakujem veľmi pekne p. Ácsová.
krasotinka
21.07.08,08:31
Dobry den, som platkynou DPH, vediem JU, ako sa postupuje v pripade, ak chcem kupovat tovar na dalsi predaj v SR.Ja platim DPH?
paťuška
21.07.08,08:42
Ak si platca DPH mala by si vedieť, že DPH na vstupe si odpočítaš a na výstupe pripočítaš a výsledkom rozdielu dph vstup a výstup je buď odvod alebo odpočet DPH.
zuzu247
22.07.08,08:55
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Ešte jedna otázočka. V jednej predajni nechceli akceptovať, že sme platcami DPH a faktúrku vystavili aj s DPH. V tomto prípade DPH sa účtuje na číslo účtu 548 - Ostatné náklady na hospodársku činnosť?:rolleyes:

Ako mám s takýmto problémom naložiť v JU? Ďakujem
svetlanamaria
06.10.08,13:17
Dobrý deň, prosím potrebujem poradiť.
Mám dodávateľskú faktúru od platiteľa DPH registrovaného pre daň podľa § 7. Je vystavená bez DPH. Je to tak v poriadku. Ďakujem.
Getiška
09.07.09,16:24
Dobrý deň,
mám faktúru zo zahraničia kde je zvlášt vyčíslená surovina a zvlášť doprava. Mám to dať do DPH všetko do § 11-tovar?Ked to spolu súvisí?
Alebo mám dat zvlásť dopravu do iného paragrafu?

Budem vďačná za odpoveď , kto má skúsenosť.
holubička1
18.04.10,20:03
Sro prestáva byť platiteľom od 1.4.2010, má tovar na sklade je to obchod , teda reálne by mal v posl. zdaňovacom období dodaniť na výstupe, problém je však v tom že cca 80% tovaru je z CZ, kde prebehlo pri nákupe samozdanenie daň vstup - výstup DPH nulová no a dnes ma však zaskočil otázkou, že prečo má odvádzať pri ukončení platcovstva DPH štátu, keď ju mal akoby nulovú pri nákupe z čiech, vie mi niekto poradiť čo s tým, prosím?????????
daja
25.06.10,07:41
Ak ste platiteľom DPH, práve ste uskutočnili nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu EU ( viď § 11 zák. 222/2004 Zz ).
Urobte jednoduché samozdanenie.

Ahojte, v ktorých riadkoch to uvediem v DPH? (platiteľ dph kúpil tovar od českého platiteľa dph - faktúra vystavená bez dph - samozdanenie). Ďakujem
jeso
25.06.10,07:53
Ahojte, v ktorých riadkoch to uvediem v DPH? (platiteľ dph kúpil tovar od českého platiteľa dph - faktúra vystavená bez dph - samozdanenie). Ďakujem


nadobudnutie tovaru z EU sa objaví v riadkoch 7,8,19,21
daja
25.06.10,07:57
Ďakujem.
nika.sum
08.07.10,13:04
Sro prestáva byť platiteľom od 1.4.2010, má tovar na sklade je to obchod , teda reálne by mal v posl. zdaňovacom období dodaniť na výstupe, problém je však v tom že cca 80% tovaru je z CZ, kde prebehlo pri nákupe samozdanenie daň vstup - výstup DPH nulová no a dnes ma však zaskočil otázkou, že prečo má odvádzať pri ukončení platcovstva DPH štátu, keď ju mal akoby nulovú pri nákupe z čiech, vie mi niekto poradiť čo s tým, prosím?????????

toto uz asi nie je aktualne. ale chcem sa uistit ci uvazujem spravne.
Ak by tovar nakupoval ako neplatitel DPH bola by mu DPH uctovana uz na fakture , takze by ju zaplatil (napr.cela faktura na 11.900), ak by bol registrovany podla § 7 , musel by ju zaplatit ale nemohol by urobit odpocet (faktura10000+samozdanenie 1900=11900). Kedze tovar nakupoval ako platitel DPH tovar mal bez DPH, samozdanil a zaroven uplatnil odpocet (faktura 10000+samozdanenie 1900-odpoce 1900= 10000). Takze na tovare DPH usetril, kedze prestava byt platitel DPH a tovar mu zostava na sklade, tak musi tu DPH co si z neho odpocital vratit (10000+1900 = 11900). Keby ten tovar stihol predat kym prestal byt platitelom DPH sa tak dostane z prijmu do rozpoctu, ale ked ho preda ako neplatitel uz z prijmu DPH nepojde do rozpoctu.