pansky12
18.07.08,16:56
Chcem sa opýtať ako to je ak by som začal podnikať popri hlavnom zamestnaní. Mam zaujem o podnikaní v TV a SAT rozvody a v nastavovaní sat prijmačov ak som pozeral tak pribuzenské voľné ani remeselné som nenašiel. A ako to je z odvodami . Ďakujem pekne za radu.
jasa
18.07.08,16:13
Dobry vecer, ak mas hlavny pracovny pomer a zaroven si zivnostnik, tak platis odvody do ZP a SP v priebehu roka 2008 iba z hlavneho pracovneho pomeru. Ak Tvoj prijem /mysli sa hruby prijem bez vydavkov/ zo zivnosti za rok 2008 presiahne sumu 98 496 Skk, tak potom platis odvody duplicitne od jula 2009.

Pozn.: Ale mozes byt aj dobrovolny platitel odvodov zo zivnosti;)


Kolegovia, ak sa mylim, tak ma, prosim, opravte.
pansky12
19.07.08,16:42
Jasa díky za odpoveď . Ak som to dobre pochopil ak nepresiahne sumu tak platim len daň?
pansky12
19.07.08,16:44
A neviete mi niekto poradiť do ktorej kategorii živnosti patrí rozvody TV a montáž SAT techniky. Díky za radu.
veronikasad
19.07.08,17:27
Dobry vecer, ak mas hlavny pracovny pomer a zaroven si zivnostnik, tak platis odvody do ZP a SP v priebehu roka 2008 iba z hlavneho pracovneho pomeru. Ak Tvoj prijem /mysli sa hruby prijem bez vydavkov/ zo zivnosti za rok 2008 presiahne sumu 98 496 Skk, tak potom platis odvody duplicitne od jula 2009.

Pozn.: Ale mozes byt aj dobrovolny platitel odvodov zo zivnosti;)


Kolegovia, ak sa mylim, tak ma, prosim, opravte.

Nesúhlasím s odpoveďou.

Povinným platiteĺom odvodov do soc.poisťovne sa staneš od 1.7.2009, ak tvoj príjem = tržby zo živnosti za rok 2008 presiahne 12-násobok platnej min. mzdy.
Do zdr.poisťovne podáš príhlášku ako SZČO a môžeš si určiť vymer.základ 0.
Príp. nedoplatok vysporiadaš v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia