slabikar
18.07.08,17:36
ak by som nakupoval cez internet, pripadne by som dovazal tovar z EU a USA a predaval ho na Slovensku, ake podmienky musim splnit?
do uctovnictva dam len doklady vystavene predajcom? je potrebne nieco k tomu dolozit?
silviamb
15.08.08,19:24
V pripade dovozu z USA by tovar mal mat certifikat povodu/originality (odev, obuv), inak Ti ho mozu zhabat colnici.
jaja8008
19.08.08,12:02
AHOJ SILVIAMB,

tato tema zaujala aj mna. ak mas viac info a prehlad o kupe tovaru z USA a jeho predaj na Slovensku (oblecenie), vies mi dat viac info alebo kde take info najdem? ktory zakon alebo nariadenia presne o tom pojednavaju, co presne musim mat a robit ked xcem objednavat cez net z USA oblecenie, od jednej firmy, a tu ho predavat. teda ten certifikat povodu ako si spomenula, a to mi staci? alebo musim mat nejake specialne potvrdenia pre colne urady a ako je to vlastne s clom?

vdaka za odpovede.
silviamb
19.08.08,19:49
Ahoj,

dost som okolo toho zistovala, ale je to ako zistovanie utajovanych informacii - kazdy kto dovaza, si tieto infa asi chce nechat pre seba. To, k comu som sa dopatrala je, ze odpoved na to, co sa da dovazat a ake doklady su k tomu potrebne sa da najst na stranke colnej spravy (vpravo zalozka TARIC kvota). Tam sa da vyhladat tovar a ono Ti vyhodi ake doklady potrebujes, vysku dane, cla, ... Hacik je ten, ze okrem toho, ze sa to dovaza z USA, ako z tretej krajiny (mimo EU) je rozhodujuca krajina povodu daneho tovaru, cize Made in... podla toho sa urcuje vyska cla a dane. Rada by som poradila viac, ale zial neviem, nejako ma po zisteni vysky cla a dani presla chut dalej zistovat :-)
Tieto veci clovek potrebuje, ak to chce dovazat normalne na firmu. Ak si napr. cez ebay objedna ako fyzicka osoba tricko, tak to myslim colnici pustia bez nejakych obstrukcii. Ale viac o tom vedia colnici...
jaja8008
20.08.08,08:42
dakujem ti.