.vierka
18.07.08,20:47
Ahojte,
vie mi niekto poradit, co vsetko si potrebujem v SR vybavit, aby som mohla oficialne predavat dovezeny tovar z USA? (prepravcu si viem zabezpecit, neviem vsak ake vsetky papiere na predaj v SR treba, ide o elektronicky tovar) Su to zatial len moje plany v zacati podnikania, takze by som uvitala podrobne info, pripadne na aku istituciu v SR sa obratit, kde by mi vedeli povedat ako postupovat.
Dakujem
Filip Glasa
19.07.08,10:02
zriaď si živnosť a môžeš predávať.
silviamb
19.07.08,12:05
V poslednej dobe som okolo toho zacala zistovat viac a nie je to az take jednoduche doviezt tovar z USA do EU ako firma. Kedze pises o elektronickom tovare, tak taky sa da vozit len novy, plati sa z neho clo a DPH a pre zaciatok sa skus pozriet na stranku colnej spravy na TARIC KVOTY. A kedze neviem, ci sa tu uz taky tovar predava alebo nie, asi by som sa skusila informovat aj na SOI, kedze vyrobky, ktore sa predavaju u nas oni mozu preskumat, tak hadam by Ti mohli dat vediet, co maju splnat. Ak ma niekto ine vedomosti, rada sa necham poucit.
.vierka
19.07.08,18:12
pre falapa:
diky za radu, ale predpokladam, ze to take jednoduche nie je, ked chcem dovazat tovar do SR z USA, nepotrebujem ziadne papiere, ze to napr. splna nejake europske normy?, ide v podstate o elektronicke hracky pre deti, tak asi tiez potrebujem nejake povolenie, ze je to tovar urceny pre deti, nie je skodlivy a neviem, co este... ? Vazne nepotrebujem nic ine? Len proste tovar doveziem, preclim a mozem predavat? Napr. aj navody na obsluhu su v anglictine, asi to tiez musim dat prelozit do SJ?
Vyriesene mam zalozenie s.r.o., dodavatela, prepravcu a potrebujem vediet, co dalej, aby som to legalne mohla predavat v SR.