matulienkao
19.07.08,09:04
Prajem vám pekný deň.Asi som urobila najväčšiu chybu vo svojom živote.Som nezamestnaná,evidovaná na úpsvar a vykonávam absolventskú prax a pracujem na dohodu.
V minulom mesiaci som však pracovala dlhšie ako obvykle na dohodu,nakoľko som zastupovala dovolenky.Teraz mám však problém s absolventskou praxou a dochádzkou.Dochádzku mi nosí na úpsvar zamestnávateľ,nakoľko tam chodí každý mesiac.Mám však tichý dojem,že mi ju tam nedal,pretože je,19 a do dnešného dňa mi neprišli peniaze na účet,pričom inokedy ich už dávno mám.
Teraz mám obavy,či ma nevyradia z úpsvar,pretože som nezaniesla dochádzku a som vlastne ukrátená o príspevok 5200,sk.Vie mi niekto odpovedať,či ma za toto môžu vyradiť z úpsvar???A keď dodatočne donesiem dochádzku,doplatia mi to v nasledujúcom mesiaci????
Prosím poraďte.
priatelia
24.07.08,07:14
najlepšie bude keď sa spýtaš človeka na ÚPSVaR, ktorý Ti absolventskú vybavoval. - ale v podmienkach v zmluve máš určite dané do koľkého v mesiaci máš odovzdať dochádzku. Musíš sa spýtať toho dotyčného na ÚPSVaR.
anithocka
01.08.08,16:19
u nas na UPSVaR sa to rieši tak, že ak absolvent do 5 dňa v nasledujúcom mesiaci nedonesie dochádzku tak volá človek ktorý ma na starosti absolventské praxe a zistuje dovody prečo sa to stalo...radsej pozistuj u vas prečo je to tak