Ejo
19.07.08,10:37
Dobrý deň,
účtujem JÚ. Mám blok z ERP z Maďarska z Tesca. Tento bloček prepočítam kurzom NBS.
Ak je klient neplatca DPH, tak celú sumu dám do VOZD, však?
Ale keď je platca DPH, tak ako zaúčtujem DPH z MR, čo je na bločku?
A pri faktúre u platcu DPH u odberatela aj dodavatela pri dodaní tovaru z MR alebo ČR ide o samozdanenie?
Ďakujem za odpoveď.
Monika Kováčová
19.07.08,09:15
Dobrý deň,
účtujem JÚ. Mám blok z ERP z Maďarska z Tesca. Tento bloček prepočítam kurzom NBS.
Ak je klient neplatca DPH, tak celú sumu dám do VOZD, však?
Ale keď je platca DPH, tak ako zaúčtujem DPH z MR, čo je na bločku?
A pri faktúre u platcu DPH u odberatela aj dodavatela pri dodaní tovaru z MR alebo ČR ide o samozdanenie?
Ďakujem za odpoveď.

ak platiteľ DPH na SK nadobudne tovar z iného členského štátu Európskej únie, nadobudne ho bez dane... a má povinnosť samozdaniť plnenie.

Ak je na doklade maďarská DPH, táto nie je odpočítateľná, VOZD je celá suma. Ale podnikateľ - platiteľ DPH by mal "rozmýšľať" a nemiešať hrušky s jablkami: Buď nakupujem v zahraničí (EÚ) ako turista - t.j. nakupujem s daňou, alebo nakupujem ako podnikateľ, platiteľ DPH - t.j. nakupujem bez DPH a na doklade je moje IČ DPH v SK, pod ktorým mi je tovar alebo služba dodaná...
ekopo
19.07.08,10:28
Moni, skús nakúpiť v Tescu v zahraničí ako podnikateľ. Aj v tuzeskom Tescu nakupujú podnikatelia. Tu im stačí doklad z ERP. AJ v zahraničí ho dostanú ...........a nikto sa s nimi dalej nebaví o nejakom DPH a môžem ukazovať aj 10 kartičiek
Monika Kováčová
19.07.08,12:59
viem ekopo: asi predavaju len turistom...
Ejo
19.07.08,14:02
Ak som dobre pochopila, u neplatcu DPH celý bloček z MR do VOZD. Ale ešte stále som sa nedozvedela, ako to je s bločkom z MR u platcu DPH. Ako zaúčtovať?
Heni
19.07.08,14:21
Monika Kováčová
19.07.08,15:59
Ak som dobre pochopila, u neplatcu DPH celý bloček z MR do VOZD. Ale ešte stále som sa nedozvedela, ako to je s bločkom z MR u platcu DPH. Ako zaúčtovať? Druhy odstavec prva veta v mojej odpovedi prisp. č. 2