strapusik
19.07.08,15:04
Bola som na operácii maternice, a rana po reze sa mi zle hojila. Medzi stehmi sa mi otvorila a zapálila. V nemocnici mi odrezali ževraj "tukový vankúšik" (velkosti asi 1 cm), ktorý mi vychádzal von z rany. Po prepustení z nemocnice sa mi znova otvorila o kúsok vedla. Navštevovala som každý deň svojho doktora, ktorý ranu čistil drenážou. To trvalo 5 dní, no rana sa mi zväčšovala. Chirurg skonštatoval, že ranu treba otvoriť a vyčistiť, pretože telo zrejme neprijalo niť. Pri tomto mi vyrezali aj nejaké odumreté tkanivo. Teraz som 6 dní od operácie a posledné 2 dni ma rana pichá a opúcha, a okolie je veľmi citlivé na dotyk. Mám strach či nemôžem dostať otravu krvi a neviem prečo mám s tým stále také problémy. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.
damati
19.07.08,13:36
Neviem ti s tým poradiť priamo, ale môj syn mal po operácii v nohe kovový aparát a doktori tvrdili, že všetko je OK. Rany okolo aparátu mal po operácii prekryté obväzom a cez ranu bolo citiť smrad - rana hnisala, pri operácii mu vniesli safylokoka. Dali mu antibiotiká, ale počas doby, kedy mal ten aparát v nohe to stále nebolo ono. Ja si myslím, že rana by ťa nemala pichať.
dobsony
19.07.08,13:44
Treba uvariť čaj z repíka lekárskeho. Má podobné účinky ako rumanček, ale s tým rozdielom že nesúší. Pri každej umyvaní rany treba použit čerstvý čaj.
pasuliatko
19.07.08,18:12
Bola som na operácii maternice, a rana po reze sa mi zle hojila. Medzi stehmi sa mi otvorila a zapálila. V nemocnici mi odrezali ževraj "tukový vankúšik" (velkosti asi 1 cm), ktorý mi vychádzal von z rany. Po prepustení z nemocnice sa mi znova otvorila o kúsok vedla. Navštevovala som každý deň svojho doktora, ktorý ranu čistil drenážou. To trvalo 5 dní, no rana sa mi zväčšovala. Chirurg skonštatoval, že ranu treba otvoriť a vyčistiť, pretože telo zrejme neprijalo niť. Pri tomto mi vyrezali aj nejaké odumreté tkanivo. Teraz som 6 dní od operácie a posledné 2 dni ma rana pichá a opúcha, a okolie je veľmi citlivé na dotyk. Mám strach či nemôžem dostať otravu krvi a neviem prečo mám s tým stále také problémy. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.


Podla mna tu niť mali nahradiť kovovými svorkami,podobné ako svorky na papier.Pacienti s tym nemaju thake problemy ako s niťami. Čo sa týka infekcie môžeš dostať aj sepsu = otravu krvi z toho,ale to človek môže dostať aj z porezaneho prstu. Nie je to dobre ked to stale hnisa a podobne. Odporúčam nájsť iného lekára alebo ich poriadne pobuzerovať nech s tym niečo robia. Držím palce:)
willma
20.07.08,08:23
a skús použiť na rany aj skorocelové listy, je to na zle hojace sa rany veľmi účinné. Treba ich riadne vyumývať, porušiť ich celistvosť , priložiť na ranu prekryť obväzom a prelepiť. Pravidelne vymieňať a malo by to rany vyčistiť a zaceliť.
Dáša_
20.07.08,08:29
moja známa absolvovala podobnú operáciu a veľmi si pochvaľovala wobenzym.