fachman
19.07.08,16:34
Mám už mesiac a pol nasledujúci problém s očami - v pravom oku pociťujem,teraz už takmer stále,tlak (alebo ťah,neviem to presne definovať),niekedy sa mi to oko tak zboku zaťahuje,občas vidím zastrene,občas nemôžem poriadne zaostriť (cítim,že sa moje oči veľmi namáhajú),sem-tam vidím dvojmo-hlavne ráno po prebudení,keď otvorím oči vidím dvojmo a trvá hodnú chvíľu,kým sa to upraví.Už z tej námahy akoby moja hlava niekedy "plávala".Bola som na vyšetrení u očnej lekárky,ale tá ma poslala na neurologické vyšetrenie.Neurologička zatiaľ nevie presne definovať môj problém a tak ma posiela na CT-vyšetrenie - zatiaľ mi predpísala kapsuly Cinnabene a 10 injekcií Thiamin.Začínam mať strach.Vie mi niekto poradiť?
BXLmiami
19.07.08,16:21
tak tu je len jedna rada.Co najrýchlešie dovyšetrovanie stavu.Ale podľa liekov čo Ti dala,myslí na poruchu prekrvenia.Bud rada,že očný lekár vylúčil problémy očné,aspon nemusíš na zákrok.
pasuliatko
20.07.08,20:29
Mám už mesiac a pol nasledujúci problém s očami - v pravom oku pociťujem,teraz už takmer stále,tlak (alebo ťah,neviem to presne definovať),niekedy sa mi to oko tak zboku zaťahuje,občas vidím zastrene,občas nemôžem poriadne zaostriť (cítim,že sa moje oči veľmi namáhajú),sem-tam vidím dvojmo-hlavne ráno po prebudení,keď otvorím oči vidím dvojmo a trvá hodnú chvíľu,kým sa to upraví.Už z tej námahy akoby moja hlava niekedy "plávala".Bola som na vyšetrení u očnej lekárky,ale tá ma poslala na neurologické vyšetrenie.Neurologička zatiaľ nevie presne definovať môj problém a tak ma posiela na CT-vyšetrenie - zatiaľ mi predpísala kapsuly Cinnabene a 10 injekcií Thiamin.Začínam mať strach.Vie mi niekto poradiť?


môže to byť hoci čo, ale taktiež aj zelený zákal ktorý ma podobne prejavy alebo pri najhorčom niečo s mozgom,s tym treba rychlo niečo robiť aby z toho nebolo to najhoršie.držím palce
kitky
20.07.08,21:34
Mám už mesiac a pol nasledujúci problém s očami - v pravom oku pociťujem,teraz už takmer stále,tlak (alebo ťah,neviem to presne definovať),niekedy sa mi to oko tak zboku zaťahuje,občas vidím zastrene,občas nemôžem poriadne zaostriť (cítim,že sa moje oči veľmi namáhajú),sem-tam vidím dvojmo-hlavne ráno po prebudení,keď otvorím oči vidím dvojmo a trvá hodnú chvíľu,kým sa to upraví.Už z tej námahy akoby moja hlava niekedy "plávala".Bola som na vyšetrení u očnej lekárky,ale tá ma poslala na neurologické vyšetrenie.Neurologička zatiaľ nevie presne definovať môj problém a tak ma posiela na CT-vyšetrenie - zatiaľ mi predpísala kapsuly Cinnabene a 10 injekcií Thiamin.Začínam mať strach.Vie mi niekto poradiť?


Neboj sa. Pokus sa zostat v klude a pockaj si na vysledky vysetreni.
Ked sa budes stresovat, uskodis si ovela viac.
Hlavne nespriadaj ziadne katastroficke scenare a nepocuvaj domnienky typu co vsetko by to mohlo byt.
Ked budes mat vysledky v ruke, najdi si na internete vsetky mozne poznatky.
Dovtedy skus trochu relaxovat, neprepinaj zrak, davaj si na oci obklady z caju alebo borovej vody.
VladoaKatka
21.07.08,04:17
Mám už mesiac a pol nasledujúci problém s očami - v pravom oku pociťujem,teraz už takmer stále,tlak (alebo ťah,neviem to presne definovať),niekedy sa mi to oko tak zboku zaťahuje,občas vidím zastrene,občas nemôžem poriadne zaostriť (cítim,že sa moje oči veľmi namáhajú),sem-tam vidím dvojmo-hlavne ráno po prebudení,keď otvorím oči vidím dvojmo a trvá hodnú chvíľu,kým sa to upraví.Už z tej námahy akoby moja hlava niekedy "plávala".Bola som na vyšetrení u očnej lekárky,ale tá ma poslala na neurologické vyšetrenie.Neurologička zatiaľ nevie presne definovať môj problém a tak ma posiela na CT-vyšetrenie - zatiaľ mi predpísala kapsuly Cinnabene a 10 injekcií Thiamin.Začínam mať strach.Vie mi niekto poradiť?

Dobre Ti radí kitky - nestresovať sa.
Treba vyčkať na výsledky vyšetrení a potom sa zaoberať hľadaním ľudí s podobným problémom. Viem uľavilo sa Ti, ak si sa podelila o svôj problém, ale každopádne treba dôverovať odborníkom.
Píše sa tu o zelenom zákle, čo je vlastne poškodenie očného nervu, kde prevážnej miere je choroba spôsobené vyšším vnútroočným tlakom, ktorý ohrozuje výživu vnútroočných tkanín a postupne vedie k zhoršeniu zrakových funkcií.
Ale rovnako je možná aj degenerácia, prasknutie alebo rozpadávanie makuly - sietnice.Táto choroba sa vyskytuje čoraz častejšie, dokonca v odborných kruhoch sa radí jeho výskyt na úroveň cukrovky, čo nie je zanedbateľné číslo.
CT vyšetrenie na zistenie stavu maluky je nebolestivé,pri zistení včasnom štádiu sa dá zastaviť šírenie tejto choroby.
Skús tieto stránky:
www.zelenyzakal.sk (http://www.zelenyzakal.sk)
www.promacula.sk (http://www.promacula.sk)

aj tak by som Ti radila počkať na výsledky vyšetrení a potom hľadať ľudí s podobnými chorobami, podeliť sa o ich skúsenosti s liečbou.