Ejo
19.07.08,17:48
Dobrý deň,
v zákonníku práce je § 67 - výpoveď daná zamestnancom, kde zamestnanec može dať zamestnávatelovi výpoveď z akéhokolvek dovodu alebo bez uvedenia dovodu.
To znamená, ak zamestnanec má uzavretú PZ na dobu neurčitú a chce dať výpoveď od nasledujúceho dňa, može tak spraviť a doruči zamestnávatelovi výpoveď? Nie je tam žiadna výpovedná lehota?
Ďakujem
brčko
19.07.08,16:01
výpovedná lehota tam samozrejme je § 62 ZP ods.1+2+3 pri doručení podla § 38 ods.3+4
Ejo
19.07.08,16:11
Takže ak sa zamestnanec nevie dohodnúť so zamestnávateľom na dohode o skončení pracovného pomeru, nie je žiadna možnosť aby ukončil prac.pomer zamestnanec z jedného dňa na druhý? Ja viem, že zákon je zákon, ale predsa.....
brčko
19.07.08,16:15
je tu o tom už vela popísané a zo všetkých strán. skús si pohladať
veronikasad
19.07.08,17:21
Takže ak sa zamestnanec nevie dohodnúť so zamestnávateľom na dohode o skončení pracovného pomeru, nie je žiadna možnosť aby ukončil prac.pomer zamestnanec z jedného dňa na druhý? Ja viem, že zákon je zákon, ale predsa.....
Pozri diskusiu v tejto téme, rudo XP mal podobný problém ...
http://www.porada.sk/t16664-vypoved.html?highlight=v%FDpove%EF
Chobot
20.07.08,15:11
Takže ak sa zamestnanec nevie dohodnúť so zamestnávateľom na dohode o skončení pracovného pomeru, nie je žiadna možnosť aby ukončil prac.pomer zamestnanec z jedného dňa na druhý? Ja viem, že zákon je zákon, ale predsa.....

Nie, nie je. Teda je, pracovný pomer končí aj smrťou zamestnanca...:rolleyes:

Odkazov na príslušné stránky je dostatok, preto tému uzatváram.