Kennard
20.07.08,09:27
Pred casom som ziadal o pozicku vo VUB a ako zaruku som dal svoj byt.

Chcel by som sa len spytat ci z pravneho pohladu je momentalne 100% vlastnikom tohto bytu VUB?
Teda ze do momentu kym nesplatim pozicku je vyhradnym majitelom bytu VUB.

Dik.
Zoltán Kovács
20.07.08,07:36
Pred casom som ziadal o pozicku vo VUB a ako zaruku som dal svoj byt.

Chcel by som sa len spytat ci z pravneho pohladu je momentalne 100% vlastnikom tohto bytu VUB?
Teda ze do momentu kym nesplatim pozicku je vyhradnym majitelom bytu VUB.

Dik.

Nie, majiteľom si ty. Záložné právo znamená, že keď prestaneš splácať pôžičku, tak banka má prednostné právo na uspokojenie svojej pohľadávky. Je to zábezpeka pre banku, aby dostala späť svoje peniaze.

Záložné právo je ťarcha zapísaná na nehnuteľnosť. S nehnuteľnosťou nemôžeš nakladať bez súhlasu banky.
Kennard
20.07.08,08:42
Vdaka za reakciu na moju otazku Smith,

Vies ide mi o to ze dlhujem este jednej banke v zahranici.Momentalne splacam splatky nacas ale vyskytla sa dost zlozita rodinna situacia.Preto ma zujima ci v pripade ze nebudem schopny splacat tejto zahranicnej banke a ona zisti ze mam vo vlastnictve byt ci bude moct siahnut na tento byt a predat.

Ja to vidim tak ze sice som vlastnik ale ak by nahodou zahr banka sa domahala predaja tohto bytu tak jej to VUB ani vlastne nedovoli.

Pisem to velmi jednoducho a laicky ale som vlastne laik a snazim sa to pochopit.
Orim
22.07.08,21:36
Predpokladám, že VUB bude jedno kto jej zaplatí dlžobu.