kladucotazky
20.07.08,11:38
S Deepburner som si nahral fotky na DVD-R s možnosťou multisession. Keď som druhýkrát naňho nahrával ďalšie fotky nedal som možnosť pridaj session, ale bez session. Tým sa pri otvorení DVD zobrazujú len fotky z druhého nahrávania. Tie prvé sú akoby zakryté, DVD je naplnené, teda tie prvé tam musia byť.

Vedel by mi prosím niekto poradiť, ako ich obnoviť?
Madam Kurie
22.07.08,17:33
Kedysi som mal podobný problém.
Myslím , že najprv si zálohuj tie súbory , ktoré na DVD vidíš.
Potom otvor Nera - vypalovací program a zadaj pokračovať v multisseion.
Ak to teda otvorí - ponúkne Ti asi obe sekcie ..( ak pozná koncovky "Deppburneru" ) daj pokračovať v sekcii, ktorú máš stratenú a pridaj úplne malý súborček (ak máš teda disk plný) na vypálenie. Vypál. Mal by si mať potom na vypálenom disku všetky predošlé súbory.
Môžeš to isté skúsiť v tom programme Deepburner. ....
Možno som Ti poradil .. napíš či pomohlo.
Chobot
22.07.08,18:19
S Deepburner som si nahral fotky na DVD-R s možnosťou multisession. Keď som druhýkrát naňho nahrával ďalšie fotky nedal som možnosť pridaj session, ale bez session. Tým sa pri otvorení DVD zobrazujú len fotky z druhého nahrávania. Tie prvé sú akoby zakryté, DVD je naplnené, teda tie prvé tam musia byť.

Vedel by mi prosím niekto poradiť, ako ich obnoviť?

Alebo skús dať ešte niečo napáliť a uzavri disk. Možno to, že nie je uzavretý, robí šarapatu.

A nevidíš to ani na PC, na ktorom si to napaľoval?
kladucotazky
23.07.08,10:41
Tak čo sa týka Nera, verzia 7 požaduje sériové číslo alebo niečo z inštalačného CD, teda nemôžem to otvoriť , keď ho nainštalujem.

V Deepburne dám pridaj session a je tam tabuľka so 4 session, dal som tú skrytú a napálil malý súbor k nej. Po opätovnom otvorení DVD sa znova ukazuje len tá novšia 2 vrstva.

Čo sa týka uzavretia DVDčka, neviem, ale v Deepburne som takú možnosť nenašiel. Na svojom PC vidím len tú druhú nahrávku.

Takže ďakujem za odpovede a očakavám ďalšie rady.
Chobot
23.07.08,12:20
Tak čo sa týka Nera, verzia 7 požaduje sériové číslo alebo niečo z inštalačného CD, teda nemôžem to otvoriť , keď ho nainštalujem.

V Deepburne dám pridaj session a je tam tabuľka so 4 session, dal som tú skrytú a napálil malý súbor k nej. Po opätovnom otvorení DVD sa znova ukazuje len tá novšia 2 vrstva.

Čo sa týka uzavretia DVDčka, neviem, ale v Deepburne som takú možnosť nenašiel. Na svojom PC vidím len tú druhú nahrávku.

Takže ďakujem za odpovede a očakavám ďalšie rady.

Ale veď existujú aj trial verzie Nera, nemusíš hneď inštalovať plnú verziu Nera 7, napr tu (http://www.nero.com/eng/downloads-nero8-trial.php) máš 15 dňovú skúšobnú verziu Nero8. Alebo si stiahni nejaký iný free napaľovací soft, je ich neúrekom.
Pidgey
23.07.08,12:31
podobny problem som mal aj ja, a nasiel som si niekde na nete soft na obnovu dat s CD/DVD.Ten mi nasiel data aj na chybne vypalenom CD.Zial uz si nepamatam presny nazov toho programu,ale mozem ho doma pozret a vecer to sem doplnim.skus sa prip po podobom softe pozret na googli.
Chobot
23.07.08,12:36
podobny problem som mal aj ja, a nasiel som si niekde na nete soft na obnovu dat s CD/DVD.Ten mi nasiel data aj na chybne vypalenom CD.Zial uz si nepamatam presny nazov toho programu,ale mozem ho doma pozret a vecer to sem doplnim.skus sa prip po podobom softe pozret na googli.

Takých softov je viacero, napr. IsoBuster (http://www.isobuster.com/isobusterdownload.php), Power CD DVD Recovery (http://www.brothersoft.com/power-cd-dvd-recovery-69729.html), DVD CD Data Recovery (http://www.soft32.com/download_128705.html), a pod.
Pidgey
23.07.08,12:38
prave som si spomenul,- bol to ten IsoBuster, dik :)
kladucotazky
23.07.08,18:08
Ale veď existujú aj trial verzie Nera, nemusíš hneď inštalovať plnú verziu Nera 7, napr tu máš 15 dňovú skúšobnú verziu Nero8.
Alebo si stiahni nejaký iný free napaľovací soft, je ich neúrekom.

Nejako mi to nejde, lebo keď stiahnem trial verziu Nero8, tak pri jej inštalácii sa dostanem do stavu, keď sa stale pýta na moje meno, názov organizácie a sériové číslo. Ak ho nezadám, nemôžem pokračovať. Takže neviem, ako na to.:confused:
premiko
23.07.08,18:22
prave som si spomenul,- bol to ten IsoBuster, dik :)

- presnejsie asi ISOBooster

a citujem z netu :

Treba vyskusat . Mal by byt schopny vyextrahovat data z poskodenych CD a DVD diskov. S DVD nemam skusenosti, ale z CD som uz data zachranil. Teraz naposledy z CDRW, kde si postupne pripalujem subory. Po poslednom pridavani sa disk poskodil a doma v pocitaci ho nevedel explorer ani TC otvorit. IsoBooster disk otvoril a vsetky subory az na ten posledny poskodeny vyextrahoval na HDD. Treba vyskusat, nic to nestoji.
Chobot
23.07.08,19:43
Nejako mi to nejde, lebo keď stiahnem trial verziu Nero8, tak pri jej inštalácii sa dostanem do stavu, keď sa stale pýta na moje meno, názov organizácie a sériové číslo. Ak ho nezadám, nemôžem pokračovať. Takže neviem, ako na to.:confused:

Stiahni si niekde na nete Nero 7 Ultra Edition. Niečo som ti poslal do súkromnej správy.;)
kladucotazky
25.07.08,14:40
Tak Isobooster dokázal previesť stratené súbory naspäť do PC.

Som :) a ďakujem za vaše príspevky.
kladucotazky
25.07.08,14:46
Stiahni si niekde na nete Nero 7 Ultra Edition. Niečo som ti poslal do súkromnej správy.;)

Je to v pohode, funguje to. :)

Díky.