vmsux
20.07.08,12:19
Ahojte.
Zakladam sro a mam problem so sidlom firmy. Niesom majitel ziadnej nehnutelnosti, byt, kde byvam si len prenajimam. Majitel bytu nesuhlasi, aby som si dal sidlo u nho. Znamych a kamaratov otravovat nechcem-asi by ani nesuhlasili.
Ako by som to mal vyriesit? Kancelariu potrebovat nebudem, len sidlo.
Su napr. firmy, u ktorych by som si mohol zalozit svoju sro? Mozno za nejaky jednorazovy poplatok 5000 Sk... Alebo ako postupovat?
Diky moc za rady.
Celsus
20.07.08,13:27
Samozrejme existujú firmy, ktoré poskytujú klientovi možnosť umiestniť si v ich nehnuteľnosti registračné sídlo svojej SRO. Pokiaľ viem, za túto službu sa platí v závislosti od dĺžky, po ktorú má SRO u nich registračné sídlo (teda nedá sa to vybaviť jednorazovým poplatkom na neobmedzenú dobu).
podnik1258
27.10.10,15:51
Zaujima ma toto riesenie. Je to plne legalne ? Ze staci pri srocke len postova schranka a ziadne priestory k dispozicii ? Myslim teda v pripade danovej kontroly. Dakujem za info.
mysimis
27.10.10,15:54
Zaujima ma toto riesenie. Je to plne legalne ? Ze staci pri srocke len postova schranka a ziadne priestory k dispozicii ? Myslim teda v pripade danovej kontroly. Dakujem za info.

Daňová kontrola sa nie vždy robí v sídle firmy, obvykle sa nosia doklady na kontrolu na daňový úrad, ktorý Ťa písomne vyzve, aby si v určenom termíne priniesol doklady.
podnik1258
27.10.10,16:49
Daňová kontrola sa nie vždy robí v sídle firmy, obvykle sa nosia doklady na kontrolu na daňový úrad, ktorý Ťa písomne vyzve, aby si v určenom termíne priniesol doklady.

dakujem za reakciu. No a v pripade, ze by si zmysleli, ze to musi byt na adrese, tak im len poviem ze je tam len postova schranka bez priestorov a ze im tie doklady prinesiem ? :)
Zoltán Kovács
27.10.10,16:51
Väčšina spoločnosti, ktoré poskytujú tieto služby (office house) vedia poskytnúť aj priestory na takéto jednorázové potreby.
Halli
27.10.10,17:19
Samozrejme existujú firmy, ktoré poskytujú klientovi možnosť umiestniť si v ich nehnuteľnosti registračné sídlo svojej SRO. Pokiaľ viem, za túto službu sa platí v závislosti od dĺžky, po ktorú má SRO u nich registračné sídlo (teda nedá sa to vybaviť jednorazovým poplatkom na neobmedzenú dobu).

...a potom chodia rozne písomnosti na jednu adresu pre xxx-firiem a nikto nevie, čo sú, kto sú, chodia tam výpisy z banky, upomienky a podobne...neplatia, špekulujú, zatlkajú, robia podvody...poznám také "firmy"....Dobré ráno Slovensko!!
Economic
29.10.10,05:08
...a potom chodia rozne písomnosti na jednu adresu pre xxx-firiem a nikto nevie, čo sú, kto sú, chodia tam výpisy z banky, upomienky a podobne...neplatia, špekulujú, zatlkajú, robia podvody...poznám také "firmy"....Dobré ráno Slovensko!!

Podľa mňa nemožno všetky takéto spoločnosti hádzať do jedného vreca. Veď je to možno len na začiatok podnikania. Čo keď chce začať podnikať šikovný mladý človek, ktorý je ozaj v prenájme, nevlastní ešte nič a myslí mu to veľmi dobre a dokáže sa veľmi slušne šikovnosťou uživiť ? Veď je to normálna vec. Na margo toho podvodníkmi môžu byť aj takí, ktorí majú honosné sídla spoločnosti, nemyslíš ? Nik to totiž na čele napísané nemá, že je podvodník. Ty sa na na nich pozeráš ako daňovníci. Tí majú tú tendenciu každého podnikateľa považovať za podvodníka.
KEJKA
29.10.10,05:18
taká firma doručenú poštu preposiela na zmluvne dohodnutú adresu. Obvykle sro nahlási korešpondenčnú adresu inú ako sídlo, aj to sa dá, prípadne si zriadi P.O.BOX.
Na adresu sídla firmy sa potom nedoručujú bežné zásielky, faktúry, len výnimočne.