dr.sialenec
20.07.08,15:08
Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu. Pracujem v statnej institucii na dohodu o vykonani prace. Za moju pracu mi bola odmena vyplacana na dalsi mesiac do cca 10.dna. Fungovalo to asi tak ze som si s jednotlivom mesiaci zratal odpracovane hodiny a tie dni, v ktore som este nerobil tak som si ich zahrnul do tohto vykazu podla toho ako som planoval do prace prist a kolko hodin som planoval odrobit. Takze na dalsi mesiac do cca 10.dna mi tie peniaze dosli na ucet. Odrazu sa niekto z vedenia rozhodol, uz to takto fungovat nebude a vyplata sa bude uskutocnovat asi takto: tento mesiac ( jul) som si ako vzdy zratal hodiny + som si naplanoval ako budem chodit. Ale peniaze mi chcu vyplatit az 10.septembra z toho dovodu, ze az ked odovzdam presne vyplneny harok s odpracovanymi hodinami na konci mesiaca ( jula) alebo az po skonceni mesiaca, teda v auguste, teda mi to vyplatia az v septembri.

Je to OK? Nie je na to nejaka pravna uprava? Nie je to velmi prijemne ked budem cely jul a august + do 10.septembra bez penazi. Nemali to aspon vopred oznamit?

V zmluve je este takyto odsek : "odmena za vykonanie pracovnej ulohy je splatna po skonceni a odovzdani prace.Dojednava sa dohoda o splatnosti casti odmeny po vykonani casti pracovnej ulohy vo vyplatnom termine XXX(meno zamestnavatela) urcenom na vyplatu na ucet XXXXXXXXX(moj ucet)."

Nemali by mi vyplatit aspon urcitu cast, o ktorej svedci moj zaznam o dochadzke do prace?
Domnievam sa, ze tato zmena vyplaty sa udiala po tom, ako si niekto svojvolne vyplnal vykaz o odpracovanych hodinach a nekrylo sa to na 100% s realitou, teda sa nedostavil do prace v tie dni, ktore uviedol.

A este jedna otazka : ma zamestnavatel povinnost predlozit dohodarovi ( DOVP) vyplatnu pasku?
Dakujem za odpoved.
migelovci
21.07.08,11:39
Neviem presne ako je to v zakone ale z mojej skusenosti sa vyplaca dohodarovi vzdy to co odrobil do dna kedy odovzdal dochadzku, napr. do 20 teho co odrobil sa mu vyplati teraz a potom v dalsej vyplate zase podla dochadzky plus za tie dni z minuleho mesiaca co boli az po odovzdani dochadzky. Urcite by som to nenechala tak ze mi iba tak nevyplatia jednu vyplatu, koli "zmenam". Co sa tyka povinnosti dat pasku - povinnost vyplatnu pasku je tak ako zamestnancovi tak aj dohodarovi.