nikusko
20.07.08,21:30
Ahojte, potrebujem poradiť. Chceme stavať domček - bungalov a plánujem do miestnosti, kde bude jedáleň a obývačka dať okná väčších rozmerov - to je asi 2 dvojmetrové, budú spojené, takže na dlžku to bude 4-metrové okno a na vedľajšej stene bude asi 1 dvojmetrové. Má niekto skúsenosť s takými veľkými oknami? Potrebujem poradiť, či je blbosť dávať takého veľké okná, alebo nie. Mne sa to hrozne páči, ale neviem o niekom v blízkom okolí, kto by ich mal, takže potrebujem radu od Vás.
ediika
28.07.08,19:08
ja si myslím , že je to výborný nápad, krásne to presvetlí miestnosti...pokiaľ sú okná kvalitné a dobre namontované nevidím žiaden dôvod prečo ich tam nedať...nedávno sme s manželom kúpili chalupu,ktorá mala dosť malé okienka....je to v chladnejšej oblasti tak v minulosti také montovali....minulý víkend sme tam dali nové okná 2,4m ...fakt nádhera....obrovský rozdiel...:)
arizona
29.07.08,03:00
Kamarádka to má na dome tiež. Je to super. Svetlé,slnečné,krásny výhľad:)
svedia
29.07.08,19:59
Dodrý večer.. aj my plánujeme stavať domček+ dostatočne veľké okná hlavne na terasu ale neviem, na poschodí aké by mali byť balkonové dvere široké?, ktoré budú samostatne jedny v izbe. Žiadne už okno. diki
kitky
29.07.08,20:45
Ahojte, potrebujem poradiť. Chceme stavať domček - bungalov a plánujem do miestnosti, kde bude jedáleň a obývačka dať okná väčších rozmerov - to je asi 2 dvojmetrové, budú spojené, takže na dlžku to bude 4-metrové okno a na vedľajšej stene bude asi 1 dvojmetrové. Má niekto skúsenosť s takými veľkými oknami? Potrebujem poradiť, či je blbosť dávať takého veľké okná, alebo nie. Mne sa to hrozne páči, ale neviem o niekom v blízkom okolí, kto by ich mal, takže potrebujem radu od Vás.

Preco blbost? Len si tam dajte hlinikove profily.Na taketo rozmery su urcite lepsie.Informuj sa u firiem, ktore robia zimne zahrady.
lenima
29.09.08,11:55
Na takéto veľké okná ti nikto záruku nedá ale vyrobyť sa dajú. Pozor sklo v takom veľkom ráme sa ti môže zosypať. Radšej sa poraď s odborníkmi a pýtaj si záruku.
Oliwa
29.09.08,12:13
Máme na dome 2m okná - cca 4. Pôvodné okná boli 2m šírka - členené na 3/3. Pri rekonštrukcii sme nechali pôvodnú šírku, ale v členení 2/3 otváracie a 1/3 sklopno-otváracia. Po 3 rokoch užívania by som zmenila pomer 1/2 : 1/2, t.j. celé okno by som členila na 2 časti - pri utieraní horného rámu okna z vonkajšej strany sa nemám poriadne čoho zachytiť. Inak pri bungalove Ti asi pád z väčšej výšky nehrozí.
Lenka1979
29.09.08,16:58
Ahojte, potrebujem poradiť. Chceme stavať domček - bungalov a plánujem do miestnosti, kde bude jedáleň a obývačka dať okná väčších rozmerov - to je asi 2 dvojmetrové, budú spojené, takže na dlžku to bude 4-metrové okno a na vedľajšej stene bude asi 1 dvojmetrové. Má niekto skúsenosť s takými veľkými oknami? Potrebujem poradiť, či je blbosť dávať takého veľké okná, alebo nie. Mne sa to hrozne páči, ale neviem o niekom v blízkom okolí, kto by ich mal, takže potrebujem radu od Vás.
... také veľké okná sú možné, bude to "spájačka" 2m+2m, ale nedávala by som kvôli veľkým rozmerom všetky otváravé, zvolila by som radšej fix-pevné + otváravo-sklopné, ale to Ti poradia vo firme, ktorá vyrába plastové okná.