petkasla
21.07.08,07:46
Keď je žena na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok, môže popritom pracovať? Viem, že nesmie dať dieťa do štátneho zariadenia. Ale myslela som, že pracovať môže len na dohodu. Teraz mi niekto povedal, že môže aj na pracovnú zmluvu na hlavný pracovný pomer a riadny úväzok. Je to pravda?
veronikasad
21.07.08,05:49
Keď je žena na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok, môže popritom pracovať? Viem, že nesmie dať dieťa do štátneho zariadenia. Ale myslela som, že pracovať môže len na dohodu. Teraz mi niekto povedal, že môže aj na pracovnú zmluvu na hlavný pracovný pomer a riadny úväzok. Je to pravda?
Ano, je to pravda. Môže pracovať aj na pracovnú zmluvu. Podmienkou je, že dieťa nesmie byť umiestnené v štátnom zariadení, alebo v súkromnom s príspevkom štátu. Treba to oznámiť na UPSVaR. /kde sa vybavuje rod.príspevok/
brčko
21.07.08,10:57
Tiež treba v prípade PP počas poberania rodič.príspevku, ak si "sama podala prihlášku na SP" ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, a za ktorú platí dôchodkové poistenie štát, podať odhlášku do 8dní. Lebo štát platí len v prípade, že nie je dôch.poistená ako zamestnanec. Ak by PP ukončila a riadna strarostlivosť by trvala, tak si musí dať znovu prihlášku.
Barbara
22.07.08,10:58
som mimotemy:rolleyes:????

Dňa 19. 7. 2008 bolo uverejnené v Zbierke zákonov, v Čiastke 106, Opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 267/2008 Z. z. (http://jaspi.justice.gov.sk/)o ustanovení sumy rodičovského príspevku. Opatrenie je účinné od 1. 9. 2008.
Suma rodičovského príspevku sa zvyšuje (od 1. 9. 2008) na sumu 4 780 Sk, z doterajších 4 560 Sk.