mariannka13
21.07.08,09:26
Ahojte,
sme špedička, robili sme prepravu pre Nemca, ktorému sme nevistavili FA, ale on nám poslal dobropis. Kde tento dobropis dať do DP DPH?
Milan Benka
21.07.08,07:48
Ahojte,
sme špedička, robili sme prepravu pre Nemca, ktorému sme nevistavili FA, ale on nám poslal dobropis. Kde tento dobropis dať do DP DPH?

A ten dobropis sa vzťahoval k čomu ?
mariannka13
21.07.08,08:44
bolo to za prepravu tovaru z Nemecka do Francúzska
Milan Benka
21.07.08,08:47
Ahojte,
sme špedička, robili sme prepravu pre Nemca, ktorému sme nevistavili FA, ale on nám poslal dobropis. Kde tento dobropis dať do DP DPH?


bolo to za prepravu tovaru z Nemecka do Francúzska

Ste povinní vystaviť fa. Dobropisom zo strany nemca sa poskytnutie Vašich služieb nerieši.
Vráťte dobropis a vystavte fa.
mariannka13
21.07.08,08:59
v objednávke bolo jasne napísané, že žiadne účty /FA/ z našej strany neakceptuje.
A ešte jedna otázka: vystavila som FA a následne mi k tejto faktúre odberateľ zaslal dobropis. Čo v takom prípade? V tých dobropisoch sa nevyznám
mariannka13
21.07.08,09:03
v objednávke bolo jasne napísané, že účty z našej strany neaakceptuje.
Ešte jedna otázka odberateľovi sme vystavili FA a následne nám prišiel od neho dobropis. ako postupovať v tomto prípade?
Milan Benka
21.07.08,09:10
v objednávke bolo jasne napísané, že žiadne účty /FA/ z našej strany neakceptuje.
A ešte jedna otázka: vystavila som FA a následne mi k tejto faktúre odberateľ zaslal dobropis. Čo v takom prípade? V tých dobropisoch sa nevyznám

????????????????????????????????????????

A to je čo za prístup ?

Určite je to dobropis ? Nie je to fa vystavená vo Vašom mene ?
mariannka13
21.07.08,11:18
určite nie. v jednom aj v druhom prípade je jasne napísané "dobropis"
babi2
21.07.08,11:37
v objednávke bolo jasne napísané, že účty z našej strany neaakceptuje.
Ešte jedna otázka odberateľovi sme vystavili FA a následne nám prišiel od neho dobropis. ako postupovať v tomto prípade?
Dobropis vystavuje dodavateľ k nejakej už vystavenej faktúre, odberateľ nemá na čo vystavovať dobropis.